دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

علت های اصلی خوابیدن پف کیک کدامند؟

 • شقایق ایران دوست
 • ۳۰ بهمن ۱۴۰۰
 • ۰

اگر به دنبال علل خوابیدن پف کیک می گردید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با دلایل این مشکل آشنا کنیم و بتوانید از این مشکل پیشگیری کنید.

علت خوابیدن پف کیک یکی از بزرگترین مشکلاتی است که بسیاری از آشپزها با آن درگیر می‌شوند در واقع این مشکل به دلیل رعایت نکردن چند نکته بسیار ساده می باشد در ادامه برای تان همه این نکات را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید شیرینی و کیک های خود را به راحتی و بدون این که پف آن ها بخوابد تهیه کنید.

چرا پف کیک ها می خوابد؟

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

خوابیدن پف کیک و دلیل آن

مشکلی که بعد از خارج کردن کیک از فر برای هر فردی ممکن است رخ بدهد این است که پس از آن بخوابد اگر می خواهید از این مشکل جلوگیری کنید بهتر از یک سری نکات را رعایت کنید تا بتوانید کیک های بسیار خوش مزه و با حجم مناسب و بدون خوابیدن پف تهیه کنید.

دمای فر

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که منجر به خوابیدن پف کیک می شود دمای پایین فر است. حتماً قبل از اینکه کیک را درون فر قرار دهید آن را گرم کنید و دمای مناسبی را برای کمک انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که دمای هر کیک با دیگری متفاوت می باشد و زمان پخت آنها نیز متفاوت است بنابراین باید تا زمانی که روی کیک طلایی شود و یک چنگال درون آن فرو کنید و مواد درون آن به همراه چنگال خارج نشود باید پخت کیک ادامه دار شود.

میزان نامناسب شکر

اگر از شکر بسیار زیاد در درون کیک استفاده کنید بلافاصله بعد از اینکه کیک را از درون فر خارج می کنید پف از آن از بین خواهد رفت. بهتر از میزان مواد گفته شده در دستور کیکها را تغییر ندهید تا بتوانید از خوابیدن پف کیکها پیشگیری کنید.

تکان خوردن

یکی دیگر از مشکلاتی که منجر به فروکش کردن پف کیک می شود تکان خوردن کیک در هنگام پخت است. بهتر است زمانی که کیک را درون فر قرار می دهید آن را دست نزنید و بگذارید تا زمانی که خودش را می گیرد و پخته می شود بدون تغییر باقی بماند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

رابطه استفاده بیش از حد از بکینگ پودر و خوابیدن پف کیک ها

میزان بکینگ پودر

بسیاری از افراد فکر می‌کنند اگر از بکینگ پودر بیشتری استفاده کنند کیک آنها پف دار تر خواهد شد ولی جالب است بدانید که استفاده بیش از حد از این ماده باعث می‌شود زمانی که شما کیک را از فر خارج می‌کند و آن به سرعت از بین برود. در نظر داشته باشید که استفاده از بکینگ پودر برای هر لیوان آرد حدودا یک قاشق چای خوری می باشد.

تغییر دما ناگهانی

اگر دمای کیک را سریعاً تغییر دهید پف از آن از بین خواهد. برای پیشگیری از این مشکل بهتر از زمانی که کیک پخته می شود آن را چند دقیقه در فر خاموش قرار دهید تا دمای آن به تدریج کاهش یابد و از این مشکل بسیار شدید پیشگیری کنید.

آرد کم

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد مبتدی مرتکب آن می‌شوند این است که فکر می‌کنند اگر درد کمتری بریزند مواد روی سر باشد بیشتر پف می کند تا حدودی هم درست است و زمانی که آرد کمتر باشد مواد و بهتر است و حتی درون فر قرار می‌گیرد بیشترین مقدار پف خود می رسد و بعد از مدتی دوباره پف کیک از بین خواهد رفت.

پخته نشدن کیک

یکی از ساده ترین دلایلی که می تواند منجر به خوابیدن پف کیکها شود این است که به صورت کامل پخته نشود. اگر کیک اینگونه باشد و شما آن را از فر خارج کنید و یا در فر را باز کنید پف کیک به شدت می خوابد و از بین می رود.

تغییر دمای سریع منجر به خوابیدن پف کیک می شود.

باز کردن در فر

اگر قبل از این که کیک پخته شود در فر را باز کنید باعث می شود تا پف کیک به صورت کامل از بین رفته و همچنین می تواند منجر به ترک خوردن کیک شود. بهتر است تا زمانی که کیک شما کامل نپخته است در فر را باز نکنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.