دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

رنگ کردن مو در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند؟

  • ندا خوشرو
  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
  • ۰

یکی از مشکلات زنان در دوران بارداری رنگ کردن موهایشان است که بهتر است در این دوران مخصوصا سه ماه اول بارداری از رنگ کردن موهای خود خودداری کنید. در ادامه این مطلب مضرات رنگ کردن مو در دوران بارداری را بررسی خواهیم کرد.

بهتر است در دوران بارداری از رنگ کردن موهایتان خودداری کنید زیرا مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ موها به راحتی از طریق پوست سر وارد خون می شوند و اگر در دوران بارداری به صورت مکرر موهایتان را رنگ بزنید ممکن است اثرات مواد شیمیایی باعث ایجاد نقص در جنین شوند. در ادامه این مطلب نکاتی برای رنگ کردن موها در دوران بارداری را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

بیشتر پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که در سه ماه اول بارداری خود که زمان شکل گیری جنین است و این سه ماه دوران بسیار حساسی از بارداری است موهایشان را هرگز رنگ نکنند زیرا ممکن است با وارد شدن مواد شیمیایی آسیب های جدی به جنین وارد شود.

رنگ کردن مو در دوران بارداری

آیا رنگ کردن مو در بارداری باعث آسیب به جنین می شود ؟

دکتر کفایی متخصص پوست و مو به زنان باردار توصیه می کند : ” برای رنگ کردن موها در دوران بارداری و شیر دهی اتفاق نظری وجود ندارد ولی با توجه به گزارشاتی که در خصوص عوارض ناشی از رنگ موها وجود دارد توصیه می شود در سه ماه اول دوران بارداری خود از مصرف رنگ های شیمیایی سنتیک خود داری کنید و در صورت لزوم می توانید با کمک حنا و پوست گردو موهایتان را رنگ بزنید بهتر است در دوران شیر دهی نیز از رنگ موهای گیاهی استفاده نمایید.”

رنگ کردن مو در بارداری

  • کالا چیو

با توجه به این که رنگ مو برای زنان باردار و جنین در دوران بارداری مضر است در صورت لزوم می توانید از های لایت و مدل مش ها که کمتر با پوست سر شما در تماس هستند استفاده نمایید.

استفاده از های لایت در دوران بارداری

بهترین ایده برای رنگ مو در دوران بارداری استفاده از حنا و رنگ موهای طبیعی است که شما می توانید با کمک حنا و ریوند چینی و قهوه رنگ موی قهوه ای گیاهی را بسازید و با کمک این رنگ موی طبیعی و بی ضرر در دوران باردرای موهای خود را رنگ بزنید.

رنگ موی قهوه ای گیاهی

اگر خودتان ترجیح می دهید که موهایتان را رنگ بزنید حتما از دستکش های پلاستیکی در موقع رنگ کردن مو استفاده نمایید تا بدن شما کمتر با مواد شیمیایی در ارتباط باشد. هم چنین از قرار دادن رنگ مو به مدت طولانی در دوران بارداری بر روی سر خودداری نمایید.

رنگ مو برای زنان باردار

با توجه به مطالب ذکر شده زنان باردار باید در طول سه ماه اول دوران بارداری خود از مصرف رنگ موهای شیمیایی پرهیز نمایند و بهترین رنگ مو در دوران بارداری رنگ موهای گیاهی هستند که به جنین نیز آسیبی نمی رسانند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.