دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

آشنایی با رازهای اهرام ثلاثه مصر و گذری به این جاذبه شگفت انگیز

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ دی ۱۳۹۷
  • ۰

اهرام ثلاثه مصر از بزرگترین عجایب هفت گانه در دنیا است و به هرم خوفو شناخته شده است. این مجموعه هرم دارای ارتفاع ۳۰۰ متر هستند و و از بزرگترین معماری های ساخت بشر در دوران گذشته می باشند.

در ساخت اهرام ثلاثه از سنگ هایی بسیار حجیم استفاده شده است این سنگ ها برای ساخت مقبره فرعوان مورد استفاده قرار گرفته است. سطح خارجی این سنگ ها صیقل داده شده است تا نمایی مرتب و بهتر داشته باشد. اهرام ثلاثه مصر از سه بخش مختلف که هر یک مقبره فردی خاص از بزرگان مصر می باشد تشکیل شده است و اشیا قیمتی و اجساد در آن وجود دارند.

  اهرام ثلاثه مصریان

آشنایی با اهرام ثلاثه مصر:

از بزرگترین این اهرام هرم جیزه است و اطلاعات دقیقی از نحوه ساخته شدن این اهرام در مصر باستان در دست نمی باشد. اما در برخی از این منابع باستانی اشاره شده است که ساخت این بناها حدود ۳۰ سال طول کشیده است و از نیروی انسانی بسیاری برای آن استفاده شده است.

اهرام مصری چیست

بر حسب تخمیناتی که زده شده است نشان می دهد که ۲۳۰۰۰۰۰ بلوک از سنگ ها در این بناها مورد استفاده قرار گرفته است. اهرامی که در قاره جیزه ساخته شده اند شامل سه هرم می کرینوس، کئوس و کفرن هستند. همچنین بلندترین این اهرام به خئوپس تعلق دارند.

جالب است بدانید که در سال های اخیر بر اثر فرسایش خاک ارتفاع این اهرام شگفت انگیز کمتر شده است. از دیگر عجایبی که باید درباره این اهرام بدانید این است که نمای این اهرام به نحوی ظریف و دقیق طراحی شده است که در حال حاضر معماران امروزی را نیز دچار حیرت کرده است.

اهرام شگفت انگیز مصری

در گذشته انسان ها به نجوم اهمیت زیادی داده اند و همین امر ارتباط اهرام ثلاثه مصر را با ستارگان تبیین می کند. و باستان شناسان اعتقاد دارند که ساخت اهرام با صورت فلکی جبار در ارتباط است.

اطلاعاتی درباره اهرام ثلاثه مصر

جالب است بدانید که با وجود ستارگان در آسمان و مشاهده اهرام ثلاثه متوجه می شوید که دو ستاره از دیگر ستاره ها پر رنگ تر و در امتداد یک خط قرار گرفته اند. که بیان می شود ستاره های پر رنگ متعلق به بزرگترین اهرام و کم رنگ ها نیز متعلق به اهرام کوچک است.

اهرام مصری و حقیقت آن

از دیگر عجایب موجود در این اهرام وجود حفره هایی است که مانند هواکش در قبرستان ها عمل می کند و مطالعات نشان می دهد که این سوراخ ها نشان دهنده همان ستاره های آسمان هستند. که به سمت ستاره ها ساخته شده اند. در برخی از نقاط این اهرام نیز حرارت هایی ساتع می شود که به وسیله اشعه های ماورائ بنفش شناسایی می شوند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.