دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

بهبود رابطه با همسر با رعایت ۱۵ راز مهم که کسی به شما نمی گوید

 • سحر هودانلویی
 • ۱۶ آذر ۱۳۹۹
 • ۰

برای برخورداری از موفقیت در روابط احساسی باید برخی از نکات را در نظر داشته باشید. در این بخش از مجله آرگا به معرفی نکات منحصر در رابطه بهبود رابطه با همسر پرداخته ایم تا با مطالعه آن از بروز مشکلات زندگی دو نفره جلوگیری کنید.

همه ما در پی ایجاد و برقراری روابطی هستیم که به موجب آن، آرامشی کسب کنیم و به ادامه زندگی با اوقاتی خوش تر بپردازیم. این کار نیاز به ترفند هایی دارد که برخی از افراد نسبت به آن اطلاعی ندارند، از این رو در ادامه این مطلب به معرفی نکاتی در رابطه بهبود رابطه با همسر پرداخته ایم.

معرفی روش های بهبود رابطه با همسر

زندگی فوق العاده

بسیاری از افراد در رسیدن به یک زندگی خوب و خوش را هدف خود قرار داده اند که همین موضوع نیز سبب شده است تا در راه رسیدن به آن تلاش و کوشش بسیاری انجام دهند. قابل ذکر است که زندگی خوب و فوق العاده برای همه افراد تعریف یکسانی ندارد و در واقع می تواند نشان دهنده نوع دیدگاه هر فرد به زندگی باشد.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

در ادامه نیز می توان این چنین گفت که برای رسیدن به یک زندگی خوب و کمال خوشبختی می‌توان از ترفندهای استفاده کرد که در ادامه مطلب به معرفی آن ها و نکاتی برای بهبود رابطه با همسر پرداخته ایم.

معرفی ترفند های بهبود رابطه با همسر

 • به یک دیگر مهر بورزید

نباید ابراز علاقه و محبت خود را با خریدن کادو گران قیمت و یا شام خوردن در رستوران بزرگ و مجلل اشتباه بگیرید. بلکه هدیه‌ های بی‌مناسبت به مانند یک شاخه گل، فشار دست همسر، تشکر خالصانه و یا حتی زمانی کوتاه برای به آغوش کشیدن یک دیگر می‌تواند نشان‌ دهنده عشق و علاقه تان به یک دیگر باشد. شما می توانید حتی با گفتن یک جمله کوتاه دوست دارم به همسر خود ثابت کنید که بعد از گذشت این زمان هنوز هم برای یکدیگر قلب هایتان می تپد.

تاثیر مراقبت از لحن و کلام خود در بحث

 • به هنگام بحث و دعوا، حرمت یک دیگر را نگه دارید

باید توجه داشته باشید که هیچ گاه با ناسزا گفتن و یا توهین به یک دیگر نمی‌ توان مشکلی را حل کنید. این کار تنها به از بین رفتن حرارت رابطه و بعد از مدتی سردی بین خود و همسرتان می شود. طبیعی است که در زندگی و تمامی روابط بحث اختلاف نظراتی پیش می آید، اما باید همیشه مخالفت خود را به صورت منطقی و یا موضوعی آرامش بخش به یکدیگر منتقل کنید. همچنین توجه داشته باشید که در این حین هیچ گاه از کلمات تحقیر برانگیز و یا توهین آمیز استفاده نکنید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

همچنین در صورتی دیگر پیشنهاد می‌شود که قبل از بیان دلخوری و ناراحتی تان درباره آن به خوبی فکر کنید و سپس حرف هایتان را بزنید تا در نهیات بهترین کلمات را در کنار یک دیگر بچینید تا به طور ناخواسته دل یکدیگر را نشکنید. قابل به ذکر است، تاثیری که حرف زدن به هنگام آرامش بر روی افراد می گذارد خیلی بیشتر از دعوا و بحث و جدل است.

 • زیبایی خود را در هر شرایطی حفظ کنید

طبق مطالعات انجام شده برای از بین بردن یک تاثیر منفی از ذهن افراد باید ۵ اتفاقی خوب و مثبت را جایگزین آن کنید. حالا در پس این عبارت باید به این موضوع توجه داشت که آراستگی و زیبایی همسران برای یک دیگر می تواند به خودی خود این ۵ امتیاز را به سوی جلو سوق دهد. اگر همیشه در یک کنار یکدیگر نظافت خود را رعایت کنید و زیبا باشید، می توانید آرامشی به روح و ذهن یک دیگر ببخشید. توجه داشته باشید که کوچک ترین تغییرات در ظاهر شما می تواند هیجان بزرگی برای همسرتان پدید آورد که این کار می تواند از کوتاهی و رنگ کردن مو تا پوشیدن لباس های زیبا و جدید باشد.

علت سردی بین روابط چیست؟

 • سر هر مسئله کوچکی، بحث به راه نیندازید

آیا این امر در نظر شما طبیعی است که به خاطر هر مسئله پیش پا افتاده و کوچکی به مانند تغییر کانال تلویزیون، عوض کردن جای مبل و تابلو بحث و دعوا راه بیندازید. همواره این سوال را از خود بپرسید که آیا این امر به اندازه ای ارزش دارد که اعصاب خود و همسرتان را مختل کنید و در نهایت نیز ساعت و دقایقی ناخوشایند برای یک دیگر رقم بزنید.

به طور قطع که جواب این سوال منفی می باشد از این رو زندگی خود را بر سر چیز های کوچک، تیره و کدر نکنید.

 • در کنار یک دیگر بیش از قبل خوش بگذرانید

به طور معمول در روزهای اولیه رابطه بسیاری از زوج‌ ها به وقت گذرانی در سینما، پارک و یا خرید پرداخته شود. اما با گذشت زمان این رفت و آمد ها کم رنگ و کم رنگ ‌تر می‌شود که در نهایت تنها به مهمانی هایی که هر چند بار هفته یک مرتبه صورت می گیرد، محدود خواهد شد. طبق توصیه روان پزشکان هر زوج خوشبخت باید حداقل در طی هفته ۱ الی ۲ روز را به وقت گذرانی در کنار یکدیگر مشغول باشند. پیاده روی، کوهنوردی، دیدن فیلم های جذاب روز و یا حتی خریدهای روزانه می‌تواند زندگی را از یکنواختی خارج کرده و رنگ و بویی دیگر به آن ببخشد.

پیشنهاد می‌ شود که آخر هفته ها را برای تفریح خود و خانواده تان برنامه ریزی کنید و روحیه همسر و بچه هایتان را تقویت کنید، تا در نهایت صمیمیت بیشتری در بین تان ایجاد گردد.

علت حرمت شکنی در دورهمی های دوستانه چه می باشد؟

 • در جمع و دورهمی ها، احترام یک دیگر را حفظ کنید

اگر بخواهیم برای خوشبختی و بهبود رابطه با همسر یک نکته طلایی بیان کنیم باید به احترام متقابل و در کنار دوستان، اطراف و خویشان اشاره داشته باشیم. زیرا اگر می‌خواهید محبت و علاقه بین خود و همسرتان را روز به روز بیشتر کنید، همواره احترام یک دیگر را حفظ کنید و از القاب و اسامی زیبا و نیکو برای مورد خطاب قرار دادن یک دیگر استفاده کنید.

 • روز هایی را در طی هفته برای خودتان برنامه ریزی کنید

برای این که رابطه صمیمانه و دوستانه تری در بین خود و همسرتان ایجاد کنید، بد نیست ساعات خوب و خوشی را برای تفریح با یک دیگر رقم بزنید. همچنین می توانید تنها یک روز کامل را برای گوش دادن به حرف یک دیگر بدون ایجاد ناراحتی رقم بزنید. در این زمان شما می توانید از دیگر بدون احساس ناراحتی انتقاد کنید و در نهایت نیز گله و شکایات خود را از رفتار های متقابل بدون هیچ کینه و کدورتی بیان کنید، تا در نهایت از رابطه محکم و پایدار تری برخوردار شوید.

 • در مشکلات یک دیگر را همراهی کنید

در صورتی که همسر شما پس از پایان یک روز کاری دیر به خانه آمد نباید او را به سرعت مورد بازخواست قرار دهید. در ابتدا اجازه دهید که او کمی خستگی اش را از تنش خارج کند و سپس از او بخواهید اگر دوست دارد درباره مشکل احتمالی که برایش به وجود آمده، با شما سخن بگوید تا در نهایت با هم فکری و همراهی آن مشکل را از میان بردارید. در این شرایط علاوه بر آن که بر اثر دیر آمدن همسر خود گله و شکایتی نکرده اید، می توانید رابطه بهتری را از جهت از بین بردن مشکلات شخصی او و بهبود رابطه با همسر تان پیش ببرید.

تاثیر وقت گذرانی با همسر برای افزایش صمیمیت زوجین

 • راز نگه دار باشید

از دیگر اصول بهبود رابطه با همسر راز داری و عدم فاش حرف های خصوصی یک دیگر است. طبیعی می باشد که در هر رابطه رازهایی وجود دارد که شما باید آن ها را به مانند یک سوپرایز برای شریک تان نگهداری کنید، و هیچ گاه آن را در بین دوستان و اقوام خود فاش نکنید.

 • به لحن خود در زمان صحبت توجه داشته باشید

قابل ذکر است که بسیاری از دعوا ها بر سر دلیل و چیز های گفته شده نیست. بلکه به طرز گفته شدن آن ها بستگی بسیاری دارد، از این رو به تن و لحن صدای مورد استفاده ی خود در حین رابطه و بیان مسائل توجه داشته باشید و از بالا بردن آن ها جز در موارد ضروری جلوگیری کنید.

در برخی از مواقع امکان دارد که شما این کار را تنها برای تاثیر گذاری بیشتر بر طرف مقابل و یا شنیده شدن حرف خود انجام دهید، اما گفتنی است برداشتی که بر طرف مقابل خود یعنی همسرتان برجای می گذارید به این منظور است که احساسات او برای تان هیچ اهمیتی ندارد.

 • به مکالمه و پیام های متنی خود، توجه داشته باشید

از دیگر اصول بسیار مهم در رابطه به بهبود رابطه با همسر آن است که ارتباط خوبی با شریک عاطفی تان برقرار کنید. پیام کوتاه و یا دیگر پیام رسان ها در طی روز به تبادل حرف و چت در بین شما می پردازند که در این حین امکان دارد، برخی از حرف های رد و بدل شده در بین شما از منظور و برداشت هایی منفی برخوردار شود، که از این رو باید خیلی زیاد به محتویات آن توجه کنید.

این عاملی نیز برای بهبود رابطه با همسر به اندازه تن صدایی که در رابطه های حضوری دارید و باید از آن مراقبت کنید، بسیار حائز اهمیت است. به این صورت که اگر برداشت خود را به خوبی منتقل نکنید، می‌توانید سبب بروز سوء تفاهماتی شوید که برای از بین رفتن آن راه سختی را در پیش رو بگیرید.

 • درباره مسائل با یک دیگر حرف بزنید و آن را برطرف سازید

هنگامی که همسر شما اشتباهی مرتکب می شود، سعی داشته باشید که با صحبت آن را بر طرف سازید. او را درک کنید و ببخشید؛ شاید این عبارت کار ساده ای به نظر برسد اما این طور نیست چرا که در این بین امکان دارد که برخی از توقعات و انتظارات از بین رفته باشد، که از این رو بخشش را سخت تر کند. اما قابل به ذکر می باشد که شریک عاطفیتان همان کسی است، که آینده خود را با او دیده اید و از این رو برای بهبود رابطه با همسر حرف زدن، درک کردن و برطرف سازی آن در اولویت قرار دارد.

هنگامی که فرد متقابل به اشتباه و کار خطایش پی می برد، در این رابطه اقداماتی را برای حل و برطرف سازی آن انجام می دهد که در این رابطه خوب است شما نیز  او را همراهی کنید.

 • کمی آسیب پذیری، بد نیست

یکی از روش های موثر برای بهبود رابطه با همسر آن است که به خودتان اجازه دهید تا آسیب پذیر تر باشید. از این رو احساسات خود را پنهان نکنید و تمامی آن را با بیان کردن به پلی برای نزدیک تر شدن به شریک احساسی تان در نظر بگیرید. طبیعی است که هیچ کس دوست ندارد خود را آسیب پذیر و یا ضعیف نشان دهد و یا از گفتن برخی ترس ها، نا امیدی و یا زخم هایش در هراس باشد.

آشنایی با ترفند های بهبود رابطه با همسر

گفتنی است در صورتی که شما بتوانید در کنار همسر خود و شریک احساسی تان کمی آسیب‌ پذیر تر باشید و در حین نیز از او توقع حمایت داشته باشید، می توانید رابطه را به سوی بهتر شدن سوق دهید.

 • رابطه فیزیکی را فراموش نکنید

در برخی از مواقع امکان دارد که مشکلاتی بر سر راه همسرتان قرار گرفته باشد که تنها با بیان کلمه نمی توانید، احساس همدردی و همراهی خود را بیان کنید. از این رو بغل به آغوش کشیدن و یا گرفتن دستان یک دیگر می تواند بهترین راه برای نشان دادن آن باشد که به خوبی احساس شریک عاطفی تان را درک می کنید و با او در مواجه با این مشکل همراه هستید.

همچنین در برخی از مواقع ساده ‌ترین را تنها گوش دادن و کسب آرامش در کنار یک دیگر است. همچنین درصورت عدم حل مشکل و سخت بودن شرایط می توانید تنها با نشاندن بوسه ای بر گونه ای که او احساس بهتری به یک دیگر منتقل کنید.

 • برای چیزهایی که وجود ندارد، ناراحتی نکنید

هیچ گاه فکر نکنید که می توانید؛ متوجه شوید که شریک زندگیتان در عین حال چه چیزی می خواهد و چه چیزی نیاز دارد. همان طور که در زمان اعطای هدیه به شما درب آن به خوبی بسته است و فرصتی برای سوپرایز کردن شما وجود دارد، در نهایت نیز نمی توان توقع داشت که هر فردی قابل پیش بینی باشد. از این رو برای بهبود رابطه با همسر همراهی و همدلی را در سخت ترین شرایط از زندگی دو نفره را فراموش نکنید.

بهبود رابطه با همسر چگونه امکان پذیر است؟

در صورتی که این مطلب از بخش روانشناسی برایتان موثر واقع گشت، می توانید با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند نحوه رفتار با همسر بی اعتماد، نکاتی برای آسیب ندیدن در رابطه احساسی و آگاهی از نشانه های رابطه سالم  علم و دانش خود را برای برخورداری از روابط موفق ارتقا دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.