دسته ها
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

آموزش باز کردن قفل گوشی برای رمز فراموش شده با ۴ راه حل متفاوت

  • مریم صبوری
  • ۲۵ آبان ۱۳۹۸
  • ۰

باز کردن قفل گوشی با استفاده از روش های که در مطلب برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم بسیار آسان است. می توانید به راحتی قفل فراموش شده گوشی همراه یا تبلت را باز نمایید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

برای بیشتر افراد این اتفاق رخ داده است که رمز یا پسورد گوشی خود را فراموش نمایند. شاید فکر کنید که دیگر امکان باز کردن گوشی را ندارید ولی این طور نمی باشد با استفاده از چند روش مفید به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که چگونه بتوانید از باز کردن قفل گوشی خود در هنگام فراموشی استفاده نمایید. این روش ها را برای انواع گوشی های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش باز کردن قفل گوشی برای رمز فراموش شده

چند روش برای باز کردن قفل گوشی

اگر قفل گوشی خود را فراموش کرده اید با استفاده از روش های زیر می توانید به سادگی آن را باز نمایید. در ادامه با مجله آرگا با عنوان باز کردن قفل گوشی همراه ما باشید.

  •  استفاده از فکتوری ریست

با انجام این کار داده های گوشی را از دست خواهید داد و می توانید قفل را باز کنید. فکتوری ریست گزینه خوبی برای انجام این کار است که به دلیل قابل بودن ضد سرقت Factory Reset Protection برای استفاده از این روش باید پسورد اکانت گوگل خود را بدانید. این روش برای هر گوشی متفاوت است اما در بیشتر گوشی با خاموش کردن شروع خواهد شد. وقتی که گوشی خاموش است دکمه ولوم پایین و دکمه خاموش/ روشن را همزمان فشار دهید و نگهدارید به این صورت طریق منوی بوت ظاهر می شود که در این جا ۲ بار دکمه ولوم پایین را بزنید تا کلمه wipe data/factory reset پیدار شود و برای انتخاب آن دکمه خاموش را بزنید. در وقتی که این کار تمام شد گزینه Reboot system now را انتخاب نمایید. در صورتی که گوشی جدید است از شما می خواهد تا از اکانت گوگل و پسورد که قبل از ریست کردن گوشی استفاده نمودید وارد شوید. در آخر هم به اکانت گوگل وارد شوید تا زمانی که دوباره به گوشی دسترسی داشتید پیدایش کنید.

قفل گوشی

  • استفاده از سرویس Find My Device

برای انواع تبلت ها و گوشی های اندرویدی گزینه ای به نام Find My Device وجود دارد. که اگر اکانت گوگل داشته باشید می توانید برای باز کردن قفل گوشی از آن استفاده نمایید. پس برای دسترسی باید از یک گوشی یا لب تاب دیگر استفاده نمایید. طبق تحقیقات به عمل آمده از این روش می توان برای گوشی هایی که اندروید آن ها ۸ به بالا است استفاه نمود. پس اگر گوشی شما اندوریدش پایین است می توانید از روش جدید استفاده کنید. در سرویس Find My Device روی گزینه Lock کلیک نمایید و اگر گوشی دچار مشکل شد از علامت Refresh که همان تازه سازی است ضربه بزنید. اگر گوشی شما مچ باشد با ۵ بار ضربه متوالی روی Refresh اتصال برقرار می شود. پس از این که روی Lock کلیک کردید از شما یک رمز جدید می خواهد که جایگزین الگو یا پسورد قبلی از یاد رفته خود بکنید. ۲ بار رمز را وارد کنید و بر روی Lock کلیک نمایید بعد از ۵ دقیقه زمان پسورد تغییر می کند و شما می توانید با استفاده از رمز جدیدی که دادید گوشی خود را باز نمایید.

باز کردن گوشی

  • Find My Device برای گوشی سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ دارید وارد اکانت شوید، بر روی گزینه ی Lock My Screen که در سمت چپ است کلیک نمایید. بعد از اولین صفحه ای که باز می شود یک رمز یا پسورد جدید وارد کنید و بر روی گزینه Lock که در پایین صفحه است  کلیک نمایید. مدت ۲ دقیقه پین جدید که وارد کردید جایگزین رمز قبلی می شود و می توانید رمز را باز نمایید تا عمل باز کردن قفل گوشی انجام شود.

گوشی و باز کردن قفل

  • استفاده از سرویس Forgot pattern برای باز کردن قفل گوشی

یکی دیگر از روش های باز کردن قفل گوشی استفاده از این روش است. اگر گوشی شما با اندروید ۴.۴ یا پایین تر است می توانید از این قابلیت Forgot pattern جهت باز قفل گوشی استفاده نمایید. زمانی که ۵ دفعه قفل را زدید و اشتباه بود و بازنشد پیامی می دهد که ۳۰ ثانیه دیگر دوباره امتحان نمایید شما قتی که این پیام را داد بر روی ایکن Forgot pattern که در پایین صفحه است ضربه بزنید. سپس اکانت ایمیل خود را وارد نمایید و به این صورت گوگل الگوی باز کردن گوشی را برای شما می فرست یا می توانید الگو را به طور کلی تغییر بدهید.

چگونه قفل گوشی از یاد رفته را باز کنیم؟

خرسندیم که در این مقاله با عنوان آموزش باز کردن قفل گوشی برای رمز فراموش شده در دسته فناوری و دیجیتال ما را همراهی کردید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.