دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

آموزش دوخت قنداق فرنگی زیبا و دوست داشتنی به صورت مرحله به مرحله

 • ندا خوشرو
 • ۱۸ دی ۱۴۰۰
 • ۰

در این آموزش با مراحل دوخت قنداق فرنگی به صورت مرحله به مرحله و تصویری آشنا خواهید شد که امیدواریم از دوخت این قنداق زیبا برای نوزادتان نهایت لذت را ببرید.

قنداق فرنگی یا تشک مسافرتی یکی از انواع وسایل ضروری در سیسمونی نوزاد است و شما می توانید این نوع تشک مسافرتی نوزاد را به راحتی در منزل بدوزید. برای دوختن قنداق فرنگی بهتر است ابتدا وسایل لازم را تهیه نمایید سپس با توجه به مراحلی که برای دوخت مدل قنداق فرنگی ذکر شده اقدام به دوختن آن نمایید.

آموزش مرحله به مرحله دوخت قنداق فرنگی

اگر شما در زمینه خیاطی مهارت و تبحر لازم را دارید بهتر است خودتان دست به کار روید و لوازم مورد نیاز در سیسمونی نوزاد را بدوزید. در مطالب قبلی تزیین لباس نوزاد و بافت پاپوش قلاب بافی نوزاد و دوخت پیشبند را مشاهده کردید در ادامه این مطلب آموزش دوختن قنداق فرنگی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

قنداق فرنگی جدید و طرح دار

وسایل لازم برای دوختن تشک مسافرتی نوزاد

 • پارچه اصلی بهتر است از جنس کتان یا نخی باشد.
 • پارچه آستری نرم و پنبه ای
 • لایه پشم شیشه نمدی
 • چسب دو طرفه نر و ماده
 • نخ همرنگ
 • چرخ خیاطی
 • قیچی
 • کاغذ الگو
 • زیپ ۷ سانتی کاپشنی

مراحل دوختن قنداق فرنگی

۱. ابتدا الگو تکه رویی قنداق و بدنه اصلی را مطابق شکل های زیر رسم نمایید. توجه داشته باشید که عرض کل کار باید ۹۰ سانت و طول آن نیز باید ۸۸ سانت باشد.

 دوخت قنداق فرنگی

تکه رویی قنداق فرنگی نیز بیضی با قطر کوچک ۴۰ سانتی متر و قطر بزرگ آن ۵۰ سانتی متر است.

دوختن ساک آغوشی
۲. بعد از اینکه الگوها را رسم کردید آن ها را روی پارچه اصلی قرار دهید و پارچه را به کمک الگوهایی که رسم کرده اید برش بزنید توجه داشته باشید که دو تکه قنداق بعد از برش زدن و قرار گرفتن بر روی یکدیگر باید مطابق با تصویر زیر باشند.

 • مبل و میز
 • آرون گروپس

مراحل دوختن ساک آغوشی برای نوزاد

آموزش مرحله به مرحله دوخت قنداق فرنگی
۳. از دو تکه الگوها و یکبار نیز از لایی پشم شیشه ای ببرید و لایی پشم شیشه را به اندازه ۱ یا ۲ سانت بزرگتر بگیرید سپس آن را روی پارچه اصلی قرار دهید.

دوختن ساک آغوشی برای نوزاد
۴. در این مرحله از دوخت قنداق فرنگی لایی پشم شیشه را به پارچه اصلی سنجاق بزنید.

قنداق فرنگی مخصوص نوزاد

دور تا دور پارچه اصلی را به صورت زیگزاگ به لایه بدوزید و قسمت های اضافی را قیچی نمایید.

دوختن قنداق فرنگی برای نوزاد دختر پسر
۵. بعد از دوختن دور هر تکه برای زیباتر شدن سطح کار و جمع نشدن لایی پشم شیشه می توانید دوخت هایی زیبا و هماهنگی را روی سطح کار بزنید.

الگوی قنداق فرنگی ساک آغوشی نوزاد
۶. در این مرحله لبه اریب بالای الگو را به اندازه ۱۷ سانت روی یکدیگر قرار دهید و این قسمت را سوزن بزنید و به فاصله ۱ سانت از لبه با کمک دوخت ساده آن را چرخ نمایید تا کلاه قسمت قنداق دوخته شود.

قنداق فرنگی زیبا و طرح دار برای نوزاد

قندق زیبا و شیک برای نوزاد
۷. الگوی دو قطعه را روی آستر آن قرار دهید و بدون اینکه زاپاسی در نظر بگیرید تکه اریب را به یکدیگر بدوزید تا شکل کلاه شود.

قنداق زیبا و شیک برای نوزاد
۸. در این مرحله آستر را روی بدنه اصلی قرار دهید و نقاطی که با نقطه چین مشخص شده اند را بدوزید و قسمتی از کار را برای دوختن زیپ باز نگهدارید.

الگوی قنداق فرنگی
۹. دور قسمت دوخته شده را با کمک قیچی چرت بزنید.

قنداق نوزادی
۱۰. دو قسمت زیپ را از یکدیگر جدا نمایید و قسمتی را که قلاب ندارد از ابتدای سمت راست قسمت گرد شده تا پایین کار به بدنه اصلی بدوزید. توجه داشته باشید که زیپ قنداق فرنگی به انتهای قسمتی که باز گذاشته اید نمی رسد.

مراحل دوختن قنداق فرنگی نوزاد
۱۱. آستر را روی لبه زیپی که دوخته اید قرار دهید و روی این قسمت را بدوزید توجه داشته باشید قسمتی که زیپ ندارد باز می ماند سپس می توانید بدنه اصلی قنداق را از این قسمت که باز مانده است به صورت پشت و رو اتو نمایید.

آموزش مرحله به مرحله قنداق فرنگی نوزاد
۱۲. تکه دوم زیپ را هم به قسمت بیضی شکل بدوزید به این صورت که باید تکه دوم زیپ را روی تکه بیضی شکل قرار دهید و کوک بزنید.

برش الگو قنداق فرنگی دوختن قنداق فرنگی

سپس آستر را هم روی بدنه بیضی شکل قرار دهید و دور تا دور آن را بدوزید و یک قسمت از آستر را باز نگهدارید. مسیرهای دوخت با خط چین مشخص شده اند.

آموزش مرحله به مرحله قنداق فرنگی
۱۳. دو قسمت زیپ را درون یکدیگر قرار دهید تا دو قطعه کار به یکدیگر متصل شوند.

قنداق نوزاد فرنگی

سپس دو تکه آستر را به یکدیگر پس دوزی نمایید.

قنداق زیبا و شیک فرنگی قنداق نوزادی فرنگی
۱۴. در این مرحله از دوخت قنداق فرنگی دستک های قنداق را بدوزید و چسب های نر و ماده را برش بزنید برای راحتی کار می توانید یک قسمت چسب را به صورت دو قطعه بلند برش بزنید و سمت دیگر چسب را به صورت سه قطعه کوچکتر برش بزنید سپس یک سمت چسب ها را روی آستر یکی از دستکها قرار دهید و سمت دیگر را هم روی پارچه اصلی دستک قرار دهید و بدوزید.

مراحل دوخت قنداق فرنگی زیبا و شیک

قنداق فرنگی شیک

توجه داشته باشید که بهتر است قسمت نرم تر چسب را روی آستر بدوزید.

ساک آغوشی طرح دار برای نوزاد

انواع مدلهای قنداق فرنگی نوزاد

قنداق فرنگی یکی از وساایل کاربردی در سیسمونی به منظور استفاده در فصول پاییز و زمستان برای نوزادان می باشد که در مدلهای متنوع زیبا و فانتزی با طرحهای شیک و زیبا در بازار وجود دارد. استفاده از این وسیله می تواند احساس امنیت برای کودک ایجاد نماید، همچنین قرار گرفتن نوزاد در داخل این قنداق ها موجب می شود که به آغوش گرفتن آنها برای والدین و اطرافیان نوزاد راحت تر باشد به طوری که راحت تر کنترل سر و بدن وی را داشته باشند. البته توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از قنداق فرنگی دمای بدن نوزاد مناسب باشد و موجب گرمای بیش از حد و احساس خفگی نشود، در ادامه می توانید تصاویر متنوعی از قنداق فرنگی در مدلهای جدید و متنوع را ببینید و ایده بگیرید.

تصاویر قنداق فرنگی

برخی از خانوم های با سلیقه و خوش ذوق تمایل دارند سیسمونی نوزادشان را خودشان آماده کنند، بنابراین می توانید ضمن یادگیری مدل قنداق فرنگی آموزش داده شده در بالا از انواع ایده های متنوع موجود که برخی از تصاویر آنها را در اینجا به اشتراک گذاشته ایم دیدن کرده و الگوی دوختن آنها را ایده بگیرید و قنداق فرنگی های زیبایی در منزل بدوزید.

دوختی زیبا از قنداق فرنگیدوختی شیک از قنداق فرنگیانواع مدل قنداق فرنگیدوختن مدل قنداق فرنگیدوختن قنداق فرنگی فانتزیدوخت قنداق فرنگی جدیددوختن قنداق فرنگی پسرانهدوختن قنداق فرنگی دخترانهدوخت قنداق فرنگی زیبادوختن قنداق فرنگی زیبادوختن قنداق فرنگی جدیددوختن قنداق فرنگی شیکدوختن قنداق فرنگیدوخت قنداق فرنگی شیک

در این مطلب آموزش دوختن قنداق فرنگی برای نوزادان دختر و پسر را در اختیار شما همراهان عزیز و همیشگی مجله آرگا قرار دادیم که امیدواریم با توجه به مراحل ذکر شده بتوانید قنداق فرنگی را به راحتی بدوزید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع آموزش خیاطی کلیک کنید.

منبع : سایت هنر در بازار


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *