دسته ها
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

غیر فعال کردن مترجم گوگل در چند مرحله آسان

 • حکیمه فهیمی
 • ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰

یکی از قابلیت های مرورگر گوگل کروم ترجمه اتوماتیک صفحات وبی است که به زبان خود مرورگر نیست. البته این ترجمه ها چندان قابل اعتماد نیستند. از این رو اگر قصد غیرفعال کردن مترجم گوگل را دارید با این مطلب همراه باشید.

مرورگر محبوب گوگل کروم با این قابلیت همراه شده که به ترجمه خودکار صفحاتی می پردازد که به زبان خود مرورگر نوشته نشده اند تا شما محتوای سایت ها را به زبان خودتان مشاهده نمایید.

روش آسان غیرفعال کردن مترجم گوگل کروم

گوگل گروم با قابلیت های عالی که دارد جستجو و وبگردی را برای کاربران آسانتر نموده تا بر جهانی شدن صحه بگذارد. یکی از قابلیت های محبوب این مرورگر برای برقراری ارتباط با محتویات وب سایت ها در سراسر دنیا امکان ترجمه سایت ها به صورت اتوماتیک می باشد به این مفهوم که وقتی وارد سایتی می شوید که به زبان شما نیست گوگل کروم به شکل خودکار آنها را معنی می کند.

 • بلیط کیش
 • خرید انواع قهوه

البته شبیه هر مترجم آنلاین دیگری ترجمه این مرورگر کمی غیرقابل اعتماد بوده به ویژه برای زبان فارسی تاحدودی بی ارتباط به معنی کلمات می باشد ولی با اندکی دقت می توان مفهوم ها را درک نمود. با این وجود بیشتر کاربران به فعال بودن مترجم گوگل تمایلی ندارند و یا این که از اپ های ثانویه برای ترجمه بهره می گیرند. اگر شما نیز قصد غیر فعال کردن مترجم گوگل کروم را دارید با ادامه مطلب همراه ما باشید تا با طی چند مرحله کوتاه به سادگی این کار را انجام دهید.

۱. ابتدا مرورگر گوگل کروم را اجرا نمایید. سپس با کلیک روی منوی سه نقطه در قسمت راست یا چپ بالای مروگر در فهرست نمایش داده شده گزینه settings یا تنظیمات را انتخاب نمایید. یک روش دیگر برای این امر رفتن به مسیر chrome:// settingsدر نوار آدرس Address bar مرورگر می باشد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

۲. با اسکرول قسمت تنظیمات به پایین گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

۳. صفحه را اندکی به پایین اسکرول نمایید تا عنوان Language(زبان ها ) را مشاهده نمایید سپس روی پیکان رو به پایین Language کلیک کنید.

۴. مترجم گوگل در حالت پیش فرض فعال یا روشن است برای غیرفعال یا خاموش کردن آن روی سوئیچ مقایل گزینه offer to translate pages that aren’t in a language you read (پیشنهاد ترجمه برای صفحاتی که زبان آن ها را نمی دانم) کلیک نمایید تا غیرفعال یا خاموش شود. ولی اگر مترجم گوگل را مزاحم نمی دانید می توانید این سوئیچ را روشن بگذارید.

۵. وقتی که سایتی را با زبانی به جز زبان مرورگر کروم باز می کنید مترجم گوگل آن سایت را اتوماتیک وار ترجمه می کند و آیکون google translate در قسمت omnibox مرورگر کروم ظاهر می شود. برای مشاهده گزینه های در دسترس روی آیکون google translate کلیک نمایید.

۶. با کلیک روی آیکون google translate پنجره کوچکی گشوده می شود که برای بازگرداندن متن وب سایت به زبان اصلی می توان بر روی کلید show orginal (نمایش مورد اصلی) کلیک کرد. با کلیک روی کلید options یا گزینه ها سایر انتخاب های دیگر نمایش داده می شود که در میان آن ها می توانید زبان ترجمه را هم عوض کنید.

۷. چنانچه در مرورگر گوگل کروم بیشتر از یک زبان پیش فرض تعیین شده باشد به طور نمونه هم فارسی و هم انگلیسی این مرورگر به صورت خودکار متن وبسایت ها را به زبان اول شما ترجمه خواهد کرد. برای این کار می توان منوی سه نقطه مقابل زبان دوم خود کلیک نموده و در گزینه های نمایان شده گزینه offer to translate pages in this  language را انتخاب کنید. البته ای گزینه در مروگر کروم  به صورت پیش فرض غیرفعال می باشد.

همچنین می توانید با کلیک روی لینک های رو به رو با نحوه فعال کردن حالت تاریک مرورگر کروم و آموزش قفل کردن کروم آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.