دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زندگی شاد را تجربه و آن را به عزیزانمان هدیه کنیم

  • سمانه عقیقی
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۴
  • ۰

زندگی شاد باعث بهبود روابط انسان ها در زندگی خصوصی و اجتماعی می شود. تکنیک لبخند بر لب داشتن اصل مهمی است و در دین ما سفارش فراوان به آن شده است.

برای اینکه زندگی شادی بخش را تجربه کنیم و شادی را به عزیزانمان هدیه کنیم در مرحله نخست نیاز به اعتماد داریم.اعتماد به خدا را سرلوحه همه ی کارهایمان قرار بدهیم ؛ و بعد نوبت خودمان است که به خودمان اعتماد داشته باشیم . ذهنمان را از افکار منفی و انرژی های منفی پاک کنیم.خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد؛ لبخند بندگانش هم زیباست، پس شادی هدیه ی خداوند به انسان است که برای حفظش باید تلاش کنیم.

داشتن زندگی شاد و حفظ و تکثیر آن

خندیدن باعث نشاط می شود و سلامتی را به ارمغان می آورد. خنده باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود و انسان را در برابر بیماریها مقاوم می کند.برای داشتن زندگی شاد، خندیدن را فراموش نکنید.خنده ویروس است و انتشار می یابد،به همین خاطر است که اگر ما لبخند داشته باشیم اطرافیانمان هم گل لبخند را بر روی صورت خود حس می کنند و دیدن شادی آنها، ما را شادتر از قبل می کند.

زندگی شاد

شاد زیستن یک هنر است و لازمه این هنر داشتن توانایی خندیدن به مشکلات پس از وقوع آن می باشد.سعی کنیم همیشه خنده رو بمانیم و همراه چهره ای گشاده و بشاش داشته باشیم که این امر در دستورات دینی ما هم توصیه شده است.خندیدن باعث کاهش قابل توجه استرس در بدن می شود که تاثیرش را در هنگام تصمیم گیری بهتر در مواجه با مشکلات نمایان می کند.

زندگی شاد

اهمیت دادن به سلامت جسم و روح ، بصورت نامحسوس شادی را به دنبال دارد. داشتن زندگی شاد مستلزم رعایت نکات تغذیه ای هم می شود که اگر اصولی را در نحوه مصرف مواد غذایی که مصرف میکنیم رعایت کنیم به آن هدفی که برای شاداب و پرنشاط بودن و داشتن زندگی سرشار از شادی نیاز داریم می رسیم. نوشیدن آب سالم و فراوان، استفاده از سبزیجات و میوه های تازه و …  ورزش هایی مانند یوگا برای کاهش ناراحتی های روحی و افزایش تمرکز ، خواندن نماز و دعا و قوی کردن رابطه مان با خدا ، پیاده روی روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ، نوشیدن دم نوش های گیاهی مانند به لیمو، گاوزبان، بابونه و … می توانند به سلامتی جسم کمک زیادی کند.

  •  آرون گروپس

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *