دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

تکنیک های فروش برای موفقیت در کسب و کار

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۲ مهر ۱۳۹۸
 • ۰

تکنیک های فروش در اغلب موارد به شما کمک می کنند تا در کسب و کار خود رونق بیشتری ایجاد کنید و با درایت کافی بتوانید مشریان زیادی را جذب خود کنید و محصولات خود را به شکل بهتری فروش کنید.

در کسب و کار و حرفه ها مشتریان افراد غریبه ای هستند که شما تنها ویژگی ها و خواسته های آن را می شناسید افرادی که در کسب و کار خود حرفه ای هستند به این موضوع واقف اند که آگاهی یافتن نسبت به علایق و خواسته های مشتریان می تواند در پیشرفت کاری آن ها تاثیرگذار باشد. تکنیکهای فروش شامل موارد متعددی هستند که هر یک با توجه و تمرکز به ویژگی های مشتری سعی می کنند با بالا بردن رضایت آن ها مشتریان بیشتری را جذب کنند و در نهایت به فروش بالا دست پیدا می کنند. همانطور که می دانید در بحث فروش دو بخش فروشنده مشتری است که دارای اهمیت است یعنی روابط این دو بعد است که تعریف کننده میزان موفقیت یک شرکت است.

تکنیک های فروش در کسب و کار:

تکنیکهای ارائه شده برای فروش شامل راهکارها و پیشنهاداتی هستند که توسط یک دسته از گروه های مجرب فروش ارائه می شوند و اغلب این تکنیکها بر اساس تجربه و میزان تاثیرگذاری در بازار سنجیده می شوند. این تکینکهای خلاقانه مجموعه ای از دانش حسابداری، روانشناسی، مدیریت و … را شامل می شوند که به بهینه سازی اینگونه از روش ها کمک خواهد کرد. همانطور که می دانید تکنیکهای فروش متعدد هستند و ما در این مقاله با ارائه تاثیرگذارترین تکنیکهای فروش در بازار کست و کار به این موضوع بیشتر کمک خواهیم کرد.

آشنایی با تکنیک های فروش

تکنیک اسپین:

هسته مرکزی این تکنیک “درست سوال پرسیدن” است در حقیقت فروشنده ماهر و باهوش می داند که چه دسته از سوالات نیاز مشتری را مشخص می کند و کدام دسته از سوالات پرسیدن آن ها اشتباه است و فروش را پایین می آورد. اسپین شامل ۴ بخش موقعیت، مشکل، نتیجه و پرداخت می شود که در هر یک از این بخش ها ما با مراحل جزئی فروش مواجه هستیم.

موقعیت آن دسته از سوالاتی است که موقعیت کنونی مشتری را مشخص می کند در این بهش تلاش بر این است تا با پرسیدن سوالات متعدد موقعیت دقیق مشتری تعیین شود و یکی از سوالات اساسی نیز در این زمینه است که فرایند تصمیم گیری در رابطه با خریدهای جدید چگونه است؟

اصول فروش

مشکل سوالاتی است که نشان دهنده کمبودها و مشکلات مشتریان است در اینجا با شناسایی کردن این مشکلات راه حل هایی برای آن ها ارائه می شود. در مرحله بعدی از تکنیک های فروش اسپین ما نتیجه های منفی مشکلات را بررسی خواهیم کرد در مرحله پرداخت نیز مشتری با توجه به مشکلاتش به دنبال این است که بداند راه حل شما چگونه به او کمک خواهد کرد؟

 • آرون گروپس

تکنیک اسنپ:

تکنیکی که سعی می کند بر تصمیمات مشتری اثر بگذارد زیرا مشتری با سه حیطه تصمیم گیری که شامل اجازه به دسترسی، شروع تغییر و انتخاب منابع همراه است. در مرحله اجازه به دسترسی مشتری همراه فکر می کند که فروشنده وقت او را خواهد گرفت بنابراین فروشنده باید با جمله هایی از قبیل ما به شما کمک می کنیم که به سرمایه حداقل نتیجه کارآمدتری به دست آورید.

در مرحله شروع تغییر که یکی از تکنیکهای فروش است فروشنده ارزش واقعی محصول و خدمات را به مشتری نشان خواهد داد گوش دادن به مشتریان و شنیدن گلایه ها و مشکلات به شما کمک می کند تا بیشتر شناخت پیدا کنید. در نهایت با انتخاب منابع مشتری خود انتخاب می کند که چه محصولی دریافت کند اما در طی این فرایند فروشنده است که به مشتری برای این انتخاب کمک خواهد کرد.

تکنیک فروش چه تاثیری دارد

تکنیک چالشگر:

برقراری ارتباط موثر مهم ترین اصل در تکنیک چالشگر است در حقیقت فروشنده ای موفق عمل می کند که بتواند ارتباطی موثر با مشتری خود برقرار کند و نسبت به او آگاهی پیدا کند. این تکنیک با ۳ مرحله آموزش، متناسب سازی و کنترل قابل اجرا است که در اولین گام آموزش، به دلیل مواجه بودن با مشتری آگاه باید چیزی منحصر به فرد برای او ارائه داد آموزش در این مرحله نیازهایی را شناسایی می کند که گاها خود مشتری آن ها را از یاد برده است.

تکنیکهای فروش در قدم تناسب سازی نحوه فروش را با اهداف و خواسته های مشتریان متناسب می کنند و برای کنترل نیز هدف مشتری را به طور مستقیم کنترل خواهیم کرد تا بتوانیم فکر او را تغییر دهیم.

تکنیک های فروش حوزه های گسترده ای دارند اما در اغلب این تکنیک ها باید به رعایت نکاتی اصولی و تاثیرگذار توجه کرد که شامل موارد زیر می باشند:

 • از ترغیب کردن مشتری استفاده کنید
 • ارتباط چشمی خود را با آن ها حفظ کنید
 • لبخند زدن و حسن برخورد
 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید
 • حرکت بدن
 • استفاده کردن از نام مشتری
 • داشتن استراتژی مناسب
 • به نیازهای مشتری فکر کردن
 • بررسی نگرانی های مشتریان

تکنیک های کاربردی فروش

استفاده از این اصول در بیشتر تکنیکهای فروش موثر خواهد بود و نباید استفاده ازا این اصول را فراموش کرد زیرا ارتباط شما تاثیرگذاری خود را از بین خواهد برد. همانطور که گفتیم حیطه فروش دارای بحثی گسترده است زیرا در هر کسب و کار و حرفه ای ما با مجموعه ای از اصول جدید و نیازهای متعدد سروکار داریم که باید با توجه به آن ها تکنیکهای فروش را مورد بررسی قرار دهیم از این رو افراد فعال در هر حرفه خود به خوبی می دانند که چه چیزهای مورد نیازی را برای مشتریان خود عرضه می کنند.

یکی دیگر از نکات اصولی که در استفاده از تکنیک ها باید به ان توجه داشته باشید این است که شاید در ظاهر خرید یک محصول برای مشتری مورد نیاز نباشد اما شما می توانید با استفاده از تکنیک علاقه به خود او را برای خرید ترغیب کنید. شما با ارائه مشاوره نشان می دهید که خرید این محصول برای آن ها نیاز است و چون مشتریان به خودشان توجه و علاقه دارند از این محصولات خریداری می کنند.

آشنایی با تکنیک های فروش و اصول آن در این بخش به شما کمک می کند تا آگاهی خود را درباره مشتریان بالا ببرید و با استفاده از اصول سوال پرسیدن و کنترل کردن مشتریان نیازهای اساسی او را پیدا کنید و به آن ها پاسخ دهید. در اینجا توصیه می شود تا با استفاده از این اصول و تکنیک ها تجربه های خود را در زمینه فروش افزایش دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *