دسته ها
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تقویت موی نوزاد با راهکارهای طبیعی و مطمئن

  • سحر بهرامی مقدم
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

زمانی که نوزاد تازه متولد می شود موی کمی بر سر دارد و اگر هم مو داشته باشد تمام آن ها خواهد ریخت و دوباره موی جدیدی در می آورد، از این رو بسیاری از مادران خواستار این هستند که نوزادشان موهای پری داشته باشد که در ادامه این مطلب به راه های تقویت موی نوزاد خواهیم پرداخت.

اینکه نوزاد تازه متولد دارای پوشش کمی از مو روی سر خود دارد بسیار طبیعی است، البته کم پشتی مو در همه نوزادان رایج نیست در هر صورت نوزاد در اولین ماه های تولد خود بیشتر موهای خود را از دست خواهد داد که بعد از آن به تدریج رشد مو های جدید آغاز می شود، رشد موها به دلیل نازکی و ظریف بودنش بسیار کم پشت دیده می شوند از این رو می توانید با تقویت مو نوزاد خود به پرپشت شدنش کمک کنید.

 تقویت موی نوزاد با راه های طبیعی

کم پشت بودن مو سر یک عامل ژنتیکی است و تا حد زیادی هم به نوع تغذیه مادر در دوران بارداری بستگی دارد. از این رو مادران نباید نگران کم پشت بودن مو سر نوزاد خود باشند چرا که یک مسئله طبیعی است مانند افتادن دندان های شیری، اما اگر قصد جدی در پر پشت کردن موهای نوزاد خود را دارید بهتر است به نکته هایی که در اختیارتان قرار می دهیم توجه کنید.

نکات مهم برای تقویت موی نوزاد

۱. زمانی که نوزاد شما رو به پشت خوابیده باشد باعث می شود که موهای پشت سرش در اثر تعریق به هم چسبیده شود سعی کنید با یک دستمال مرطوب عرق آن را بگیرید تا موها از حالت چسبندگی خارج شود.

روش هاس طبیعی برای تقویت موی نوزاد

۲. زمانی که نوزاد خود را به حمام می برید از صابون برای شستن موهایش استفاده نکنید زیرا اینکار باعث می شود موهای نوزاد خشک شود و در هم گره بخورد.

۳. استفاده از زیتون برای تقویت موهای نوزادان می تواند موثر باشد، به این منظور مقداری کمی از روغن را روی موهای نوزاد ریخته و به آرامی شروع به ماساژ سر او می کنید.

۴. موهای نوزاد خود را با شانه های مخصوص شانه کنید زیرا زمانی که شانه می کنید باعث می شود که گردش خوش در زیر پوست سر بیشتر جریان یابد در نتیجه به تقویت رشد موی نوزاد کمک فراوانی می کند.

پرپشت کردن موی نوزادان

۵. استفاده از شامپو های بچه برای رشد بیشتر و تقویت مو نوزاد بسیار موثر است، زمانی که شما از شامپو بچه استفاده می کنید باعث می شوید که پوست های اضافی روی سر نوزاد از بین برود در نتیجه به رشد مو نوزاد کمک فراوانی می کند.

۶. معمولا در کف سر نوزادان پوسته هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از روغن نارگیل به تقویت و مو نوزاد و رفع این پوسته ها بپردازید.

۷. استفاده از آلوئه ورا کمک زیادی به تقویت مو نوزاد می کند کافی است مقداری از آب آن را خارج کرده و سپس بر روی سر نوزاد خود ماساژ دهید.

راهکار های تقویت موی نوزاد

۸. ژلاتین دارای عناصری مفید در جهت رشد موی سر است که و به دلیل اینکه در رژیم غذایی نوزاد وجود ندارد می توانید از آن جهت پرپشت کردن موی نوزاد استفاده کنید. برای استفاده کافی است مقداری از پودر ژلاتین را با آب باز کنید و سپس آن را روس سر نوزاد خود ماساژ دهید. نگذارید ژلاتین روی سر زیاد خشک شود.

۹. داشتن یک رژیم سرشار از املاح و مواد مغذی برای مادر می تواند به تقویت مو نوزاد کمک کند، چراکه هر آنچه که برای رشد مو لازم است می تواند از طریق شیر وارد بدن نوزاد شود.

۱۰. هیچگاه نگذارید پوست سر نوزادتان خشک شود زیرا خشک بودن کف سر موجب ریزش موی سر نوزاد می شود. شما می توانید با استفاده از روغن های مخصوص و ارگانیک مخصوص نوزادان سر نوزاد خور را چرب کنید.

نکات مهم

  • به هیچ عنوان از مواد شیمیایی برای تقویت موی نوزاد خود استفاده نکنید زیرا می تواند منجر به حساسیت نوزاد شود.
  • مادر نوزاد باید تغذیه ای سالم داشته باشد تا بتواند به رشد و نمو نوزاد خود کمک کند.
  •  موهای نوزاد خود را همیشه تمیز نگه دارید تا از جم شدن چربی جلوگیری شود.
  • از دادن قطره آهن به نوزاد خود غافل نشوید.
  • استفاده روزانه از بادام به نوزادان بالای ۶ ماه جهت رشد مو مفید است.
  • استفاده از مواد غذایی با میزان اسید فولیک بالا به تقویت مو کمک می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.