دسته ها
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

تغییر سایز عکس در فتوشاپ با آموزش ساده

  • محسن محمدی
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

اگر شما هم اهل عکس و عکاسی می باشید قطعا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید تصاویر خود را تغییر اندازه بدهید. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با تغییر سایز عکس در فتوشاپ برای شما مطلب بنویسیم.

امروزه با توجه به این که وسایل عکاسی اعم از انواع دوربین های عکاسی و گوشی های همراه مجهز به دوربین های عکاسی در دست بسیاری از افراد قرار دارد. و این که بسیاری از افراد به عکس گرفتن مشغول می باشند احتمال این که نیاز به تغییر اندازه عکس های خود را داشته باشند فراوان می باشد. برای تغییر سایز عکس می توانید از نرم افزار های مختلفی استفاده کنید که یکی از آنها نرم افزار فتوشاپ می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به آموزش تغییر سایز عکس در فتوشاپ برای شما بپردازیم. شما به یکی از سه روش گفته شده در زیر می توانید در عکس های خود تغییر اندازه ایجاد کنید.

سایز عکس در فتوشاپ و راهنمای تغییر در آن

با استفاده از سه روش زیر می توانید سایز عکس های خود را در فتوشاپ تغییر دهید.

روش اول

این روش که ساده ترین روش برای تغییر اندازه عکس های شما در فتوشاپ می باشد. اینگونه است که شما می باید به آدرس Image در منوی بالایی رفته و از آنجا گزینه Image Size را انتخاب کنید. تا پنل مربوط به تغییر اندازه عکس برای شما باز شود. آنچه گفته شد در تصویر زیر برای شما آورده شده است.

سایز عکس در فتوشاپ

در پنل باز شده مطابق تصویر زیر می توانید مقدار عرض و ارتفاع عکس را مشخص کنید و در نهایت دکمه OK را بفشارید. اگر شما نیز از این قسمت به تغییر اندازه عکس های خود پرداخته باشید می بینید که با تغییر در اندازه ارتفاع عرض عکس نیز تغییر می کند. اگر می خواهید این اتفاق نیفتد می توانید بر روی تصویر سنجاق به نام Do not constrain aspect ratio کلیک کرده تا این وابستگی از بین برود.

تغییر اندازه عکس در فتوشاپ

روش دوم تغییر سایز عکس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Crop

شما می توانید با استفاده از این روش تغییر سایز در عکس های خود ایجاد کنید. به این صورت که هر قسمت از عکس را که برش بزنید دیگر قابل مشاهده نخواهد بود و حذف می شود. شما همانند تصویر زیر می توانید با انتخاب ابزار کراپ هر بخش از تصویر مورد نظر را که می خواهید حذف کنید تا به این ترتیب در اندازه عکس نیز تغییر ایجاد شود.

سایز عکس در فتوشاپ

روش سوم استفاده از ابزار Transform

در این روش شما با استفاده از ابزار Transform می توانید بخش های مختلف هر عکس مد نظر خود را به طور جداگانه تغییر دهید. شما در ابتدا می باید لایه مد نظر خود را که می خواهید تغییر اندازه دهید انتخاب کنید. سپس از آدرس Edit > Transform > Scale گزینه Scale را انتخاب کرده و تغییر اندازه مد نظر خود را بر روی عکس دلخواه خود انجام دهید. توجه داشته باشید که می توانید از کلید شیفت نیز برای انجام بهتر تغییرات استفاده کنید.

اندازه عکس در فتوشاپ

جمع بندی

در پایان امیدواریم آنچه در رابطه با تغییر سایز عکس در فتوشاپ گفته شد توجه شما را جلب کرده و به کار شما آمده باشد. همچنین شما می توانید با آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ و افزودن براش به فتوشاپ آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.