دسته ها
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰

ساخت قیف کاغذی راحت و ساده برای تزیین انواع کیک و شیرینی

 • مینا سعادتی
 • ۲۹ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

ساخت قیف کاغذی روشی بسیار ساده می باشد که می توانید انواع کیک خود را با این قیف تزیین کنید و در جشن های خود مورد استفاده قرار دهید و مهمان هایتان با دیدن همچنین تزیینی زیبا و شیک شگفت زده گردند و لذت ببرند.

ساخت قیف کاغذی روشی آسان و در چند مرحله درست می شود که می توانید برای انواع تزیین کیک آن را انجام دهید با کمک این قیف ها تزیین ریز و مینیاتوری و بسیار زیبا را فقط می توانید انجام بدهید در ابتدا شاید برای شما سخت و دشوار باشد ولی به مرور زمان برایتان آسان می شود سعی کنید از کاغذهای روغنی با کیفیت استفاده کنید زیرا بعضی از این کاغذهای روغنی امکان دارند رطوبت آیسینگ و یا موادی که داخل آن ها ریخته می شوند را به خود جذب نمایند، از این رو کار کردن با آنها کمی سخت و غیر ممکن می باشد.

ساخت قیف کاغذی

آموزش ساخت قیف کاغذی

در این روزها درست کردن انواع کیک طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. تزیین کیک را با انواع شکلات های رنگی، ترافل و دراژه انجام می دهند و یکی از نکات مهم در تزیین کیک خامه کشی می باشد که با انواع قیف آن را انجام می دهند. یک نمونه از این قیف ها، قیف کاغذی می باشد که درست کردن آن بسیار ساده و در چند مرحله می باشد تا بتوانید تزیینی شیک و زیبا با آن را داشته باشید.

البته استفاده کردن از این قیف های کاغذی چند مزیت هم دارند که اگر در درست کردن این قیف ماهر باشید در عرض چند ثانیه کیک شما آماده می شود و دیگر نیاز به شستن آن نیست.حتی می توانید نوک آن را ریز ببرید تا بتوانید تزیین های مینیاتوری را با آن انجام بدهید.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

درست کردن قیف های کاغذی خیلی باصرفه تر هستند چون دیگر لزومی ندارد که چند تا قیف داشته باشید شما با یک قیچی و یک کاغذ روغنی می توانید به هر تعدادی که دوست دارید قیف درست کنید و اینکه طریقه استفاده از ان ها نسبت به قیف های پلاستیکی خیلی ساده می باشد. در ادامه مطلب با  مراحل ساخت قیف کاغذی همراه ما باشید.

درست کردن قیف ساده ی کاغذی

مراحل ساختن قیف کاغذی

ابتدا باید یک کاغذ روغنی کاملا دقیق و مربعی شکل داشته باشید که چهار ضلعش با هم برابر باشد هر چقدر کاغذ روغنی شما دقیق تر باشد در مرحله آخر نتیجه کار شما عالی خواهد بود و اینکه اگر مربع شما بزرگ تر و دقیق تر باشد قیف شما هم بزرگ در می آید و اگر کوچکتر بگیرید قیف کوچکی خواهید داشت.

سعی کنید چند نمونه از قیف را در سایزهای مختلف امتحان کنید تا ببینید با کدام قیف راحت تر هستید قیفی درست کنید که شبیه قیف های قنادی باشد چون به نحوی استاندارد هستند.

یک مربع به ضلع ۳۸ سانتی متر قیفی کاملا مناسب می باشد پس مربع خود را ببرید و از روی یکی از قطرهایش برش بدهید تا دو تا مثلث برای درست کردن دو تا قیف داشته باشید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

سپس دو تا گوشه مثلث را طوری بگیرید که یکی از ضلع هایش بزرگتر و بالاتر باشد در نتیجه اضلاعی که با هم برابر هستند سمت چپ و راست آن می باشد، نقطه وسطی ضلع شما هم که از همه بزرگتر است نوک قیف شما می باشد.

بعد گوشه راست یا چپ را بگیرید، در واقع فرقی نمی کند مثلث خود را بگیرید و به سمت داخل تا وسط ضلع بزرگ مثلث بپیچانید، قیف شما باریک و دراز می شود. البته حجم آیسینگ شما نیز کمتر می شود، پس زیاد نپیچانید فقط کمی شکل قیف به خودش بگیرد.

طرز درست کردن قیف کاغدی

گوشه بعدی مثلث را هم مثل مرحله قبل بپیچید تا قیف شما شکل بگیرد، قیف را طوری بچرخانید که سه تا گوشه ی مثلث جلوی چشمتان باشد. گوشه قیف را بگیرد تا شکل خود را از دست ندهد و اگر سوراخی در قیف خود دیدید باید کمی گوشه قیف را با دست های خود نگهدارید، بعد رو به جلو حرکت بدهید تا سوراخ قیف بسته شود.

برای اینکه قیف شما شکل خود را از دست ندهد؛ سه تا گوشه را باهم به سمت بیرون قیف تا کنید، طوری که هر سه را شامل شود دو تا برش کوچک بدهید و بار دیگر قسمت برش داده شده رو به سمت بیرون تا کنید تا قیف ساخته شما باز نشود.

روش ساده و جالب قیف کاغذی

در این مطلب امیدواریم از روش ساخت قیف کاغذی نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید قیف های متنوعی بسازید و تزیینات زیبایی را برای کیک جشن تولد و دیگر مراسم های مهم خود داشته باشید. ضمن اینکه می توانید با مراجعه به لینک های ساخت کلاه کاغذی و ساخت گل کاغذی هزینه های تزئینات جشن تولدتان را کاهش دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.