دسته ها
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

علت ترک خوردن کیک و ترفندهایی برای رفع این مشکل

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹
  • ۰

ترک خوردن کیک های خانگی یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای همه ایجاد شود. در واقع این مشکل علل مختلفی دارد که در این مقاله آن ها را بررسی می کنیم و راه حلی برای این مسئله پیشنهاد می دهیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شاید شما هم حین پحتن کیک با مشکلاتی مانند ترک خوردن روی آن مواجه شده باشید و تا کنون نتوانسته اید علل این مشکل را دریابید. در ادامه علاوه بر علل آن راه هایی برای رفع این مشکلات در کیک پختن را به شما آموزش می دهیم.

علت ترک خوردن روی کیک خانگی

علت ترک خوردن کیک چیست؟

کیک های خانگی منشأ اروپایی دارند و در تهیه یک کیک ساده از چهار ماده اصلی استفاده می کنیم که شامل آرد، شکر، تخم مرغ و کره می باشد. در نظر داشته باشید که می توانید به جای کره از روغن مایع هم استفاده کنید. می توانید با ذوق و سلیقه خود مزه کیک را عوض کنید و مواد دلخواه خود را به آن اضافه کنید. با این حال ممکن است پس از پخت کیک روی کیک شما ترک می خورد. در ادامه دلایل ترک خوردن کیک را با توجه به مکان ترک خوردگی و سایر علت ترک خوردن کیک را بررسی می کنیم.

ترک خوردن وسط کیک

اگر کیک شما در قسمت وسط بیش تر از سایر قسمت ها بالا آمده است و ترک خورده است به علت دمای بیش از اندازه فر می باشد اما ممکن است علل دیگری هم داشته باشد.

ترک خوردن قسمت های دیگر کیک

در نظر داشته باشید که اگر قسمت های دیگر کیک ترک بخورد ممکن است به علت هم زدن نا مناسب و یا استفاده از آرد بیش تر نسبت به سایر مواد می باشد.

مقدار مواد حجم دهنده در کیک

باید بدانید  موادی که برای حجم دادن به کیک خود استفاده می کنید اهمیت بسیار زیادی دارد و ممکن است یکی از عاملین اصلی ترک خوردن کیک ها باشند بنابراین باید از آن ها به مقدار دقیق استفاده کنید. این مواد شامل بکینگ پودر و جوش شیرین می باشد.

کم بودن مواد

در نظر داشته باشید که اگر برخی از مواد در کیک کم باشد ممکن است کیک شما ترک بخورد. در واقع این مواد شامل آرد و مایعات می باشد که باید نسبت این مواد را رعایت کنید و از آن ها به میزان مناسب استفاده کنید.

استفاده از طبقه نا مناسب برای پختن

در نظر داشته باشید که باید کیک را در طبقه ای مناسب و دمای مناسب طبخ کنید. زیرا حرارت کم باعث می شود کیک شما پخته نشود و حرارت زیاد می تواند باعث ترک خوردن کیک شود. طبقه مناسب پختن کیک در وسط فر می باشد. هنگام گرم کردن فر باید توری آن را در وسط قرار دهید.

عوامل موثر در ترک خوردن کیک

راه های جلوگیری از ترک خوردن کیک

در نظر داشته باشید که راه های بسیاری برای جلوگیری از ترک خوردن کیک وجود دارد که در ادامه آن ها را به صورت خلاصه برای شما مطرح می کنیم.

  • قبل از این که از فر برای کیک پختن استفاده کنید بهتر است آن را نیم ساعت قبل روشن کنید تا فر گرم شود و پختن کیک راحت تر باشد.
  • قبل از این که کیک سرد شود آن را از قالب خارج نکنید تا از ترک خوردن آن جلوگیری کنید.
  • برای حفظ خاصیت مواد حجم دهنده می توانید آن ها را در محیطی خنک نگهداری کنید تا علاوه بر حفظ خاصیت از فاسد شدن آن ها جلوگیری کنید.
  • در نظر داشته باشید که تا ۳۰ دقیقه اول به هیچ عنوان نباید در فر را باز کنید زیرا علاوه بر خوابیدن پف کیک باعث خروج هوای درون فر شده  باعث ترک خوردن چشم می باشد.

کیک خانگی

در نظر داشته باشید که پختن شیرینی و کیک کار بسیار آسانی می باشد فقط کافی است برخی از نکات آن را بدانید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید و از کار خود راضی باشید و بتوانید از هنر های خود در تزئین کیک و دسر استفاده کنید.  اگر شما هم مانند سایر بانوان ایرانی تمایل به کیک پختن در منزل دارید  و می خواهید کیک های متنوعی برای اطرافیان خود بپزید می توانید در ادامه با کلیک بر روی لینک های زیر سایر مقالات مرتبط با  پختن انواع کیک ها نظیر  طرز تهیه کیک زبرا، طرز تهیه کیک مخملی، طرز تهیه کیک گردویی_کشمشی و طرز تهیه کیک بالرین  را مشاهده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.