دسته ها
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تعبیر دیدن کوسه در خواب در حالت های مختلف

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

در این مقاله شما را با تعابیر خواب کوسه آشنا می کنیم. دیدن کوسه در خواب نمایانگر طبق نظر برخی از معبران بالا بودن قدرت رهبری شما می باشد.

همه افراد خواب می بینند ولی همه خواب هایی که می بینند قابل معنا کردن نیستند و ناشی از افکار پریشانی می باشد که در طی روز داشته اند. برخی از افراد ممکن است در خواب حیوانات و جانوران آبزی ببینند که در ادامه دیدن کوسه در خواب را برایتان بررسی می کنیم.

تعبیر خواب کوسه

تعبیر خواب کوسه چیست؟

بیش تر افراد ممکن است خواب کوسه ها را ببینند و باید آگاه باشید که این جانور آبزی خبر از اتفاقات بد می دهد و این مسئله از برداشت های منفی ما نسبت به کوسه ها می باشد. کوسه ها از دیدگاه همه انسان ها حیواناتی پرقدرت هستند و در دریا زندگی می کنند. این حیوانات از خطرناک ترین موجودات آبزی می باشد بنابراین معنا کردن خواب این موجودات ترسناک و نا خوشایند می باشد. برخی از معبران دیدن کوسه در خواب را به صورت مثبت معنا می کنند. فروید یکی از روانشناسان مطرح بود که دیدن کوسه در خواب را سرخوردگی جنسی می دانست. باید بدانید که کوسه دارای معانی مختلفی می باشد که در ادامه همه آن ها را برای شما بیان می کنیم.

حالت های هیجانی

اگر فردی در خواب کوسه ببیند نشان از حالت های هیجانی وی دارد و باید از خودش بپرسد بعد از دیدن این خواب چه احساسی داشته است. این احساس نشان می دهد که چه هیجانی در روز ممکن است تجربه کنید. اگر می خواهید خواب خود را به خوبی تعبیر کنید باید حالت آب را در نظر داشته باشید. اگر بخواهید این خواب را به صورت مثبت تعبیر کنید دیدن کوسه در خواب نشان دهنده خلاقیت و قدرت های مردانه می باشد و در صورتی که این خواب منفی تعبیر شود نشان دهنده پرخاشگری و تکانشگری می باشد.

تعبیر منوچهر مطیعی درباره دیدن کوسه در خواب

تعبیر منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی یکی از معبران خواب می باشد و بیان می کند که دیدن کوسه در خواب نشان از داشتن دشمن می باشد و باید این خواب را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید. البته اگر شما دشمنی داشته باشید و به او نزدیک نشوید این دشمن ضرری برای شما بوجود نمی آورد. این مسئله نشان می دهد که برای رد شدن از خطرات باید تلاش خود را افزایش بدهید.

دیدن کوسه با چند تعبیر مختلف

 • اگر فردی در خواب کوسه ببیند و این کوسه در حال حمله کردن باشد نشان دهنده این است که میزان حساسیت فرد نسبت به زندگی بالا می باشد. حمله کردن کوسه نشان می دهد که احتمالا فردی در زندگی شما سعی می کند به شما حمله کند و یا موانع بسیار زیادی برای شما ایجاد می کند.
 • اگر شما در خواب دریایی پر از کوسه دیدید که قصد حمله کردن دارند نشان می دهد که در زندگی خود و در زندگی کاری خود نباید به کسی اعتماد کنید.
 • یکی دیگر از معبران درباره حمله کوسه بیان می کند این خواب نشان از سردرگمی و داشتن تردید در زندگی می باشد. باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید زیرا ممکن است در راه رسیدن به اهدافتان شکست بخورید.
 • معبری دیگر بیان می کند که دیدن کوسه در خواب نشان از قدرت دارد و این خواب به شما نشان می دهد که در آینده به قدرت می رسید بنابراین باید برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید
 • برخی از خواب گذاران هم بیان می کنند که دیدن کوسه در خواب نشان دهنده بقا و ادامه زندگی می باشد. در نظر داشته باشید که حمله کردن کوسه به پا نشان می دهد که در آینده با یکی از اعضای خانواده خود دچار مشکل و اختلافات جزئی می شوید.
 • اگر کوسه به دست شما حمله می کند نشان دهنده این است که باید خلاقانه تر فکر کنید و باید در انتخاب حرفه خود تجدید نظر داشته باشید.

تعبیر خورده شدن انسان توسط کوسه

خورده شدن توسط کوسه در دریا

 • یکی دیگر از خواب هایی که ممکن است درباره کوسه در خواب ببینید این است که توسط یکی از این جانوران خورده شوید. این خواب بیان گر احوال درونی شما می باشد.
 • اگر آب دریا مواج و خروشان باشد نشان دهنده ناپایداری هیجانی درونی شما است. البته این خواب می تواند نشان دهنده پایان یک دوره از زندگی شما باشد.
 • اگر خواب خورده شدن توسط کوسه را ببینید از نظر برخی از معبران ممکن است اتفاقات و حوادثی برای شما رخ بدهد.

تعقیب شدن

یکی از خواب هایی که درباره کوسه ممکن است ببینید این است که توسط یکی از آن ها تعقیب می شوید. معانی این نوع خواب به طور کلی عبارت اند از :

 • ایجاد مزاحمت برای دیگران
 • آسیب های روحی در گذشته
 • پشت سر گذاشتن یک اتفاق عجیب
 • خوش شانسی در وضعیت دشوار و سخت

تبدیل شدن به کوسه

در حین تعبیر خواب کوسه از شما می پرسند چه چیزی درباره این موجودات دیده اید. اگر شما فردی را دیدید که تبدیل به کوسه شد نشان دهنده این است که در زندگی واقعی اش فردی دروغ گو و متقلب می باشد.

تبدیل شدن به کوسه در خواب

تعبیر خواب کوسه و دشمنی

ممکن است در خواب فردی مشاهده کند که  کوسه ای ناگهانی در برابرش ظاهر می شود. در نظر داشته باشید که اگر کوسه ای نتواند شما را بخورد نشان دهنده این است که می توانید از شرایط سخت رهایی یابید.

تغییر رفتار

در نظر داشته باشید که اگر خواب های آشفته و پریشانی درباره کوسه ها می‌بینید باید در رفتار های خود تجدید نظر کنید. این خواب ها نشان می دهد که رفتار شما موجب آزار دیگران می شود.

کوسه و دریایی آرام

اگر شما در خواب کوسه ای را ببینید که در دریایی بی تلاطم قرار دارد و در حال آمدن به سمت شما می باشد نشان می دهد که شما توانسته اید حامی خوبی برای زندگیتان انتخاب کنید. آدم های حسود سعی می کنند که زندگی شما را از بین ببرند.

کوسه مرده

تعبیر خواب کوسه مرده نشان می دهد که یک فردی به شما کمک می کند تا بتوانید از شر دشمن خبیث زندگیتان رهایی یابید. این فرد ممکن است یکی از دوستان شما و یا حتی اعضای خانواده شما باشد. این خواب از نظر برخی از معبران این گونه می باشد که شما می توانید بدون رو در رو شدن با مشکلات سخت از آن رهایی یابید.

بچه کوسه

این خواب نشان می دهد که برخورد شما با اطرافیان خود به صورت لوس و بچگانه است. در نظر داشته باشید که رفتار شما در برابر هر فردی که این گونه می باشد شما تمایل دارید به این فرد نزدیک تر شوید. این رفتار های شما می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند بنابراین بهتر است در رفتار های خود تجدید نظر کنید.

دیدن بچه کوسه در خواب

چرخیدن کوسه

تعبیر خواب کوسه و چرخیدن این جانور در اطراف شما چندین معنی دارد. این معانی عبارت اند از :

 • همانطور که می دانید بینایی کوسه ضعیف است و برای گرفتن طعمه چندین دور دور آن می چرخد. در صورتی که در خواب کوسه ای ببینید که اطراف شما می چرخد نشان دهنده این است که در ایده دچار مشکلات بسیار زیادی می شوید.
 • این خواب نشان دهنده قدرت رهبری شما نیز می باشد. در واقع خواب شما هشدار می دهد که در آینده با یکی از افرادی که درباره شما اطلاعاتی دارد درگیر می شوید.

تعبیر خواب کوسه

بسیاری از معبران دیدن کوسه را یک راهنما تلقی می کنند و بیان می کنند که می توانید از این خواب الهام گرفته و یک تصمیم درست درباره آینده و آن چیزی که شما را در گیر کرده است بگیرید. البته این خواب شما می تواند در اثر افکار منفی و مشکلات شما نیز باشد.

رنگ کوسه

شاید شما در خواب کوسه ای ببینید که رنگ آن سفید باشد. باید بدانید که این نوع از خواب ها به گونه ای دیگر تعبیر می شود. باید بدانید که کوسه سفید یکی از بزرگ ترین کوسه هایی می باشد که در آب ها و اقیانوس ها زندگی می کنند. دیدن این کوسه ها در خواب بیش تر به دلیل دیدن آن ها در تلویزیون و مستندات می باشد. اگر شما هم این کوسه را در خواب دیدید ممکن است دچار مشکلات هیجانی در آینده شوید. این خواب از نظر معبری دیگر نشلان دهنده ترس شما از یک موضوع خاص می باشد و نشان می دهد که شما از یک مووضوعی ناراحت هستید.

دیدن کوسه سر چکشی

باید بدانید که این نوع کوسه کاملا با کوسه های دیگر متفاوت می باشد و این خواب به شما نشان می دهد که از واکنش یک فرد خاص در زندگی خود می ترسید و نمی توانید واکنش وی را پیش بینی کنید.

تعبیر خواب کوسه

دیدن یک کوسه در آکواریوم

اگر شما در خواب خود کوسه ای در اکواریوم دیدید نشان می دهد که در آینده ای نزدیک برای خودتان برنامه ریزی می کنید و وارد یک رابطه می شوید. در نظر داشته باشید که اگر آب اکواریوم شفاف و تمیز بود نشان می دهد که شما نیازمند یک پشتیبان در آینده هستید.

کوسه در رود خانه

اگر در خواب خود دیدید که در کنار رود خانه ای می باشید و رود خانه دارای کوسه هایی می باشد که در حال آمدن به سمت شما می باشد نیاز است تا هیجانات خود را کنترل کنید و خود را برای اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد آماده کنید.

گرفتن کوسه

برای تعبیر خواب کوسه و گرفتن آن تعابیر مختلفی آمده است که این تعابیر عبارت اند از :

 • اگر کوسه را به دام بیندازید یعنی بر مشکلات غلبه خواهید کرد.
 • اگر کوسه ای که در حال گرفتن آن می باشید بسیار خشمگین باشد نشان دهنده رفتار های دیگران در عالم واقعی می باشد.
 • گرفتن و خوردن گوشت کوسه نشان دهنده پشت سر گذاشتن یک دوره بسیار سخت می باشد.

تعبیر خواب کوسه

 

ترسیدن

باید بدانید که دیدن کوسه در خواب می تواند نشان دهنده یک دشمن در واقعیت باشد و باید بدانید که این نوع خواب ها معمولا وجود یک تهدید حکایت می کند و باید به فکر آینده خود باشید و سعی کنید حساب شده عمل کنید تا دشمن شما نتواند آسیبی به شما برساند. البته فرار کردن از تهدید ها نمی تواند راه حل مناسبی باشد و ممکن است مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد کند و از پیشرفت شما جلوگیری می کند.

ویژگی های شخصیتی

یکی دیگر از معنی های دیدن کوسه نشان دهنده شخصیت شما و ویژگی های شما می باشد. این جانوران آبزی دارای هویتی همیق می باشند و ممکن است شما در ناخودآگاه خود دارای این نوع از هویت ها باشید. در نظر داشته باشید که کوسه ها به خودی خود وجوشان مضر نیست و فواید بسیاری برای دریا ها دارند ولی بر اساس برداشت های نا عادلانه ما از این حیوات آن ها را منفی تلقی می کنیم و این احساسات ما نسبت به آن ها در ضمیر نا خود آگاه ما اثر می گذارد و خواب هایی که در رابطه با این حیوانات می بینیم آشفته می باشد و بار منفی با خود به همراه دارد.

شخصیت تاریک

ممکن است شما دارای یک شخصیتی باشید که تا به حال به آن برخورد نکرده اید بنابراین آن شخصیت را به صورت کوسه در رویا های خود می بینید. زیرا شخصیتی که در نا خودآگاه شما قرار دارد را نمی توانید در دنیای واقعی مشاهده کنید و این شخصیت تاریک شما در رویا های شما نمود می یابد. این شخصیت می تواند حسادت، خشم و …. باشد.

دیدن کوسه در تاریکی

دندان کوسه در خواب

تعبیر خواب کوسه و دیدن دندان های این جانور نشان دهنده تمایلات جنسی می باشد. اگر شما در خواب کوسه ای را مشاهده کردید که دندان های خود را به نمایش گذاشتنه است نشان دهنده این است که شما به فردی در عالم واقعی تمایل جنسی دارید و یا فردی دیگر نسبت به شما دارای تمایلات جنسی می باشد. بهتر است دید خود را به نسبت به اطرافیان خود عوض کنید.

منفی باف ها

باید بدانید که آدم های منفی و بی وجدان در نماد کوسه در خواب ها ظاهر می شوند. اگر شما در خواب خود کوسه ای مشاهده می کنید ممکن است فردی به زندگی شما بیاید که دارای ویژگی های منفی مانند حسادت و حریص بودن باشد. باید مراقب افرادی که وارد زندگی شما می شوند باشید زیرا ممکن است برای رسیدن به اهدافشان دست به هر کاری بزنند و در این بین ممکن است به شما آسیب برسانند.

دیدن ناگهانی کوسه

اگر شما در حال شنا کردن در دریا می باشید و ناگهان کوسه ای را می بینید این خواب نمایان گر این است که در زندگی خودتان با یک اتفاق عجیب رو به رو می شوید باید احتیاط  کنید و خود را برای خطرات احتمالی آماده کنید.

تعبیر خواب کوسه

دیدن کوسه در خشکی

شاید شما هم در خواب بینید که کوسه ای خشکی در حال حرکت می باشد. این خواب نشان می دهد که شما از شرایط خطرناکی به سختی عبور می کنید و آسیبی به شما نمی رسد.

گیر کردن میان دندان های کوسه

اگر در خواب ببیند که کوسه ای به شما حمله کرده است و شما را اسیر خود کرده است بدان معنا می باشد که باید در عالم واقعیت بیش تر از گذشته تلاش کنید تا بتوانید از شرایط سخت عبور کنید و به اهداف خود برسید.

برخورد با کوسه

اگر کوسه ای در برابر شما قرار می گیرد نشان دهنده این است که باید رفتار خود را اصلاح کنید و بیش تر درباره رفتارتان فکر کنید. این خواب نشان میدهد که به احساساتتان بیش از حد بها می دهید بنابراین بهتر است کمی عاقلانه تر عمل کنید. یکی دیگر از تعبیر خواب دیدن کوسه نشان دهنده شجاعت شما می باشد و بیان می کند که شما از عواقب کار هایتان هیچ بیمی ندارید و روی تصمیم هایی که می گیرید مسمم هستید و تا به خواسته هایتان نرسید دست از تلاش بر نمی دارید.

شکست خوردن

تعبیر خواب کوه می تواند شکست باشد. این شکست از آن چه که فکر می کنید زود تر اتفاق می افتد. باید بدانید که برای جلوگیری از این شکست می توانید بیش تر تلاش کنید و از راهی که انتخاب کرده اید صرف نظر کنید و با پشتکار بیش تر آینده را عوض کنید.

دیدن کوسه در خواب و تعابیر آن

ابراز سنگدلی

در نظر داشته باشید که دیدن کوسه در خواب می تواند نشانه ای از رفنار های شما در رابطه با دیگران باشد. کوسه قاتلی بی رحم و سنگ دل شناخته می شود. باید توجه داشته باشید که دیدن این حیوان نشان می دهد که شما هم رفتاری بی رحمانه و سنگدلانه دارید.

خطر نزدیک است

در نظر داشته باشید که  کوسه نماد خطر و تهدید می باشد. بنابراین می توان گفت اگر شما خواب یک کوسه را دیدی خطری شما را تهدید می کند. برای  بهتر است از خودتان بی رحمی نشان بدهید تا در این تهدید و خطرات آسیبی به شما نرسد.

تحقیر کردن

اگر شما فردی را در زندگی خود تحقیر کرده اید و آبروی وی را برده اید باید منتطر دیدن خواب کوسه باشید. در واقع تعبیر خواب کوسه بیان گر رفتار های نا مناسب شما می باشد.

تحقیر کردن دیگران و دیدم کوسه در خواب

سخن پایانی

در نظر داشته باشید که در حین تعبیر خواب کوسه باید دقت داشته باشید و این خواب را با جزئیات بررسی کنید. برای تعبیر خواب صحیح باید به محض بیار شدن هر آنچه که به یاد دارید را بر روی کاغذ بنویسید تا با گذشت زمان جزئیات از یاد شما نرود. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر تعبیر خواب ماهی، تعبیر خواب ماهی قرمز، و تعبیر خواب ماهیگیری را مشاهده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.