دسته ها
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

راهنمای خرید بهترین عینک برای کامپیوتر

  • فرهاد هاشمی
  • ۹ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

تقریبا همه ما روزانه ساعت های طولانی از وسایل دیجیتال استفاده میکنیم. لپ تاپ – کامپیوتر – تبلت و موبایل و… اما تعداد محدودی از این مسئله آگاه هستیم که استفاده طولانی مدت از این وسایل و خیره شدن به صفحه نمایش چه عوارض جانبی برای ما به همراه خواهد داشت. خشکی چشم ، سردرد و فشار چشم فقط برخی از علایم قرار گرفتن بیش از حد در مقابل نور آبی این وسایل است . بهترین راه برای جلوگیری از عوارض نور آبی ، استفاده از یک عینک با عدسی فیلتر نور آبیاست. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که بهترین عینک کامپیوتر را برای خود انتخاب کنید تا با خیال راحت در مدت روز به کار خود بپردازید.

در حال حاضر دو تکنولوژی برای فیلتر نور آبی وجود دارد که حتما اسم آن ها را شنیده اید.۱عدسی های بلوکات و ۲عدسی های بلو کنترل. در انتخاب این نوع عدسی اینکه بلو کات و یا بلو کنترل باشد ، نکاتی هست که با توجه به نوع استفاده و … میتوانید بهترین گزینه را به عنوان عینک کامپیوتر برای خود انتخاب کنید.

عدسی بلوکات :

این نوع عدسی از پایه ترین  تکنولوژی عدسی برای جلوگیری از تابش نور آبی به چشم است. همانطوری که از اسم این نوع عدسی مشخص است کل نور آبی را فیلتر می کند. چه نوری که از صفحه نمایش بازتاب دارد و چه نوری که از خورشید ساطع می شود و مانع رسیدن هرگونه نورآبی به چشم می شود، در صورتی که انسان برای تنظیم خواب خود به نور آبی خورشید نیز احتیاج دارد، به همین دلیل است که معمولا ما عدسی های بلو کات را پیشنهاد نمیدهیم؛ البته این نوع عدسی شاید فقط برای فضای بسته بتواند گزینه خوبی باشد.

عدسی بلوکنترل:

این نوع عدسی هم تکنولوژی خود را همراه اسمش مشخص می کند. این مدل از عدسی مخصوص کامپیوتر فقط نور آبی مضر برای چشم را فیلتر می کند و به نوعی کنترل گر نورآبی است  و نورآبی که بدن ما برای تنظیم خواب احتیاج دارد را از خود عبور می دهد و فقط نور آبی مضر را جدا می کند. عدسی های بلوکنترل بهترین انتخاب برای محافظت چشم از محدوده مضر نور آبی و به عنوان یک عینک کامپیوتر است.

عدسی عینک طبی

چون این نوع عدسی نسبت به عدسی بلوکات تکنولوژی پیشرفته تری دارد، از نظر قیمت هم گران تر است.

با توجه به توضیحات ارائه شده بهترین عدسی های موجود بلوکات و بلو کنترل را به شما معرفی می کنیم تا با توجه به نیاز خود بتوانید انتخاب خوبی را برای یک عینک کامپیوتر داشته باشید.

عدسی بلوکات آساهی :

از بهترین عدسی های بلوکات می توان برند آساهی را معرفی کرد که یک برند ژاپنی است و نسبت به عدسی های بلوکنترل قیمت ارزان تری دارد. حتما در خرید این نوع عدسی به این نکته توجه فرمایید که چون این عدسی یک عدسی بلوکات است همه نورآبی را فیلتر میکند و شما می توانید با کمی هزینه بیشتر یک عدسی بلوکنترل تهیه فرمایید که در همه محیط ها برایتان قابل استفاده باشد.

عدسی بلو کنترل مکسی :

مکسی یک برند ژاپنی است که زیر مجموعه شرکت معروف هویا می باشد. مکسی یک برند اقتصادی محسوب میشود. عدسی های مکسی با کیفیت و قیمت به صرفه تولید می کند. عدسی بلو کنترل مکسی یکی از پر فروش ترین مدل های عدسی بلو کنترل است که با قیمت مناسب می توانید یک عدسی استاندارد برای استفاده از کامپیوتر و استفاده روزمره خود انتخاب کنید. ضریب فشردگی عدسی بلوکنترل موجود مکسی ۱.۵ می باشد.

عدسی هویا :

یکی از مشهورترین و با کیفیت ترین عدسی های بلو کنترل، عدسی هویا است. این برند ژاپنی در ساخت عدسی از بهترین و به روز ترین تکنولوژی دنیا استفاده می کند که توانسته رقابت زیادی با عدسی های آلمانی داشته باشد.

عدسی عینک طبی

در حال حاضر عدسی بلو کنترل هویا را با توجه به کیفیت می توان بهترین عدسی بلوکنترل معرفی کرد. ضریب فشردگی موجود این عدسی ۱.۵ است و ۳ سال گارنتی پوشش بلوکنترل دارد. عدسی هویا علاوه بر پوشش بلوکنترل، ویژگی HVLL را داراست. HVLL سخت ترین پوشش ضد انعکاس در عدسی است. از ویژگی های این نوع عدسی، صدور کارت گارانتی با نام شخص خریدار است. ضرایب فشرده بالاتر هویا از نوع سفارشی است.

زایس :

برند مشهور آلمانی زایس که همیشه یکی از بهترین برند های دنیا بوده،  نیز عدسی های بلوکنترل را با اسم بلوپروتکت نام گذاری کرده است. زایس تکنولوژی بلوکنترل را بر روی عدسی های دوراویژن ارائه می دهد، با ویژگی های مقاومت بالاتر، دفع غبار بیشتر، پاک شوندگی آسان و ویژگی ضد بازتاب (آنتی رفلکس) نسبت به عدسی های دیگر. عدسی بلوپروتکت دوراویژن زایس از بهترین مدل عدسی برای فیلتر نورآبی است که یک عینک کامپیوتر عالی با همه ویژگی های یک عدسی استاندارد برای شما است ضریب فشردگی موجود عدسی بلوکنترل زایس ۱.۶ است که نسبت به برند هویا فشرده تر است. و همچنین برای عینک های بدون فریم بسیار مناسب است.

عدسی عینک طبی

تمامی عدسی های زایس دارای کارت گارانتی می باشد و به مدت ۵ سال توسط کمپانی وارد کننده داخل کشور ضمانت دارد.

رودن اشتوک آلمان :

یکی از برند هایی که هم کیفیت خوبی را داراست و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است را می توان برند رودن اشتوک معرفی کرد. رودن اشتوک از نظر کیفیت یکی از برندهای رقیب با شرکت زایس محسوب می شود. در بحث عدسی بلو کنترل و عینک کامپیوتر رودن اشتوک، عدسی خود را با نام نت لاین که زیر مجموعه از این برند آلمانیست معرفی کرده است.

عدسی عینک طبی

نت لاین ویژگی بلو کنترل را هم روی عدسی با ضریب فشردگی ۱.۵ و هم ضریب فشردگی ۱.۶ ارائه داده است. مسلما این برند هر آنچه از یک عدسی آلمانی را انتظار دارید در اختیار شما قرار می دهد.

نکات مهم هنگام استفاده از عدسی بلوکنترل

البته در کنار استفاده از عدسی بلوکنترل برای محافظت از چشمان در مقابل نور کامپیوتر به یک سری نکات هم بهتر است توجه کنید تا چشمان سالمی داشته باشید.

  • از صفحه کامپیوتر حدود ۲۵ اینچ (طول بازو) بنشینید. صفحه را طوری قرار دهید که کمی به سمت پایین خیره شوید.
  • استراحت منظم را با استفاده از قانون “۲۰-۲۰-۲۰” انجام دهید: هر ۲۰ دقیقه یکبار چشم خود را بچرخانید تا حداقل ۲۰ ثانیه به دنبال یک جسم بروید.
  • وقتی چشمان شما احساس خشکی می کند ، از اشک های مصنوعی برای تازه کردن آنها استفاده کنید.
  • در حالت عادی چشم در هر دقیقه تا ۱۵ بار چشمک می زند ولی در زمان استفاده از کامپیوتر این تعداد به ۷تا ۵ بار تقلیل میابد. چشمک زدن روشی برای حفظ رطوبت سطح چشم است.
  • روشنایی اتاق خود را تنظیم کرده و سعی کنید کنتراست را روی صفحه نمایش خود افزایش دهید تا فشار چشم کاهش یابد.

و نکته آخر اینکه سعی کنید برای عدسی خود فریمی انتخاب کنید که به راحتی روی صورتتان قرار بگیرد و احساس خوبی به شما بدهد. در انتخاب فریم عینک کیفیت را هم فراموش نکنید.

در هر صورت قرار است این فریم ساعت ها روی صورت شما قرار بگیرد. مجموعه ای از عدسی استاندارد و فریم با کیفیت می تواند یک عینک کامپیوتر خوب را به شما بدهد که از استفاده از آن لذت ببرید.

با توجه به این نکات می توانید بهترین عینک کامپیوتر را برای خود خریداری نمایید. برای دریافت مشاوره می توانید از مجموعه اپتیک وحدت راهنمایی بخواهید. مشاوران مجموعه رایگان برای انتخاب بهترین گزینه همراه شما خواهند بود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.