دسته ها
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

روش رفع بوی سوختگی برنج با چند فوت و فن خانگی ساده

  • ندا خوشرو
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
  • ۰

در این مطلب سه روش کاربردی و آسان برای از بین بردن بوی سوختگی برنج را به شما کدبانوهای عزیز آموزش خواهیم داد.

سوختن برنج اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد بنابراین بهتر است هر کدبانویی با روش های از بین بردن بوی سوختگی برنج آشنا باشد تا بتواند در صورت نیاز از این روش ها برای از بین بردن بوی بد برنج استفاده کند.

روش های رفع تندی غذا و رفع شوری غذا و رفع بوی بد سوختگی برنج و انواع غذاها از انواع ترفندهایی هستند که بهتر است هر کدبانویی با آن ها آشنا باشد.

رفع بوی برنج سوخته با نان و پیاز

از بین بردن بوی سوختگی برنج با روش های ساده

از بین بردن بوی سوختگی انواع غذاها و برنج نیازمند تجربه و فوت و فن هایی است که بهتر است هر کدبانویی با این فوت و فن ها آشنا باشد. در ادامه این مطلب روش های ساده برای از بین بردن بوی سوختگی برنج را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

روش های آسان برای از بین بردن بوی برنج سوخته

از بین بردن بوی برنج سوخته

۱. برنج سالم و نسوخته را از درون قابلمه بیرون آورید و به درون قابلمه یا ظرف تمیزی منتقل کنید.

بوی سوختگی برنج

یک تکه نان روی برنج قرار دهید.

از بین بردن بوی بد سوختگی برنج با نان

درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید نان به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی برنج باقی بماند. بعد از مدت زمان ذکر شده نان را از روی برنج بردارید تا بوی بد سوختگی برنج از بین برود. توجه داشته باشید بهتر است از نان سفید ( نان لواش یا نان تافتون ) برای از بین بردن بوی بد سوختگی برنج استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد سوختگی برنج

۲. یکی دیگر از روش ها برای از بین بردن بوی بد سوختگی برنج قرار دادن ۱ عدد پیاز پوست کنده شده درون قابلمه برنج است توجه داشته باشید که پیاز به خوبی می تواند بوی سوختگی را به خود بگیرد.

از بین بردن بوی برنج سوخته با پیاز

۳. یک پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و درون دستمال کاغذی تمیزی قرار دهید سپس دستمال کاغذی را به مدت چند دقیقه داخل قابلمه برنج قرار دهید.

رفع بوی بد برنج سوخته

در این بخش از آموزش آشپزی مجله آرگا با انواع روش ها برای از بین بردن بوی بد سوختگی برنج آشنا شدید که امیدواریم با کمک این روش های ساده بتوانید بوی ناشی از سوختگی برنج را از بین ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.