دسته ها
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آموزش کاشت درخت انار و پرورش این درخت در باغچه منزل

  • سحر بهرامی مقدم
  • ۹ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

انار این میوه بهشتی یکی از پرمصرف تر ین میوه های پاییزی و زمستانی محسوب می شود. کاشت درخت انار بسیار ساده بوده و فقط نیاز های معمول یک گیاه را می خواهد.

انار یکی از پرخاصیت تر ین میوه ها یی است که در فصل خود استفاده می شود. انار یک میوه  بومی و اصیل در ایران محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد این میوه سرشار از آنتی اکسیدان های لازم و ضروری بدن است. که در این بخش به نحوه کاشتن درخت انار می پردازیم.

کاشت درخت انار و پرورش ان در باغچه

نحوه کاشت درخت انار و اصول نگهداری ان

 انار انواع مختلی دارد بیش از چندین نوع انار در ایران وجود دارد که مختص به هر منطقه ای است. معمولا درخت انار زیاد رشد نمی کند و بلند نمی شود درخت انار معمولا در هر منطقه با آب و هوای متفاوت سازگار است ولی در منطقه های نیمه گرمسیری بازدهی بیشتری دارند.

چگونگی کاشت درخت انار و مراقبت از ان

شکوفه های درخت انار

شکوفه های درخت انار در حیاط منزل

یکی از بهترین مزایایی که درخت انار دارد این است که بسیار انعطاف پذیر و پرطاقت است یعنی در هر خاکی و موقعیت آب و هوایی متفاوت که قرارش دهیم رشد می کند اما برای ان که رشد خوبی داشته باشد باید در خاکی مناسب قرار داده شود و ما قصد داریم در این بخش به شما چگونگی کاشتن درخت انار را آموزش دهیم.

نحوه  کاشت درخت انار و پرورش این درخت در باغچه منزل

انار را می توان هم به صورت بذر کاشت و هم می توان نهال ان را تهیه کرد تا زمانی که نهال کوچک و حساس است می توان آن را در گلدان بگذاریم  درخت انار از جمله درخت ها یی است که ریشه کمی دارد و به راحتی  می توان درون گلدان قرارش دهید اگر هم می خواهید ان را در باغچه بکارید باید نهال را در عمق مناسبی از خاک قرا دهید قبل از اینکه نهال را در خاک قرار دهید باید خاک ان قسمت با کمی کود مخلوط شود  و سپس آبیاری کنید.

نحوه کاشت نهال انار و مراقبت های اولیه

اگر بخواهیم دانه انار را بکاریم بسیار ساده است کافی ست دانه درونی انار را از گوشت آن جدا کنیم و بعد دانه ان را  داخل گلدانی بکاریم که ته ان چند سوراخ وجود داشته باشد برای زهر کشی بهتر و در مقابل نور آفتاب قرار دهیم و منتظر جوانه زدن ان باشیم. با کاشتن دانه انار شاید دو الی سه سال  طول بکشد تا یک نهال شود و میوه بدهد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که  از آب و هوای گرمی برخوردار است می توانید رشد خوبی  از درخت انار را ببینید. هر چه نور آفتاب بیشتر باشد باعث رشد بهتر و بیشتر درخت می شود.

چگونگی تشکیل میوه بعد از کاشت درخت انار

چگونگی نگهداری درخت انار

سرمای بسیار زیاد می تواند  به ریشه درخت انار آسیب برساند و همچنین گرمای بسیار زیاد هم باعث سوختن درخت انار شود  در کل باید شرایط جوی متعادل و مناسبی برای رشد درخت انار فراهم کنیم.

زمانی که نهال انار را در گلدان کاشتیم باید سریع ان را آبیاری کنیم و در جایی قرار دهیم که نور فراوانی دارد در سالهای اولیه درخت انار باید کود دهی و هرس شود  منظم شود. تمام درختان انار نیاز مند هرس سالیانه هستند با بزرگتر شدن نهال انار اگر احساس کردید به گلدان بزرگتری احتیاج دارد ان را تعویض کنید.

درخت انار از جمله درختانی است که کمتر به خود افت میگید و آفت خاصی ندارد. و در پایان دیدید که کاشت درخت انار بسیار ساده است و می توان به راحتی در باغچه خود ان را پرورش دهید. همچنین می توانید برای آشنایی با نحوه تکثیر درخت انار کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.