دسته ها
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

آموزش گلدوزی با دست روی لباس و مانتو

  • یلدا محمدی
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
  • ۰

آموزش گلدوزی با دست با روشی ساده و آسان و به صورت مرحله به مرحله و ایده هایی برای دوخت گل رز زیبا و شیک بر روی لباس و مانتو را در این مقاله ملاحظه نمود و با روش صحیح گلدوزی با دست آشنا شوید.

آموزش گلدوزی با دست یکی از آموزش های جالب و کاربردی است که موارد استفاده زیادی نیز دارد و با یادگیری آن می توانید اقدام به گلدوزی بر روی لباس های مختلف نموده و از این طریق زیبایی و جذابیت بیشتری به لباس و مانتوی خود ببخشید. در این مطلب به آموزش مرحله به مرحله و تصویری گلدوزی با دست می پردزیم که این آموزش ساده و زیبا می تواند شروع خوبی برای شما باشد و با یادگیری آن اقدام به دوخت دیگر طرح ها نمایید. تا پایان با این آموزش گلدوزی با دست کامل و زیبا همراه ما باشید.

آموزش گلدوزی با دست مرحله به مرحله و تصویری :

آموزش گلدوزی با دست از آن دسته آموزش هایی محسوب می گردد که برای انجام صحیح آن نیازمند دقت و همچنین تمرین کافی هستید تا نتیجه کار لذت بخش و ایده آل گردد. اولین اقدام برای شروع گلدوزی با دست و هر نوع خیاطی یا کار هنری تهیه وسایل مورد نیاز است که هر یک به راحتی تهیه می گردند این وسایل شامل : پارچه مناسب، نخ در رنگ های زیبا، سوزن مخصوص گلدوزی با دست، قیچی و کارگاه گلدوزی می باشد که با تهیه آنها می توانید شروع به کار نمایید.

وسایل گلدوزی با دست

 طرح مناسب و دلخواه را انتخاب کنید. در اینجا طرح انتخاب گل رز زیبایی است که می توان آن را در ابعاد و رنگ های مختلف دوخت. توجه داشته باشید که برای این مدل دوخت نیازمند نخ دمسه و یا نخ عمامه می باشید. برای شروع دو نقطه را روی پارچه در نظر گرفته و مطابق تصویر نخ را از نقطه A عبور داده، از B خارج شده و مجددا در کنار نقطه A سوزن را خارج کنید.

گلدوزی با دست

از A وارد شدید نخ و سوزن بیرون از پارچه قرار می گیرند. بعد از نقطه B سوزن را مجددا وارد پارچه نمایید و نخ رو چند دور ، دور سوزن بپیچید و از کنار نقطه ایی که از A وارد شده بودید، خارج شوید. توجه داشته باشید که طرح زیر بر روی پارچه شما ایجاد می گردد.

گلدوزی آسانآموزش گلدوزی با دست

حال با دوخت اصلی کار آشنا شدید، به راحتی می توانید با استفاده از این دوخت، اقدام به گلدوزی گل رز نموده و طرح زیبایی را بر روی پارچه ایجاد نمایید. کار را شروع نموده و مرکز گل را تشکیل دهید.

دوخت گل رز با دست گلدوزی روی لباس گلدوزی با نخ دمسه

بعد از تشکیل مرکز گل با استفاده از یک رنگ نخ دیگر، شروع به دوخت گلبرگ ها می نماییم، بدین منظور از دوخت مورب و مطابق با مرکز گل استفاده نمایید.

گلدوزی های زیبا و خاص گلدوزی گل رز دوخت گل رز روی لباس با دست گلدوزی در منزل

در این مرحله از آموزش گلدوزی با دست و دوخت گل رز، بهتر است دوخت گلبرگ ها را تا آنجا که سایز گل به اندازه دلخواه برسد ادامه دهید.

گلدوزی با دست آموزش گلدوزی با دست روی لباس آموزش تصویری گلدوزی گلدوزی با دست

حال زمان آن رسیده است که به سراغ برگ های گل بروید. برای این کار از نخ دسمه سبز رنگ استفاده نمایید و مطابق با گلبرگ ها شروع به دوخت نمایید.

گلدوزی زیبا با دستآموزش گلدوزی با دست روی مانتوگلدوزی با نخ دمسهآموزش گلدوزی مرحله به مرحاهگلدوزی روی لباس و مانتوآموزش گلدوزی روی لباس با دست

با این روش شما اقدام به دوخت یک گل رز زیبا و شیک نموده اید که از آن می توان برای تزیین لباس و مانتو استفاده نمود. توجه داشته باشید که به جای درست کردن گل با روبان و یا ساخت گل های پارچه ایی می توانید از این نوع گلدوزی استفاده نمایید، بدین منظور این گل را در ابعاد متفاوت بدوزید و از هنر درست خود برای داشتن لباس هایی زیبا نهایت استفاده را ببرید.

دوخت گل رز زیبا بر روی لباس

امیدواریم آموزش گلدوزی با دست که در این مطلب ارائه دادیم مورد پسند و توجه شما دوستان واقع شده باشد و با استفاده از این آموزش زیبا، گلدوزی های جالب و متنوعی انجام دهید. از شما دوستان هنردوست دعوت می نماییم با مراجعه به بخش هنر در خانه از دیگر آموزش ها و مطالب مفید و کاربردی دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.