دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

آموزش تصویری رسم جدول در ورد و تغییرات جدول

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۷
  • ۰

ساخت جدول در ورد برای درج اطلاعات عددی ضروری است. البته ساخت جدول تنها به ورود اطلاعات عددی مربوط نمی شود، بلکه می توان بسیاری از اطلاعات را به شکل سطر و ستونی وارد کرد.

اگر چه بسیاری از جزئیات در ورد بسیار ناچیز و بی اهمیت به نظر می رسند اما همین مسائل کوچک در بیشتر موارد کارساز و مفید می باشند. ارائه جدول در ورد نیز یکی از کارهای ضروری برای ساختن حالت دلخواه در برنامه ورد می باشد که یادگیری آن برای افراد در رشته های تحصیلی و مشاغل مختلف مهم و کاربردی است.

ساخت جدول در ورد

برای درج جدول در ورد باید روی Insert کلیک کنید. این تب در منوی عنوان برنامه ورد قرار دارد. توجه داشته باشید قبل از رسم جدول باید محل جدول را با کلیک بر صفحه انتخاب کنید.

از تب باز شده، گزینه Table را کلیک نمایید.

ایجاد جدول در وردبا قرار دادن موس بر روی مربع ها در سطر و ستون می توانید جدول مورد نظر خود را رسم نمایید.

اضافه کردن جدول در برنامه وردبا یک بار کلیک جدول رسم می شود.

برای نوشتن عنوان جدول می توانید موس را در کادر دلخواه قرار و تایپ کنید.

 

نوشتن متن در جدول ورد برای جا به جایی و انتقال به سطر بعدی از کلید Tab استفاده کنید. اگر شما قبل از زدن این کلید در آخرین خانه از جدول باشید، در نتیجه یک ردیف مجدداً به انتهای جدول افزوده می گردد.

اگر تمایل به تایپ مجدد متن در داخل جدول ورد ندارید، می توانید برای ثبت اطلاعات متنی در جدول ورد متن مورد نظر خود را انتخاب و دوباره فرمان Table را اجرا و از گزینه Convert text to table استفاده کنید.

 

تبدیل متن به جدول

 

درج جدول در برنامه ورد

 

در پنجره باز شده، می توانید گزینه ای را کلیک کنید. برنامه ورد به راحتی این کار را انجام می دهد و با یک برنامه ریزی دقیق متن را در ستون باز می کند.

رسم جدول

در پایان، دکمه Ok  را بزنید تا متن شما در جدول ارائه شود.

تنظیم جدول در ورد

برای اضافه کردن ستون و ردیف به نمودار در ورد، موس را در محل نزدیک به ستون یا ردیف قرار دهید. علامت اضافه بر روی ستون و ردیف ایجاد می شود، بر روی آن کلیک تا به ستون و ردیف اضافه شود.

 

ساخت جدول در word

تغییر اندازه جدول

همچنین برای اضافه کردن ستون و ردیف می توانید روی جدول کلیک راست و موس را روی گزینه insert برای دیدن ردیف و ستون بگذارید.

برنامه ورد

برای حذف ردیف یا ستون، موس را بر روی محل مورد نظر قرار دهید. آن گاه کلیک راست کرده و Delete Cells را انتخاب کنید.

 

ترسیم جدول در برنامه ورد همچنین می توانید برای حذف تمام ردیف و ستون ها گزینه مربوط را از منو انتخاب کنید.

ترسیم ستون و ردیف

بر روی قسمتی از جدول کلیک و سپس گزینه Design را انتخاب کنید.

قرار دادن متن در جدول

شکل های مختلف جدول هویدا می گردد. این سبک های طراحی جدول در برنامه با کلیک روی پیکان پدیدار می گردند. سبک مورد نظر را انتخاب کنید.

مرتب کردن متن در جدول

انتخاب حاشیه جدول

برای اعمال کردن گزینه های مختلف می توانید آن ها را اضافه یا خاموش سازید. ۶ گزینه شامل ستون های باند، ردیف های باند، مجموع ردیف، ستون آخر، ستون اول و ردیف سر صفحه دیده می شود.

روی قسمتی از جدول کلیک و گزینه Design از سمت راست نوار را انتخاب و گزینه های مورد نظر را بزنید.

تنظیمات جدول

جدول ترسیمی در ورد

برای حاشیه جدول نیز می توان ضخامت های مختلفی را استفاده کرد. خانه های مورد نظر برای اعمال حاشیه را انتخاب و از منوی طراحی، عرض، رنگ و خط دلخواه را تعیین کنید.

 

ایجاد جدول در وردروی حاشیه کلیک و حاشیه دلخواه را از منوی پدیدار شده انتخاب کنید. با این کار حاشیه مناسب برای جدول انتخاب می شود.

 

ساخت جدول

 

جدول ترسیمی در وردسایر تغییرات را می توانید با گزینه page layout در ورد ایجاد کنید.  امیدواریم با توضیحات ارائه شده در زمینه ایجاد جدول در  ورد بتوانید سایر تنظیمات مربوطه را به درستی انجام دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.