دسته ها
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

درمان خانگی زخم دهان با روش های طبیعی و سنتی

  • محسن محمدی
  • 5 جولای 2019
  • ۰

افراد زیادی به داروخانه ها رجوع می کنند و برای درمان زخم دهان به دنبال خرید دارو می باشند. در صورتی که باید به شما بگوییم درمان خانگی زخم دهان راه های متفاوتی را پیش روی شما قرار داده است. که ما در این مقاله به بهترین این روش ها می پردازیم.

یکی از شایع ترین بیماری هایی که دهان به آن گرفتار می شود زخم دهان یا همان به اصطلاح عامیانه آفت دهان می باشد. اگر شما نیز تا کنون به این بیماری گرفتار شده باشید، از آزارهایی که به شما رسانده است با خبر هستید. اما برای درمان طبیعی زخم دهان چه کاری باید انجام داد. افراد قدیمی بر این باورند که آفت دهان بنا به دلایل مختلفی از جمله وجود آلودگی در دهان ایجاد می شود. هرچند این آفت ها برای بدن مضر نیستند اما برای این بیماری راه کارهایی نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت. بلکه مورد استفاده شما قرار گیرد

روش های طبیعی و سنتی برای درمان خانگی زخم دهان

انواع آفت هایی که در دهان ایجاد می شود

درمان زخم دهان به روش های طبیعی و سنتی امکان پذیر است. که با موارد گفته شده در زیر می توان از گسترده شدن این بیماری های دردناک که عمدتا سفید رنگ نیز می باشند جلوگیری کنید.

استفاده از ماست و پنیر محلی

درمان خانگی زخم دهان

ماست و پنیر محلی را گذشتگان دارویی برای بیماری آفت دهان می دانسته اند. و برای درمان این بیماری به طور روزانه از این محصولات غذایی استفاده می کرده اند. همچنین مصرف این مواد برای جلوگیری از مبتلا شدن به زخم دهان نیز می تواند موثر باشد.

درمان  زخم دهان به وسیله دوغ و آب

به طور مرتب از دوغ و آب برای درمان زخم دهان یا همان آفت دهان استفاده کنید.

شاه توت

استفاده از شاه توت برای درمان انواع مختلفی از بیماری های دهانی موثر است .

تخم گشنیز

راهنمای تسکین درد آفت دهان

شما می توانید از تخم گشنیز به عنوان راه کاری مناسب برای درمان آفت دهان به این صورت استفاده کنید که، ابتدا مقداری از تخم گشنیز را در آب ریخته و آن را بجوشانید سپس از محلول سرد شده آن می توانید به عنوان دهان شویه استفاده کنید. شما می توانید از این کار تا هنگام خوب شدن زخم دهان خود استفاده کنید.

دارچین

شما می توانید صبح هنگام از محلولی که به وسیله آب جوش و دارچین ساخته اید به عنوان دهان شویه استفاده کنید. تا هنگامی که آثار زخم دهان شما از بین برود.

روغن درخت چای

در هنگام خواب می توانید مستقیما روغن درخت چای را بر روی زخم قرار دهید. همچنین شما می توانید به وسیله این روغن به همراه نمک و آب گرم محلولی ایجاد کنید و همانند محول های قبلی از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

آب پرتقال

درمان خانگی زخم دهان

یکی از دلایلی که آفت دهان ایجاد می شود کم بود ویتامین سی در بدن می باشد. و از آن جا که آب پرتقال سرشار از این ویتامین می باشد. شما می توانید روزانه چند بار از این آب میوه لذیذ برای درمان آفت دهان خود استفاده کنید.

درمان زخم دهان به وسیله دم نوش مریم گلی

ابتدا مقداری از گیاه خشک شده این گل را در آب بجوشانید. و بعد از سرد شدن این محلول می توانید از آن به عنوان دهان شویه به عنوان درمان خانگی بیماری زخم دهان استفاده کنید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در درمانی آفت دهان می تواند موثر واقع شود. پس در صورت توانایی روزانه چند عدد از این محصول را به صورت مستقیم یا موجود در انواع غذاها استفاده کنید.

پود زرد چوبه

درمان خانگی زخم دهان

شما برای استفاده از پودر زرد چوبه برای درمان آفت دهان باید آن را به شکل خمیری در آورید. حال برای تهیه این خمیر می توانید از مقداری آب یا محلول گلیسیرین استفاده کنید. بعد از تهیه این خمیر را بر روی زخم دهان قرار دهید تا به درمان این بیماری کمک کند.

روغن نعناع

شما می توانید مستقیما از روغن نعناع استفاده کنید. به این صورت که با قرار دادن روغن نعنا بر روی زخم می توانید از درد آن کم کنید. شما پس از بیست دقیقه می توانید دهان خود را شستشو دهید.

شما برای درمان سریع آفت دهان می توانید از این موارد استفاده کنید. علاوه بر آنچه گفته شد راه کار های دیگری نیز برای درمان خانگی زخم دهان وجود دارد که شما می توانید با افرادی که این راه کارها را به طور تجربی استفاده کرده اند در این باره گفت و گو کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.