دسته ها
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

روش بستن پاپیون به صورت حرفه ای با آموزش تصویری

  • ندا خوشرو
  • ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

استفاده از پاپیون در میان آقایان در جشن های مختلف عمومیت یافته است. در این مطلب روش بستن پاپیون برای قرار گرفتن در موقعیت های رسمی و مراسم مختلف را به صورت مرحله به مرحله و با روشی آسان به شما عزیزان آموزش می دهیم.

امروزه از پاپیون و کراوات برای مراسم ازدواج و مهمانی های رسمی استفاده می شود و بیشتر آقایان برای بستن کراوات و پاییون به مشکل می خورند. روش بستن پاپیون و کراوات آنقدر ها سخت و دشوار نیست و شما می توانید با تمرین و تکرار تبحر لازم را در این زمینه بدست آورید.

از پاپیون برای جذابیت بیشتر یقه پیراهن های مردانه استفاده می شود و اگر شما می خواهید در مهمانی های رسمی خوش تیپ و جذاب تر به نظر برسید بهتر است که پاپیون برای یقه پیراهن خود استفاده کنید. بستن پاپیون بسیار ساده است و شما برای بستن پاپیون به صورت مرتب به کمی تمرین و تکرار نیازمند هستید.

نحوه بستن پاپیون بر روی یقه پیراهن

آموزش تصویری و مرحله به مرحله روش بستن پاپیون

پاپیون ها اغلب از جنس ابریشم و پنبه و پلی استر و یا ترکیبی از این جنس ها ساخته می شوند و به صورت نواری (بدون گره) و گرده دار موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود یکی از این مدل ها را انتخاب کنید. در روش های بستن پاپیون باید گام های زیر را به ترتیبی که گفته شده رعایت کنید تا بتوانید پاپیون زیبایی را بر دور یقه پیراهن خود ببندید.

 مدل های بستن پاپیون آموزش تصویری و مرحله به مرحله روش یستن پاپیون

گام اول :

ابتدا پاپیون را بر دور گردن خود بیاندازید به طوری که دو انتهای آن به سمت زمین باشد سپس پاپیون را به صورتی تنظیم کنید که سمت راست آن از سمت چپش بلندتر باشد.

انداختن پاپیون بر دور گردن

گام دوم :

انتهای سمت راست را به شکل ضربدری بر روی قسمت چپ که درست در زیر چانه است قرار دهید.

آموزش تصویری بستن پاپیون

گام سوم :

انتهای بلندتر پاپیون را در زیر قسمت ضربدری حلقه کنید که در این روش گره ای ساده مانند گره اولی که برای بند کفش می زنید زده اید سپس دو انتهای پاپیون را به خوبی بکشید تا گره ها بر روی گردن به خوبی سفت شوند (توجه داشته باشید که این قسمت مهمترین مرحله در نحوه بستن پاپیون است زیرا میزان سفتی گره پاپیون بر عکس کراوات قابل تنظیم نیست) سپس انتهای حلقه را بر روی شانه های خود قرار دهید.

شیوه بستن پاپیون

گام چهارم :

انگشت اشاره تان را بر روی قسمت عریض انتهای کوتاه پاپیون قرار دهید و آن قسمت را خم کنید تا حالتی پاپیونی شکلی را به خود گیرد سپس سر قسمت خم شده را در نزدیک ترین ناحیه ای که روی گردن قرار دارد بر روی یقه خود قرار دهید.

روش بستن پاپیون به صورت حرفه ای

گام پنجم

در مرحله پنجم قسمت ساخته شده پاپیون را با کمک انگشت شست و اشاره دست چپ خود نگه دارید و انتهای بلند پاپیون را از روی شانه تان بردارید و در جلوی انتهای کوتاه قرار دهید. توجه داشته باشید که انتهای بلند را باید به صورتی تنظیم کنید که دقیقا در زیر انتهای کوتاه به سمت پایین آویزان باشد سپس مطمئن شوید که سر انتهای بلند در مرکز انتهای کوتاه باشد.

آموزش بستن پاپیون بر روی یقه پیراهن

گام ششم :

با کمک دست راست انتهای بلند را خم نمایید و از زیر گره زده شده رد کنید و این روش را برای قسمت بلندتر نیز دو بار انجام دهید به طوری که انتهای کوتاه تر دقیقه به سمت شانه چپ شما باشد.

مراحل بستن پاپیون

گام هفتم :

قسمت کوتاه تر را پشت قسمت بلندتر نگاه دارید و سر گره خورده آن را به خوبی بکشید و در درون حلقه کوچکی که به وسیله اولین گره شما تشکیل شده تا کنید. در این مرحله هدف درست کردن دو قسمت پروانه شکل است که یکی از این قسمت ها توسط انتهای کوچک و دیگری توسط انتهای بزرگ تشکیل می شود. توجه داشته باشید که یک خط عمودی از انتهای بلندتر باید بر روی این ها قرار بگیرد و در نهایت این خط عمودی حلقه ای را تشکیل دهد که همه پاپیون را به خوبی در برگیرد.

بستن پااپیون بر روی پیراهن مردانه

گام هشتم :

در این مرحله بستن پاپیون، باید حلقه های کناری را بر سر جاهایشان نگاه دارید و انتهای عمودی را از پشت حلقه ها به خوبی بکشید تا سفت شوند.

مدل بستن پاپیون

گام نهم :

توجه داشته باشید که تقارن قسمت های پروانه ای شکل باید به خوبی حفظ شود برای اینکار باید قسمت جلویی پاپیون را کمی به سمت پایین بکشید و همچنین دو طرف پاپیون را در جلوی آینه هر چقدر لازم است تغییر دهید تا پاپیون مرتب و میزان شود.

روش بستن پاپیون در 10 مرحله

گام دهم :

در این مرحله از نحوه بستن پاپیون باید تنظیم نهایی را انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که گره پاپیون زده شده کاملا به صورت صاف و افقی است.

10 مرحله برای بستن پاپیون

مدل پاپیون

انواع مدل پاپیون

جالب است بدانید که همه پاپیونها یک شکل نبوده و در نتیجه به طور مشابه درست نمی شوند زیرا ظاهر هر کدام از آنها با دیگری متفاوت است؛ انواع مختلف پاپیون شامل : ۱- پاپیون مدل بال خفاشی که باریک بوده و عرض کم دارد، ۲- پاپیون مدل ساعت شنی که مشابه پاپیون های کلاسیک بوده و تفاوت آن در قسمت انتهایی اش می باشد و متمایل به بیرون است، ضمن اینکه استفاده از آن به هر کسی نمی آید، ۳- پاپیون مدل نوک تیز که مشابه پاپیون ساعت شنی بوده و گوشه های تیز تری دارند، همچنین اگرچه ظاهر مدرنی دارد، اما جزو سنتی محسوب می شود.

بستن گره پاپیون

چه مدل پاپیونی انتخاب کنید ؟

اکنون که با روش های مختلف بستن پاپیون آشنا شدید، لازم است اطلاعات خود را درباره اینکه چه مدل پاپیونی به شما می آید را نیز بیشتر کنید، بنابراین در زیر به معرفی نکاتی در زمینه انتخاب پاپیون مناسب در اختیارتان قرار می دهیم که امیدواریم مفید واقع شود :

شروع با رنگ های خنثی

در صورتی که تاکنون از پاپیون استفاده نکرده و تازه این کار را شروع کرده اید، قبل از انتخاب الگو ها و رنگ های مختلف پاپیون بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید.

ست کردن پاپیون با لباس های متفاوت

حتما لازم نیست پاپیون را برای کت و شلوار استفاده کنید، بلکه می توان متفاوت عمل کرد و با پوشیدن یک بلوز جین با پاپیون استایل متفاوت و شیکی را تجربه کنید.

امتحان کردن طرح های مختلف

پاپیون را با انواع طرح ها و رنگ های مختلف و هر نوع لباسی امتحان کنید تا ببینید که با کدامیک راحت ترید؛ به عنوان مثال می توانید یک ژاکت راه راه در کنار پاپیون و یا یک پیراهن با پاپیون چهارخانه را امتحان کنید و در صورتی که محدودیتی برای انتخاب چنین پوششی ندارید آن را استفاده نمایید، تصمیم گیرنده نهایی در نهایت شما هستید.

نحوه بستن پاپیون

انتخاب پاپیون های چهارخانه

در صورتی که شک دارید کدامیک از مدلها و طرح های پاپیون مناسب شما می باشد، بهتر است پاپیون های چهارخونه استفاده کنید زیرا این مدل پاپیونها به راحتی با لباسهای مختلف ست شده و استایل شیکی به وجود خواهد آورد.

پاپیون به یقه پیراهن شما جذابیت و زیبایی خاصی را می بخشد و باعث می شود تا شما جذاب تر از همیشه به نظر برسید ولی بستن پاپیون به ظاهری کار سخت و دشواری است. در این بخش از راهنمای مد مجله آرگا روش بستن پاپیون را به شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله آموزش دادیم که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید پاپیون را به گونه ای که تمایل دارید بر روی یقه پیراهن خود ببندید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.