دسته ها
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

چه رفتاری با همسر بی احساس داشته باشیم؟

 • سحر هودانلویی
 • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • ۰

این دسته از افراد به طور معمول موجوداتی کم حرف و فاقد احساس هستند، و هیچ کس نمی‌تواند بفهمد که در دل و مغز آن ها چه چیزی می گذرد. اگر شما نیز با این گونه فردی زیر یک سقف زندگی می کنید، در این بخش از مجله آرگا با ما همراه شوید تا نشانه های همسر بی احساس را برایتان بیان کنیم.

بسیاری از خانم ها از اینکه با مردی بی احساس به سپری زندگی خود ادامه می‌دهند، شکایت بسیار دارند. این گونه مردان که هیچ گونه درکی از ابراز عشق و محبت ندارند، هر گاه که بخواهند راجع به احساسات خود صحبت می‌کنند. همچنین این مردان در بیشتر مواقع عشق و علاقه خانم را نسبت به خود در حالت مسخره می گیرند.

پیشنهاد می شود که در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا نکاتی راجع به همسر بی احساس و مواردی در رابطه با درمان آن بیان کنیم.

مشخصات همسر بی احساس

نشانه های همسر بی احساس

در ابتدا اقدام به درمان بهتر می باشد، که با نشانه ها و ویژگی های این گونه افراد به خوبی آشنا شوید تا تشخیص دهید که آیا همسر شما به بی احساسی مبتلا است و یا از مشکلی دیگر رنج می برد.

 • دارا بودن طبعی سرد و بی احساس

این ویژگی هنگامی اتفاق می‌افتد که فرد به دلایل خاصی از بروز احساساتش پیشگیری کند. به طوری که این افراد بیش از حد خودخواه هستند و گاها می‌خواهند به موقعیت های بسیار خاص و یا غیر ممکن دست پیدا کنند. این گونه افراد هنگامی که به رویا و خواسته‌های خود نمی رسند، از بروز احساسات خود نیز به صورت جدی و خشن جلوگیری می کنند. همچنین این افراد کسانی هستند که به جا مانده از اتفاقات تلخ ناخوشایندی همچون طلاق و یا شکست عشقی هستند که در درون خود متحمل به حمل آن هستند. این افراد که درد بسیاری را در روح و قلب خود متحمل می‌شوند، ابراز احساس را نسبت به دیگری فرآیند سخت و دشوار می دانند.

 • تنهایی را نسبت به هر چیزی ترجیح می دهند

اگر همسر و شریک زندگی تان شما  را در سفر به برنامه‌های خود شرکت نمی‌دهد، به احتمال زیاد از آدم های سر سخت از نظر عاطفی و احساسی می باشد . اینکه این افراد همیشه دوست دارند فاصله خود را با دیگران حفظ کنند و هیچ حد و مرزی راجع به خانواده و دیگران قائل نیستند، از ویژگی های بارزشان به حساب می آید. همچنین این افراد برای شناخت و نزدیک شدن به طرف مقابل نیز هیچ تلاشی از خود بروز نمی دهند. این افراد که تنها بودن و تنهایی را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند، همواره در خلاء خود به دنبال کسب آرامش هستند.

نحوه ارزش قائل شدن برای خود

 • آرون گروپس
 • از نظر بروز احساسات ضعیف هستند

جمله ای که در بین خانم ها بسیار شنیده می‌شود، این می باشد که مردان فاقد هرگونه احساس می باشند. اما قابل به ذکر است که این موضوع درست نمی باشد و مردان نیز افرادی دارای قلب و احساس هستند. شاید این موجودات قسمتی از احساس خود را قایم کنند، اما گفتنی است که در پنهان نگه داشتن کامل آن افرادی کار بلد نیستند. در بسیاری از مواقع می‌توان، رفتار و واکنش های یکی مرد را از چیزی که در قلب و مغز آن می گذرد، یافت کرد.

 • هیچ گاه رفتار و حرف همایش با یک دیگر جور نیست

یک همسر بی احساس همیشه این طور عمل می‌کند؛ که در کلام چیزی می‌گوید و در عمل طوری دیگر رفتار می کند. در این زمان حس ناامنی و عدم اعتمادی در شما به وجود می‌آید، که ممکن است نسبت به زندگی دلسرد شوید. همچنین در برخی مواقع امکان دارد که در شرایطی قول های آنچنانی به شما دهد که تضمین کند، در زندگی از عشق و احساس سرشار می شوید؛ اما در حالتی دیگر متوجه شوید که هیچ اعتمادی به سخنان و احساساتی که فقط در حرف شنیده می شود، از او نیست.

 • از لحاظ عاطفی مرموز و ناسازگار عمل می کند

یک همسر بی احساس امکان دارد که در ابتدای رابطه گرم و عاشقانه عمل کند و به شما توجه بسیاری از هر نظر داشته باشد اما بعد از چند ماه متوجه شوید که این رفتار را فقط در ابتدای رابطه داشته و در ادامه نمی توان هیچ یک از آن ها را مشاهده کرد. به طور مثال امکان دارد که فقط به جنبه های جسمی و جنسی توجه کند و در دیگر زمینه ها از آن ها نمی توان کلامی عاشقانه و یا رفتاری رومانتیک مشاهده کرد. از این دسته مردان نمی توان روابط بلند مدت انتظار داشت و قابل به ذکر است که فقط احساس ناامنی  و بی اعتمادی را به شما القا می کنند که هیچ گاه نمی توان طعم خوش عشق را از آنان بچشید.

آشنایی با همسر بی احساس

 • همانند نامادری بدجنس با شما رفتار می کند

در مثل های بسیار شنیده می‌شود که هرگاه می‌خواهند واژه نامهربانی را از سوی کسی بیان کنند، به واژه نامادری اشاره می‌کند. اگر همسر بی احساس شما در جایگاه یک نامادری با شما رفتار می کند؛ به این صورت که او نسبت به هر چیزی بهانه گیری می کند، از لباس پوشیدن تان گرفته تا غذا درست کردن و نحوه خندیدنتان باید تمام این موارد را جدی بگیرید. قابل ذکر می باشد که این رفتارها فقط از بی گرایشی شدید او نسبت به شما منشا می گیرد.

 • از مسئولیت های مربوط به خود شانه خالی می کند

در این شرایط او ن تنها قدمی برای حفظ رابطه بر نمی دهد، بلکه از مسئولیت‌های مربوط به خود نیز شانه خالی می‌کند. مشکل خودش را هیچ گاه قبول نمی‌کند، و بابت هر مشکل و مسئله ای که پیش بیاید به طور مستقیم شما را تحت سرزنش قرار می‌دهد.  این مرد نقش خود را در رابطه کاملا نادیده می‌گیرد و مدام به شما یادآوری می‌کند که چه اشتباهاتی را مرتکب شده در چه منطقه ای عملکرد نادرست از خود نشان داده اید. قابل ذکر است؛ همسری که از زیر بار مسئولیت هایش فرار می کند بهتر می باشد که تحت هر شرایطی از زندگی شما خارج شود.

 • در زندگی زناشویی و مشترک گامی مثبت بر نمی دارد

مردانی که در رابطه عاطفی خود از هیچ گونه سرمایه‌گذاری عاطفی برخوردار نیستند، کاری هم برای حفظ و نگهداری آن انجام نمی‌دهند. آن ها همواره گفتگو را شروع می کنند که به خودشان ختم می شود، و همیشه و فقط از خودشان حرف می زنند. آن ها هیچ علاقه ای نسبت به زندگی مشترک نشان نمی‌دهند، و همچنین از تاریخ وقوع اتفاقاتی که برای شما و یا خودشان بسیار مهم بوده است،  به یاد ندارند. طوری که انگار به هیچ طریقی نمی توان دل آن ها را نرم و یا رام کرد.

ویژگی های افراد بی احساس

 • به سادگی دروغ می گویند

در این میان قابل ذکر است که یک مرد تنها در دو شرایط دروغ خواهد گفت، که در ادامه به آن بیان شده است.

 1. اول اینکه برای نجات و حفظ یک رابطه و برای دوری از هر گونه مواجهه با اتفاق بد، اقدام به دروغ گویی می‌کند. اگر مردی که به شما دروغ می گوید احساس ناراحتی نکند، به این منظور است که احترامی برای شما و وجودتان قائل نیست. به این دلیل همواره به دروغ گفتن می پردازد تا شما را حساس و یا حتی کنجکاو نکند.
 2. در مورد دوم هم امکان دارد که مرد در ظاهر وانمود کند شما را دوست دارد، اما در غیاب به فکر خیانت به شما باشد. این چنین مردان بی احساس فقط به این دلیل به شما دروغ می گویند که بر روی رازها و کارهای بد خود سرپوش بگذارند.
 • همواره عملکرد های مرموز و دوگانه دارند

برخی از مردان از کمبود اعتماد به نفس رنج بسیار می‌برند، که در این حالت نمی‌توانند به راحتی احساس و خود واقعی شان را نشان دهند. آن ها همواره پشت دیواری قرار می‌گیرند که برای پنهان شدن و برای خود ساخته اند، همچنین به ندرت و خیلی کم پیش می آید که فردی بتواند آن ها را با تمام ضعف و ناتوانی هایشان مشاهده کند. همچنین برای یک زن واقعاً متعجب کننده و خشم برانگیز است، که مرد خود را پشت دیوار و حصاری ببیند که پیوسته از دیگران و خود دوری کند.

همسر بی احساس

 • هیچ ارتباط عاطفی در بینتان وجود ندارد

در این حالت ویژگی‌های همچون؛ عشق، محبت، توجه و فداکاری و تمامی این ها فقط از جانب شما است و فقط شما هستید که این موارد را نسبت به همسرتان ایفا می کنید. قابل به ذکر است که در یک رابطه اگر شما تنها کسی هستید که تمام وقت و انرژی و عشق را صرف می کنید و هیچ ارتباط دیگری در بین شما شکل نمی گیرد، باید گفت که هیچ چیزش درست نمی باشد. عشق نیازمند محبت رفتارهای متقابل است تا به پایداری و ریشه دوانی مستحکم خود بپردازد.

روش های مقابله با همسر بی احساس

برای اینکه رفتار مناسب را در مقابل با همسر بی احساس داشته باشید، نکاتی را که در ادامه بیان می شود را به خوبی انجام دهید.

 1. اگر با رفتار های ضد و نقیض همسر خود مواجه شدید، اینکه در رابطه با شما و احساسات میانتان به صداقت رفتار نمی کند. بهتر می باشد که طی گفت و گویی صادق تمامی انتظارات خود را از در میا بگذارید و از بخواهید که رفتار های اشتباه را کنار بگذارد.
 2. اگر نسبت به علاقه همسر خود مطمئن هستید، بهتر می باشد که علت اساسی این سرد مزاجی و دوری های شریک زندگی خود را بیابید.
 3. اگر همسر بی احساس شما به تازگی رفتار های جدیدی از خود بروز می دهد که هیچ یک از این ها را در ابتدای رابط انجام نمی داده است. در این شرایط بهتر می باشد که با او به خوبی حرف بزنید و رک و راست و بدون هیچ تعارفی سوال های خود را راجع به این تغییر رفتار های ناگهانی بپرسید.
  نحوه کنار آمدن با همسر بی احساس
 4. اگر بعد تلاش های بسیار دیدید که شریک احساسی تان هیچ گامی برای بهبود رابطه بر نمی دارید. بد نیست که تغییر رویه دهید و مدتی او را به حال خود رها کنید. در این شرایط بهتر می باشد با خود تنها باشد و نسبت به اعمالی که در قبال شما انجام داده است، فکر کند و در صورت مهم بودن قضیه آن ها را از بین ببرد.
 5. هیچ گاه سعی بر اصلاح دیگری نکنید. خانم ها فکر می کنند که می توانند آقایان را تغییر دهند. اما قابل به ذکر است که این تفکر کاملا اشتباه می باشد و هیچ گاه نمی توان ذات دیگری را تغییر داد. در این حالت تنها کاری که می توانید انجام دهید این می باشد که عیب های همسر خود به خوبی اطلاع یابی و درباره آن پرسش کنید، سپس بزنید می توانید آن ها را کنار بگذارید و یا آز آنان چشم پوشی کنید یا خیر.
 6. اگر همسر بی احساس شما بر خلاف تلاش های مکرری که انجام می دهید، همچنان سرد و بی حس باقی مانده است. زمان آن فرا رسیده که رابطه خود را به خوبی بررسی کنید و ببینید که ادامه دادن این رابطه به صلاح شناست یا خیر. در صورت منفی بودن جواب بد نیست به دنبال فکر اساسی برای زندگی خود باشید.
 7. طبیعی است که پایان دادن به یک رابطه عاطفی کار چندان راحتی نیست و در این میان زنان به علت احساس بسیار ضربه روحی بیشتری را متحمل خواهند شد. پس در این شرایط باید به خوبی فکر کنید که ظرفیت کنار آمدن با این موضوع را دارا هستید یا خیر. آیا تلاش لازم را برای نگه داشتن این رابطه انجام داده اید یا خیر. هرگاه به این چنین سوالات جواب قطعی دادید، آن گاه می توانید برای جدایی تصمیم قطعی را بگیرید.
 8. اگر مطمئن هستید که تلاش کافی را برای نگه داشتن رابطه کرده اید اما جوابی دریافت نکرده اید؛ در این زمان بهتر می باشد که برای نجات خود و احساستان به مرور فاصله بگیرید.
 9. بهتر می باشد که دست از گول زدن خود بردارید و واقع بین تر عمل کنید. برای ابتدای این روش باید همسرتان را با خود در هر اموری همراه کنید، تنبلی او را یا خستگی کاری توجیه نکنید و سعی کنید در بیشتر مواقع کنار یک دیگر باشید تا به خویی از احساس نان به یک دیگر اطلاع یابید.
 10. با خود و زندگی تان روراست باشید، زمانی که شما از او فاصله می گیرید اگر پای عشق و علاقه ای در میان باشید برای بازگرداندن شما حتما تلاش خواهد کرد. خود را از او مقداری دور کنید، مسلما این کار شما همانند تلنگری برای به خود آمدن به حساب می آید که امکان دارد زندگی شما را به طور کل دگرگون کند. در این زمان باید با عقل خود تصمیم بگیرید و فریب وعده های دروغین را نخورید، از منظور و نیت قلبی او به خوبی آگاه شوید و سپس بهترین راه را با در نظر گرفتن خود بگیرید.
 11. طبیعی می باشد که زنان در رابطه با مردی که به علاقه دارند خود را گم کنند اما قابل به ذکر است که نباید هیچ گاه اژ خود و ارزش هایش غافل شود. زمانی که  می بینید از مرد مورد علاقه تان چیزی دریافت نمی کنید، پس معنای ندارد که خود را وقف تمام و کمالش کنید. اژ او محبتی گدایی نکنید و خود برای رسیدن به موفقیت هایتان تلاش کنید. خودتان را دوست داشته باشید و به او بفهمانید که بدون او نیز زندگی خوبی خواهید داشت.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *