دسته ها
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

برای انتخاب کرم ضد آفتاب خوب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 • سمیه نیک فرجام
 • ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
 • ۰

خرید ضد آفتاب خوب یکی از نکات مهم مراقبتی برای پوست صورت شما خواهد بود که در خرید یک کرم ضد آفتاب خوب برای پوست صورتتان باید به برخی از نکات توجه کنید تا پوستی سالم و شفاف داشته باشید.

بسیاری از متخصصان پوست و مو در رابطه با محافظت از پوست به نکات مهمی و کلیدی اشاره می کنند که در اکثر این نظرات به استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب توصیه می شود. همانطور که می دانید استفاده از کرم های ضد آفتاب دارای نکات بسیار کلیدی هستند که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است با مشکلات پوستی مختلفی مواجه شوید. بنابراین با رعایت نکات مهم در استفاده از ضد آفتاب ها می توانید پوستی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

کرم های ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب خوب چه مشخصاتی دارد؟

بیش از هر چیز در استفاده از کرم های ضد آفتاب باید به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده از ضد آفتاب در تمام فصل های سال توصیه می شود و تنها نباید در فصل های گرما و در نور خورشید از آن ها استفاده کرد. حال نوبت به آن می رسد که بر حسب آگاهی ضد آفتابی را برای پوست خود انتخاب کنید که متناسب با پوست شما باشد و به خوبی از آن محافظت نماید.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

توجه به میزان spf:

بی شک یکی از نکات مهم در خرید ضد آفتاب مناسب توجه به میزان مقاومت کرم های ضد آفتاب است که در این کرم ها با عنوان spf درجه بندی می شود. کرم های ضد آفتاب دارای درجه های مختلفی از spf هستند که بر حسب میزان تاثیر فرد متقاضی از آن ها استفاده خواهد کرد. در اینجا درجه های مختلف موجود در کرم های ضد آفتاب و میزان تاثیرات هر یک را بیان می کنیم تا بتوانید در انتخاب خود با دقت بیشتری عمل کنید.

آشنایی با ضد آفتاب

 • کرم های ضد آفتاب با spf 15: بر اساس این درجه بندی کرم هایی با این درجه تنها یک پانزدهم از اشعه آفتاب را کنترل و محافظت می کند.
 • کرم های ضد آفتاب spf 30: کرم هایی که ۹۷ درصد از نور خورشید را کنترل می کنند.
 • کرم های ضد آفتاب spf 50: این نوع از کرم ها ۹۸ درصد از نور خورشید را کنترل می کند.
 • به طور کلی بیشتر متخصصان پوست توصیه می کنند تا از کرم هایی با spf 30 استفاده شود زیرا تفاوت میان کرم هایی با درجات بالاتر تنها در میزان ماندگاری است.

کرم ضد آفتاب خوب چه ویژگی دارد

توجه به آرم broad spectrum  یا طیف وسیع:

 یکی از نکات مهم در انتخاب کرم ضد آفتاب خوب وجود این عبارت بر روی بسته بندی های ضد آفتاب است که  نشان دهنده سالم بودن ضد آفتاب و تاثیر محافظتی آن از پوست در برابر نور خورشید است. در اینجا توصیه می شود تا از ضد آفتاب های فیزیکی استفاده کنید که تاثیرات بیشتری در مقابل نور خورشید دارند و بهتر از پوست شما محافظت می کنند.

 • مبل و میز
 • چکاد بام

فواید مضرف ضد آفتاب

ضد آفتاب های شیمیایی و فیزیکی:

در انتخاب ضد آفتاب باید دو نوع ضد آفتاب شیمیایی و فیزیکی را انتخاب کنید که به دلیل عدم انعکاس ضد آفتاب های شیمیایی بهتر است تا از ضد آفتاب فیزیکی استفاده کنید که از پوست شما چندین برابر بهتر محافظت می کند و اشعه خورشید را منعکس می کند.

در آخر نیز بهتر است تا با نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب خوب آشنا شوید که در آن به مدت زمان استفاده از اشاره می شود. قبل از خروج از خانه و قرار گرفتن در معرض آفتاب ۳۰ دقیقه قبل ضد آفتاب را بر روی پوست بمالید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.