دسته ها
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

جلوگیری از زردی مو در دکلره با چند اقدام طلایی

  • سحر هودانلویی
  • ۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

زیبایی رنگ مو ها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد که در این جهت باید مراقبت های لازم را انجام دهید. زردی و نارنجی شدن مو از دیگر مشکلاتی است که پس از دکلره به وجود می آید؛ از این رو در ادامه این مطلب به معرفی روش هایی برای جلوگیری از زردی مو پرداخته ایم.

برای بسیاری از خانم ها پیش آمده که پس از استفاده از رنگ های دارای دکلره و بسیار روشن، به زردی و نارنجی مو دچار شوند. این شرایط را اگر خود تجربه نکرده باشید، حتما بر سر دیگر افراد مشاهده کردید و متوجه جلوه نا مناسب آن شده اید.

از این رو در ادامه این مطلب به علت بروز این مشکل و معرفی روش های جلوگیری از زردی مو برای شما خانم های زیبا پرداخته ایم.

روش های جلوگیری از زردی مو

دکلره مو به چه معناست؟

در اصطلاحی دیگر به دکلره، دکلراسیون نیز می گویند که در نتیجه به پخش و پراکنده شدن پیگمنت های طبیعی مو که از ساختمان های اصلی مو بوده اند و به روشنی آن می پرداختند، می شود. هنگامی که تمایل به روشن کردن بش از حد مو به معنای ۴ درجه از حد طبیعی فراتر داشته باشید، باید از دکلره استفاده کنید و سپس اقدام به رنگ های روشن و مورد نظر خود کنید.

اقداماتی که در جهت رفع زردی مو می توان انجام داد

زرد و یا نارنجی شدن مو های شما به هر دلیلی می تواند با روش های مناسب به خوبی رفع شود. برای آشنایی با مهم ترین روش های رفع زردی مو، مواردی را که در ادامه گفته ایم انجام دهید.

  • تیره تر کردن رنگ موها

از آسان ترین روش های رفع زردی مو می توان به تیره کردن رنگ مو ها اشاره کرد. این روش شاید برای برخی از افراد چندان خوشایند هم نباشد، چرا که تلاش بسیاری برای بلوند و روشن کردن مو هایشان کرده اند که حالا برای رفع زردی ، اقدام به تیره کردن رنگ مو های خود کنند.

  • استفاده از مقدار مناسب واریاسیون

برای این کار استفاده از واریاسیون های نقره ای و ضد بنفش بسیار مناسب می باشد. همچنین واریاسیون های آبی و خاکستری نیز می تواند از نارنجی شدن مو ها جلوگیری کند. قابل به ذکر است که با استفاده از یک بند انگشت واریاسون مناسب در رنگ موی خود می توانید به راحتی رنگساژ موهایتان را به همراه رفع زردی انجام دهید.

تاثیر استفاده از شامپو های ضد زردی مو

  • استفاده از شامپو های ضد زردی مو

از اساسی ترین روش های رفع زردی مو می توان به استفاده از شامپو مناسب اشاره کرد. گفتنی است که اگر در گروه خانم های علاقه مند به رنگ های متنوع بر سر خود هستید، توصیه می شود که حتما شامپویی در جهت رفع زردی موی خود خریداری کنید. در این شرایط هر گاه متوجه شدید که رنگ موهایتان به سمت زردی سوق پیدا می کند، سریعا از این شامپوی جلوگیری از زردی و نارنجی استفاده کنید. گفتنی است که نباید به صورت مرتب و در زمان های همیشگی استحمام از آن استفاده کنید، بلکه فقط در مواقع بروز رنگ زردی و نارنجی اقدام به این کار کنید.

  • استفاده از ماسک های ضد زردی

در کنار شامپو های ضد زردی، استفاده از ماسک های درمان کننده در این رابطه نیز تاثیر به سزایی به روی موهایتان قائل می باشد. اگر زردی موهایتان بسیار است و رنگ لایه های زیرین موهایتان نیز به نارنجی در چشم دیده می شود، بهتر است در کنار شامپو حتما از ماسک های رفع این عارضه نیز کمک بگیرید. در کنار این موارد توصیه می شود، که حتما از دیگر ماسک های مراقبتی مو نیز استفاده کنید.

  • رنگ کردن مو

از دیگر روش های رفع زردی مو می توان به ترکیب رنگ های دودی، بژ و شکلاتی کم رنگ اشاره کرد. گفتنی است که رنگ زیتونی با اکسیدان ۶ درصد به راحتی می تواند زردی را رفع و رنگی زیبا به موهایتان ببخشد.

جلوگیری از زردی مو به چه صورت است؟

همچنین برای جلوگیری از بروز این مشکل، روش های بسیاری وجود دارد که در ادامه به معرفی آنان پرداخته ایم.

دکلره مو به چه معناست؟

برای این کار می بایست؛ رنگ دودی و بژ و مقدار خیلی کمی از شکلاتی کم رنگ را با یک دیگر ترکب کنید. شماره های این رنگ ها به صورت ۳۲، ۸، ۰۱ می باشد که در نهایت به زیتونی خوش رنگ منجر می شود. همچنین اضافه کردن اکسیدان ۶ درصد به رنگ های گفته شده و سپس استفاده می تواند تاثیر به سزایی در پیشگیری از بروز بروز زردی و نارنجی موهایتان ایفا کند.

با کلیک به روی مطالب گفته شده؛ باری دیگر با ما همراه شوید تا در دیگر بخش های مراقبت مو در آرگا عوارض دکلره مو و معرفی رنگ های بدون دکلره را مطالعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.