دسته ها
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

آموزش دکوپاژ روی شیشه در چند مرحله ساده

  • ندا خوشرو
  • ۲ مهر ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب آموزش دکوپاژ روی شیشه در چند مرحله ساده و مدل هایی از طرح دکوپاژ را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت لذت را ببرید.

دکورپاژ از انواع هنرهای زیبا و سنتی است که همچون طرح ویترای می توانید به کمک آن شیشه ها را تزیین نمایید. برای انجام دکوپاژ روی شیشه از انواع ظروف شیشه ای نظیر بطری شیشه ای و تنگ ماهی و بشقاب شیشه ای و … که در منزل دارید می توانید استفاده نمایید.

آموزش دکوپاژ روی شیشه و مراحل آن

دکوپاژ هنری آسان و کم هزینه است که شما می توانید به کمک آن روی سطوح مختلف طرح های زیبایی را ایجاد نمایید. در مطالب قبلی آموزش نقاشی روی سفال و آموزش نقاشی روی شیشه را مشاهده کردید در ادامه دکوپاژ روی شیشه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم به کمک این هنر بتوانید جذابیت خاصی را به شیشه های ساده ببخشید.

طرح های دکوپاژ روی بطری

آموزش مرحله به مرحله دکوپاژ شیشه

۱. ابتدا ظروف شیشه ای را به کمک الکل به خوبی تمیز کنید تا هیچگونه چربی روی ظروف باقی نماند.

تمیز کردن ظروف شیشه ای

۲. برای انجام دکوپاژ می توانید از انواع پارچه ها و دستمال کاغذی های طرح دار و جلد کادو و … استفاده کنید.

۳. اگر تمایل دارید فقط بخشی از ظرف مورد نظر شما دارای طرح باشد می توانید طرح مورد نظرتان را دور بری نمایید و اطراف آن را برش بزنید. اگر تمایل دارید همه سطح ظرف دکوپاژ شود می توانید ظرف را روی پارچه مورد نظر خود قرار دهید و پارچه را حدود سه سانت بزرگتر برش بزنید.

  •  مبل و میز
  •  بلیط کیش

۴. در قسمت پشت بشقاب چسب چوب شفاف و مرغوب بزنید و برای گرفتن نتیجه بهتر چسب را به کمک مقداری آب رقیق کنید که برای رقیق کردن چسب با آب می توانید از نسبت دو به یک استفاده نمایید.

۵. پارچه را با دقت روی چسب قرار دهید توجه داشته باشید که هیچ بخشی از پارچه نباید چین بخورد و پارچه باید به صورت یکدست و صاف روی ظرف قرار بگیرد سپس یک لایه چسب چوب شفاف روی پارچه بزنید.

زدن چسب چوب به ظرف

زدن چسب چوب روی ظرف

۶. بشقاب را در مکانی مناسب قرار دهید تا به صورت کامل خشک شود.

خشک کردن ظرف

۷. قسمت های اضافه را ببرید و لبه های بشقاب را سمباده نرمی بزنید تا یکدست شود.

مدل دکوپاژ روی شیشه

۸. به کمک اسپری تثبیت کننده می توانید قسمت پشت کار را اسپری بزنید تا بشقاب دکوپاژ شده قالب شستشو باشد.

طرح دکوپاژ روی ظرف

مدل های دکوپاژ شیشه

اگر شما از طرح ساده ظروف یا گلدان های شیشه ای خسته شده اید می توانید با صرف هزینه ای اندک به کمک هنر دکوپاژ به تزیین این ظروف بپردازید و تغییرات مثبتی را بر سطح آن ها ایجاد نمایید.

توجه داشته باشید که طرح دکوپاژ را باید با دقت انتخاب کنید تا بعد از اعمال طرح بر سطح مورد نظر خود از نتیجه کار راضی باشید. در ادامه با انواع ایده ها برای دکوپاژ سطح ظروف آشنا خواهید شد که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرند و بتوانید با ایده گرفتن از آن ها طرح های دکوپاژ زیبایی را بر سطوح ظروف ساده ایجاد نمایید.

دکوپاژ روی بطری

دکوپاژ روی بطری

دکوپاژ روی بطری

طرح دکوپاژ

دکوپاژ زیبا و شیک

دکوپاژ روی وسایل تزیینی

دکوپاژ روی بشقاب

طرح دکوپاژ روی ظروف

دکوپاژ شیک

مدل دکوپاژ روی بطری

دکوپاژ روی تنگ

دکوپاژ روی تنگ

مدل دکوپاژ

طرح زیبا دکوپاژ

دکوپاژ طرح دار

طرح زیبا و شیک دکوپاژ

مدل دکوپاژ روی ظرف

دکوپاژ روی بشقاب

طرح دکوپاژ شیک

طرح زیبا و شیک دکوپاژ

مدل دکوپاژ روی ظرف

تصاویر جدیدتری از انواع دکوپاژ روی ظروف

تکنیک های دکوپاژ یا پتینه (نما فسیل) هنر های زیبایی هستند که انجام آنها بر سطح ظروف شیشه ای و غیره و یا تابلو، کوزه و گلدان می تواند یک کار خلاقانه و فوق العاده زیبا و هنری محسوب شود، در مطلب بالا با آموزش دکوپاژ بر سطح شیشه و نمونه هایی از این هنر زیبا آشنا شدید که امیدواریم مورد توجهتان قرار گرفته باشد، اکنون در ادامه نمونه های دیگری از این تصاویر دکوپاژ را ملاحظه می کنید.

هنر دکوپاژ روی ظروف

در صورتی که به دنبال هدیه دادن یک چیز خاص و متفاوت به فردی هستید یا می خواهید یک اثر هنری متفاوت در منزلتان داشته باشید،  هنر دکوپاژ بر سطح ظروف، گلدان و … پیشنهاد بسیار جذابی است که انجام این کار تقریبا ساده بوده و نیاز به هزینه چندانی ندارد، انواع طرح های زیبا را می توانید به عنوان دکوپاژ بر سطح ظروف استفاده کنید، اما دکوپاژ عکس بر سطح شیشه از جذابیت خاصی در این زمینه برخوردار است، بنابراین به منظور انتخاب تصویر یا عکس موردنظرتان برای دکوپاژ بر سطح شیشه، هر عکسی که دوست دارید را انتخاب کرده و سپس آن را متناسب با ابعاد شیشه برش داده و اقدامات بعدی را برای دکوپاژ انجام دهید. در اینجا می توانید از انواع دیگر هنر دکوپاژ بر سطح ظروف دیدن کنید.

تصاویر دکوپاژ روی ظروف هنر زیبای دکوپاژ روی ظروف انواع دکوپاژ روی ظروف دکوپاژ روی بطری دکوپاژ روی گلدان نحوه دکوپاژ روی شیشه دکوپاژ روی تنگ تصویری از دکوپاژ روی ظروف آموزش دکوپاژ روی شیشه مدلی از دکوپاژ روی ظروف طرح دکوپاژ روی ظروف ایده دکوپاژ روی ظروف دکوپاژ روی ظروف ایده دکوپاژ روی شیشه

با کمک دکوپاژ بر سطوح شیشه ای می توانید همه ظروف شیشه ای را به راحتی تزیین نمایید. توجه داشته باشید که انجام دکوپاژ بر سطوح مختلف به راحتی قالب اجراء می باشد و شما می توانید بر سطح چوب و شمع و سفال و فلز و … این هنر تزیینی را پیاده سازی نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.