دسته ها
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

طریقه غیر فعال کردن نوار ابزار فتوشاپ + عکس

  • حکیمه فهیمی
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۰

ممکن است هنگام استفاده از برنامه فتوشاب به خاطر محدودیت فضا یا بهره گیری حداکثر از صفحه احتیاج داشته باشید تا نوار ابزار را برای مدتی کوتاه یا به صورت دائم پنهان نمایید یا به عبارتی غیر فعال کنید. به این ترتیب در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه غیرفعال کردن نوار ابزار فتوشاپ آشنا سازیم.

همانطور که می دانید برای ویرایش تصاویر در فتوشاپ باید از نوار ابزار موجود در آن بهره بگیرید. شاید شما نیز هنگام کار با برنامه فتوشاپ جهت فعال یا غیرفعال سازی نوار ابزار با مشکل مواجه شده باشید یا در زمینه استفاده از این نرم افزار مبتدی هستید. به هر ترتیب چنانچه مایلید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید همراه این مطلب باشید.

آشنایی با نحوه غیر فعال کردن نوار ابزار فتوشاپ

چگونه نوار ابزار فتوشاپ را غیر فعال کنیم؟

 به طور معمول محل نوار ابزار در برنامه یا نرم افزارها با توجه به میزان مصرف یا در دسترس بودن آن ها تعیین می شود. چنانچه نیاز باشد تا دائم مورد استفاده قرار گیرد در دسترس تر انتخاب شده و اگر کمتر مورد استفاده هستند در محل هایی با دید کم قرار می گیرند. در برنامه فتوشاپ نیز ابزارهای پرمصرف در سمت چپ برنامه به صورت ستونی قرار گرفته اند.

قابلیت های برنامه فتوشاپ

منظور از نوار ابزار که به آن پنل نیز گفته می شود مجموعه ای از ابزارهایی است که توسط آن ها به ویرایش و ایجاد تغییرات روی عکس های مدنظر  پرداخته می شود. این نوار ابزارها فضایی از صفحه فتوشاپ را احاطه نموده و کابر قادر است آن ها را به طور دلخواه سازماندهی کند. گاهی اوقات بنا به دلایلی مانند محدودیت فضا یا بهره گیری حداکثر از صفحه نیاز دارید تا نوار ابزار را برای مدتی محو کنید و اگر مجدد به آن احتیاج داشتید به حالت پیش فرض برگردانید. در ادامه قصد داریم شما را با روش غیر فعال کردن نوار ابزار فتوشاپ آشنا سازیم.

چگونه نوار ابزار فتوشاپ را غیر فعال کنیم؟

غیر فعال کردن نوار ابزار فتوشاپ

ابتدا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید. سپس برای غیرفعال کردن تمام نوار ابزارها  به جز نوار فهرست که در بالاترین قسمت صفحه نرم افزار قرار دارد نیاز است یک سند جدید را در فتوشاپ باز کنید بعد دکمه تب را فشار دهید تا تمام نوارابزارها محو و یا غیرفعال شوند و شما در نهایت صفحه ای بدون هیچ ابزاری را مشاهده خواهید کرد. توجه کنید که نوار ابزار به صورت کامل محو نشده و برای استفاده مجدد فقط کافی است موس را روی ستون های تیره موجود در طرفین صفحه(معمولا سمت راست) قرار داده تا نوار ابزار باز شود و با دور شدن موس دوباره به حالت محو برمی گردد و صفحه برای ویرایش عکس به حالت گسترده در می آید. اگر می خواهید نوار ابزار، مجدد روی صفحه ظاهر شود کلید تب (Tab) را فشار دهید تا دوباره تمام ابزارها در دسترس قرار گیرد.

در پایان می توانید برای مشاهده آموزش افزودن براش به فتوشاپ و نیز تغییر رنگ عکس در فتوشاپ کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.