دسته ها
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

انشا درباره آینده با زبانی ساده (۵ انشا)

  • ندا خوشرو
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

در این بخش از سرگرمی مجله آرگا مجموعه ای از ۴ انشا درباره آینده را پیش رو خواهید داشت که امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید انشایی زیبا را در مورد آینده ای که پیش رو دارید بنویسید.

اتفاقانی که در آینده برای هر فردی می افتد نامعلوم می باشد و هر فردی برای آینده خود برنامه هایی دارد. یکی از موضوعات انشایی که اغلب در دوران تحصیل از دانش آموزان خواسته می شود تا در مورد آن مطلبی بنویسند انشا درباره آینده می باشد و اگر شما نیز تمایل دارید در مورد این موضوع انشایی را بنویسید بهتر است موضوعاتی که قبلا در مورد آینده نوشته شده اند را مطالعه نمایید سپس خلاصه ای از آن ها را روی کاغذ بیاورید.

مجموعه ۵ انشا درباره آینده

نوشتن انشاء برای دانش آموزان باعث می شود تا قدرت نویسندگی آن ها تقویت شود از این رو بهتر است معلمین عزیز موضوعات مختلفی برای نوشتن انشاء را به دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف پیشنهاد بدهند. در مطالب قبلی انشا در مورد زندگی و انشا در مورد شغل آینده و انشا در مورد معلم را مطالعه کردید در ادامه این مطلب انشا در مورد آینده را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

انشا در مورد آینده

انشا زیبا در مورد آینده

موضوع انشا : آینده من

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

مقدمه : قلم را در دست میگیرم و با یاد و نام خداوند مهربان در مورد آینده و آرزوهایم برای آینده برای شما انشا مینویسم.

آینده برای من یک نقطه نامعلوم است .

چون نمیدانم در آینده چه اتفاقاتی برای من خواهد افتاد.

چیزهایی زیادی است که روی آینده ما دانش آموزان اثر خواهد گذاشت ،

این که در چه رشته ای درس بخوانیم ،

چه شغلی را برای خود انتخاب کنیم .

آینده کشور و خیلی موارد دیگر هست که روی آینده ما دانش آموزان اثر دارد.

من بعضی وقت ها که به آینده خود فکر میکنم میترسم

چون میبینم که خیلی ها وقتی بزرگ میشوند موفق نمی شوند

و حتی نمیتوانند یک کار ساده پیدا کنند و ازدواج کنند و خیلی ناراحت هستند.

من دوست دارم در آینده انسان موفقی باشم و به خاطر همین باید همه تلاشم را بکنم.

خوب درس بخوانم و در کنار درس مهارت های زیادی به دست بیاورم .

حتی باید از اوقات فراغت و تعطیلات هم برای یاد گرفتن مهارت ها و کارهای مفید استفاده کنم.

تا آینده خوبی برای خود رقم بزنم و بتوانم جواب زحمت های پدر و مادرم را این که همه برای من زحمت کشیدند بدهم .

و در آینده هم سربلند و موفق زندگی کنم.

نتیجه گیری : ما دانش آموزان باید با تلاش و کار بی وقفه ، برنامه ریزی ، استفاده از استعداد های خدادادی و در نهایت توکل به خدای بزرگ تلاش کنیم آینده خوبی برای خودمان، خانواده و کشورمان بسازیم.

انشا زیبا در مورد آینده

انشا پرمحتوا درباره آینده

 بعضی وقت ها فکر میکنم زندگی مانند یک فیلم است یکدفعه روی صفحه ی نمایش آن سیاه میشود ،

و یک متن کوتاه نمایان میشود: “بیست سال بعد”

شاید فکر کنید در سفر به آینده بیشتر افراد زندگی خوش و خرمی خواهند داشت

ولی تصور کنید که ممکن است اینگونه نباشد ،

ممکن است بعد از گذشت ۲۰ سال با اسراف و مصرف نادرست منابع انرژی و آب حالا در ۲۰ سال آینده زندگی به مراتب سخت شده باشد ،

مردم به خاطر کمبود های آب ، برق ، نفت زندگی سختی داشته باشند.

و از همه بدتر مردم مسئولیت کارهایی را که کرده اند را نمی پذیرند،

از جمله کار هایی چون ، نداشتن آب ،تمام شدن انرژی و نعمت های خدا دادی ،خسارت های شهری…

بیشتر که فکر میکنم کمی میترسم . اما اگر راستش را بخواهید همه مقصریم،

تک تک مردم دنیا فرقی نمیکند سفید باشیم یا سیاه عرب باشیم یا عجم همه مقصریم

من ، تو ، هر چقدرم انکار کنیم همه مقصریم .

و تازه این آخر ماجرا نیست ، سخت ترین قسمت ماجرا در آینده این است که کودکانمان از ما خواهند پرسید :

چرا زمین اینگونه است؟

آیا زمانی آب فراوان بوده است؟

یعنی ما ایرانیان انرژی هایی طبیعی چون معادن ، آبشارها،چاه های نفت خیز،شهر هایی آباد و زیبا داشته ایم

که مردم جهان به داشتن آنها غبطه می خوردند؟

اما بیایید کمی مثبت تر فکر کنیم و این بار به امید بیشتری به آینده سفر کنیم .

دوستان عزیز لطفا چشمتان را با سه شماره من ببندید. ….

اینبار هم به بیست سال بعد آمده ایم. اینجا از همه رنگ و نقش و طرح میتوان دید .

مردمان مهربان و خوش زبان هستند.

آب فراوان و نعمت هایمان ده برابر شده است.

مصرف انرژی ها نوین مثل انرژی آفتابی جایگزین مصرف نفت و گاز و بنزین شده .

کودکانمان بخاطر امانت داری از ما تشکر میکند .

و زندگی با کار و تلاش و پیشرفت علمی که نتیجه سعی گذشتگان بوده است بسیار بهتر و راحت تر و زیبا تر شده است .

آری دوستان من سرنوشت در دستان شماست.

همان دستانی که به آنها خیره شده اید با همین دستان میتوانید آینده را از این رو به آن رو کنید.

نتیجه گیری : آینده میتواند مثل سفر خیالی اول سخت و ترسناک باشد یا مثل سفر خیالی دوم زیبا و رویایی باشد و این موضوع بستگی به همه ما دارد ، ما و شما که چه مسیری را برای امروز مان انتخاب میکنیم.

انشایی زیبا در مورد آینده

انشا درباره آینده برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف

 مقدمه : یکی از نگرانی‌های همیشگی ما انسان‌ها آینده‌مان است، کاملا هم طبیعی است، همه ما دوست داریم آدم موفقی باشیم و زندگی خوب و لذت بخشی داشته باشیم، اما آینده موفق همین‌طوری اتفاق نمی‌افتد، بلکه باید آن را به وجود آورد، در این انشا و مقاله می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که چگونه میتوانیم آینده موفقی را برای خود طراحی و برنامه ریزی کنیم ؟

اولین و مهم ترین گام این است که به آینده خود فکر کنید ، این که چه آینده ای از نظر شما خوب محسوب میشود و باید برای آن چه کارهایی انجام دهید موضوع بسیار مهمی است که باید مدت ها در مورد آن فکر و برنامه ریزی کنید .

دومین نکته کنار گذاشتن افکار منفی و نا امیدانه است ، همه ما در گذشته اشتباهات و شکست هایی داشته ایم ، این باعث نمیشود که امیدمان به آینده را از دست بدهیم و تصور کنیم در آینده حتما با شکست روبرو خواهیم شد .

این شکست یا اشتباه یک بار این اتفاق افتاده اما ممکن است ما هزاران بار به آن فکر کرده باشیم، دقیقا مانند این است که هزاران بار آن شکست یا اشتباه تکرار شده باشد، پس باید از همین الان فکر کردن به آن را متوقف کنید و اجازه ندهید بیشتر از این قدرتمند شوند. اگر می‌خواهید آینده موفق خود را تجربه کنید، باید فکرهایی که باعث می‌شود انگیزه‌ و روحیه‌تان را از دست بدهید، متوقف کنید، اینها فکرهای سمی هستند که ذهن شما را مسموم می‌کند.

حالا وقت آن رسیده است که چند سوال مهم و کلیدی در مورد آینده از خودتان بپرسید :

سوالاتی که خواسته‌ها و رویاهایتان را شفاف‌تر می‌کند، آینده موفق شما را هم رقم می‌زند، هرچقدر که بیشتر این سوالات را مطرح کنید و به دنبال جواب آن ها باشید، آینده‌تان واضح‌تر می‌شود، بهتر می‌دانید که دوست دارید با آینده‌تان چه کنید و به کجاها برسید البته ممکن است مدتی طول بکشد تا جواب‌های خوبی پیدا کنید پس صبور باشید.

قدم بعدی این است که تا جایی که میتوانید با شور و نشاط و هیجان اهداف خود را برای آینده پیگری کنید . این مورد بدیهی ست که برای رسیدن به اهداف بزرگ و آینده بهتر باید تا جایی که میتوانید تلاش کنید ، این تلاش باید با تفکر و برنامه ریزی همزمان باشد مگر نه ممکن است مسیر را اشتباه بروید یا دچار سردرگمی و پریشانی بشوید .

قدم بعدی در مسیر رسیدن به اهداف آینده زندگی شما این است که تا جایی که میتوانید به خود انگیزه بدهید و انگیزه های خود را هر روز بیشتر و بیشتر کنید . فکر کردن به زحماتی که پدر و مادر برای شما کشیده اند ، فکر کردن به تلاش برای بهبود وضعیت کشور ، فکر کردن به آینده خوب و موفق میتواند به شما انگیزه بیشتری برای تلاش بدهد.

بنابراین در این مرحله باید بدانید چه چیزهایی هستند که به شما انگیزه می‌دهند، تا بتوانید در زمان لازم از آن ها استفاده کنید، یافتن موارد انگیزه‌بخش بسیار مهم است، زیرا ناامیدی و پشیمانی در کمین نشستند و هر لحظه ممکن است که حمله کنند و زهر خود را بریزند و پادزهر آنها همین موارد انگیزه‌بخش است.

مرحله نهایی تلاش برای پیشرفت و ثبت هر موفقیت کوچک است ،

این که تلاش ها و موفقیت های کوچک در مسیر موفقیت های بزرگ در آینده را ثبت کنید باعث می شود فراموش نکنید چه مسیر پر فراز و نشیبی را تا اینجا طی کرده اید پس میتوانید بقیه راه را هم قدم به قدم و آهسته آهسته طی کنید به علاوه در این مرحله لازم است روی کارهایی که باعث می‌شود حرکت رو به جلو داشته باشیم، تمرکز کنیم و کارهایی را انجام دهیم که ما را به سمت آینده موفق که طراحی کردیم، هدایت کند. بنابراین ابتدا این کارها را مشخص کنید، لیست کنید و بعد شروع کنید از مهمترین آنها به انجام دادن.

نتیجه گیری : آینده موفق خود به‌ خود خلق نمی‌شود بلکه باید آن را ساخت و در این میان هر چقدر که بیشتر به آن فکر کنید، تمرکز کنید، سوالات درست و بنیادی مطرح کنید و به دنبال جواب آنها باشید، به خودتان انگیزه بدهید، دائم آینده موفق خود را جلو چشمانتان نگه دارید، احتمال رسیدن به آن را افزایش می‌دهید.

انشا زیبا و جالب درباره آینده

انشا درباره شغل آینده

اگر این سوال را مدتی قبل از من می پرسیدند می گفتم دوست دارم پزشک شوم و سعی کنم با علم و تحقیق درمان بسیاری از بیماری های سخت مانند سرطان را کشف کنم از سوی دیگر یک دکتر درآمد عالی دارد اما بعدها متوجه شدم روحیه من به درد پزشکی نمی خورد، یک پزشک با خون، بریدن گوشت بدن و هزاران چیزی سروکار دارد که من حتی با فکر کردن به آن ها حال بدی پیدا می کنم.

به همین دلیل مجبور شدم کشف درمان بیماری های سخت را به دوستانم محول کنم و البته قید آن همه پول و درآمد عالی را هم بزنم!

مادرم از زمان کودکی من دوست داشت من آموزگار شوم او همیشه می گفت معلمی شغل خوبی است زیرا علاوه بر خدمت به مردم از نظر بسیاری چیزها ایده آل است، شرایط خوبی دارد، تعطیلات تابستان دارد و کارمند دولت می شوم. به قول مادرم معلمی شغلی است که می توانی دنیا و آخرتت را یک جا بخری!

با صحبت های مادرم موافقم، شغل معلمی یکی از بهترین شغل های دنیاست اما برخلاف ظاهر آن که مادرم برداشت کرده است به نظر من یکی از سخت ترین شغل های دنیا هم می باشد.

اگر بخواهی معلم واقعی باشی و با عشق و علاقه درس بدهی باید صبر و از خودگذشتگی زیادی داشته باشی تا بتوانی دانش آموزان را به سوی جهانی روشن هدایت کنی اما من این خصوصیت فوق العاده را در خودم نمی بینم و فکر نمی کنم بتوانم معلم خوبی شوم.

به تازگی در ذهنم جرقه هایی دیگر زده شده، دوست دارم طراح لباس شوم. دلم می خواهد زیباترین طرح ها را به تن آدم ها بزنم و به نظرم کار جالب و هیجان انگیزی است این که نمایی تازه تر به ظاهر آدم ها ببخشم.

طراحی لباس کاری خلاقانه است که نیاز به ذوق و سلیقه فراوانی دارد، فکرش را بکنید اندام انسان ها تقریبا یکسان است و فرمول واضحی دارد، اگرچه مثلا سایز آن ها با هم متفاوت است اما شکل همه آن ها یکی است، همه دست و پا و سر و تنه و … دارند و یک طراح لباس می توان به این فرم ثابت هزاران ظاهر متفاوت ببخشد.

من احساس می کنم عاشق این کار هستم و دلم می خواهد نماهای تازه تر و متفاوت تری به انسان ها ببخشم، هزاران مدل زیبا با هزاران رنگ زیبا. این خیلی جذاب است و من می خواهم یک دنیا طرح زیبا به مردمم هدیه کنم.

انشایی زیبا در مورد آینده

در این مطلب انشا درباره آینده را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار دادیم که امیدواریم از مطالعه این نگارش ها نهایت بهره را ببرید و مورد توجه تان قرار بگیرند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.