دسته ها
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

مراحل ساده غیر فعال کردن راهنمای فتوشاپ

  • حکیمه فهیمی
  • ۷ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

در نرم افزار فتوشاپ به صورت پیش فرض وقتی ماوس روی ابزاری قرار بگیرد، راهنمایی در مورد ابزار انتخابی ارائه می شود. این مطلب به غیر فعال کردن راهنمای فتوشاپ می پردازد.

نرم افزار فتوشاپ دو نوع راهنمای ابزار را وقتی که ماوس روی اسم ابزار انتخابی قرار می گیرد، نشان می دهد. اگر مایلید تا این راهنما و توضیحات کوتاه زیر هر ابزار نمایش داده نشود با ادامه مطلب همراه ما باشید تا روش غیر فعال کردن راهنمای فتوشاپ را فرا بگیرید.

روش غیر فعال کردن راهنمای فتوشاپ

برنامه فتوشاپ یکی از نرم افزارهای قدرتمند و محبوب ویرایشی می باشد که قابلیت های زیادی دارد. در این نرم افزار وقتی ماوس روی ابزاری قرار می گیرد، به طور پیش فرض نکات و توضیحاتی به عنوان راهنما در پایین ابزار انتخابی نمایش داده می شود و در ورژن های جدید این برنامه ممکن است یک ویدیوی کوتاه برای نمایش روند استفاده از ابزار در کنار ماوس ظاهر و توضیح کوتاهی پایین آن ارائه شود.

به عبارتی هنگامی که نشانگر ماوس روی یکی از ابزارهای موجود در لیست tools قرار می گیرد، پنجره کوچکی نمایش داده شده که اسم ابزار درون آن قرار دارد و در نسخه های جدیدتر به جای اسم ابزار، یک ویدیوی کوتاه توضیحاتی درباره ابزار مدنظر ارائه می دهد.

حال ممکن است بخواهید این ویدیو نمایش داده نشود یا تنها اسم ابزار نمایش داده شده یا اصلا هیچ کدام نمایش داده نشود. به این ترتیب برای غیر فعال کردن راهنمای فتوشاپ همچون غیر فعال کردن نوار ابزار فتوشاپ باید آموزش مختصری را فرا بگیرید که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

راهنمای فتوشاپ

قابل ذکر است نرم افزار فتوشاپ دو نوع راهنمای ابزار ارائه می دهد که شامل راهنمای ابزار معمولی و راهنمای ابزار غنی یا متحرک می باشد. در راهنمای معمولی وقتی ماوس روی ابزاری قرار می گیرد، اسم ابزار نمایش داده می شود.

  •  آرون گروپس

ولی در راهنمای غنی با قرار گرفتن ماوس روی ابزار، عملکرد ابزار در قالب یک انیمیشن یا کلیپ نمایش داده می شود.

هنگامی که نکات راهنمای غنی فعال باشد فتوشاپ راهنمای معمولی را پنهان می نماید. غیر فعال کردن راهنمای ابزار غنی این امکان را می دهد موارد معمولی را مشاهده کنید ولی در صورت تمایل می توان کل راهنمای ابزار را هم غیر فعال نمود.

چگونه راهنمای ابزار را در فتوشاپ غیرفعال کنیم؟

برای مخفی کردن راهنمای ابزار غنی (Rich tooltips) یا راهنمای ابزار معمولی اول برنامه فتوشاپ را اجرا نموده بعد مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. بعد از اجرای برنامه فتوشاپ در بالای پنجره روی منوی edite کلیک کرده و از این منو ابتدا گزینه preferences و سپس گزینه tools یا ابزارها را انتخاب کنید. در صورتی که کاربر مک هستید در نوار منو روی گزینه فتوشاپ کلیک و سپس گزینه های preferences و tools را انتخاب نمایید.

۲. وقتی پنجره preferences نمایان شد تیک گزینه show rich tooltips را برداشته و سپس روی تایید در سمت راست کلیک کنید. در ادامه تغییرات ذخیره می شود. در برخی نسخه های نرم افزار فتوشاپ، ممکن است این گزینه در لیست use rich tooltips قرار داشته باشد.

۳. همچنین اگر می خواهید راهنمای معمولی فتوشاپ را غیر فعال کنید تیک گزینه show tooltips را که بالای گزینه rich tooltips قرار دارد، برداشته و هنگامی که نظرتان عوض شد؛ می توانید راهنمای ابزار را فعال نمایید.

همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با قابلیت های بیشتر پیشنهاد می کنیم از این لینکبازدید کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *