دسته ها
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آموزش ساخت باربیکیو خانگی محکم و زیبا با روشی ساده

 • ندا خوشرو
 • ۶ آذر ۱۳۹۷
 • ۰

در این مطلب با آموزش ساخت باربیکیو خانگی آشنا خواهید شد که امیدواریم با کمک مطلب ارائه شده بتوانید باربیکیو را به راحتی در حیاط و بالکن یا تراس منزل تان بسازید.

طعم غذاهایی که روی آتش پخته می شوند بسیار لذیذ و متفاوت هستند و اگر شما تمایل دارید غذاهایتان را روی آتش بپزید نیازی به صرف هزینه های اضافی برای خرید یک باربیکیو نیست و می توانید خودتان دست به کار شوید و برای ساختن باربیکیو خانگی اقدام نمایید.

ساختن باربیکیو در حیاط و تراس و … به راحتی امکان پذیر است و اگر شما تمایل دارید باربیکیو را به صورت حرفه ای بسازید بهتر است مراحل ذکر شده در ادامه این مطلب را به صورت مرحله به مرحله طی کنید.

ساخت باربیکیو با ساده ترین روش

آموزش ساخت باربیکیو در منزل

باربیکیو را می توانید با کمک مصالح مختلف نظیر چوب و سیمان و آجر در منزل بسازید سپس از این کباب پز خانگی برای پخت غذاهای مختلف استفاده نمایید. در ادامه آموزش ساختن باربیکیو آجری و سیمانی را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این مطلب آموزشی مورد توجه تان قرار بگیرند.

آموزش ساخت باربیکیو خانگی

نحوه ساختن باربیکیو به صورت مرحله به مرحله

 • برای ساختن و طراحی باربیکیو ابتدا از یک سینی پخت و پز برای مشخص کردن محل قرارگیری آجرها استفاده کنید و تا جایی که ممکن است تعداد آجرها را کاهش دهید تا نیازی به بریدن آن ها نباشد.

مراحل ساخت باربیکیو

 • ۱ پیمانه سیمان را با ۵ پیمانه شن مخلوط کنید و به ترکیب شن و ماسه، آب بیفزایید تا ملات برای ساخت باربیکیو سفت شود. توجه داشته باشید که برای ریختن ملات روی اولین لایه از آجرها بهتر است سطحی را که قرار است روی آن ملات بریزید بررسی کنید تا در صورت وجود ناهمواری با افزودن ملات آن را صاف کنید.

باربیکیو آجری خانگی

 • می توانید از یک spirit level برای علامت گذاری در سطح بیرونی باربیکیو استفاده نمایید تا مطمئن شوید آجرها را به صورت درست و صاف چیده اید و بعد از قرار دادن اولین لایه آجرها آن ها را دوباره بررسی کنید تا از درست قرار گرفتن زاویه ها مطمئن شوید.

باربیکیو آجری ساده

 • در این مرحله از نحوه ساختن باربیکیو یک فلز گره زده شده را درون ملات فرو کنید تا دیواره داخلی باربیکیو به دیواره طولانی تر آن متصل شود.

باربیکیو زیبا و خانگی

 • توجه داشته باشید که چیدن آجرها و ساختن لایه های بیشتر را باید از گوشه و قسمت کناری شروع کنید و آجرها را به صورت یکی در میان بچینید به طوری که گوشه ها به صورت نصف آجری به نظر برسند.مرحله اول باربیکیو آجری
 • برای اینکه مطمئن شوید باربیکیو خانگی بدرستی جلو می رود می توانید برای بررسی زاویا از spirit level استفاده نمایید.

مراحل ساده برای ساختن باربیکیو آجری

 • بعد از اینکه پنج سطح از دیواره باربیکیو را ساختید با کمک چوب و spirit level صاف بوردن سازه را بررسی نمایید.مراحل ساختن باربیکیو
 • در این مرحله از نحوه ساختن باربیکیو به اندازه ۷ لایه آجر روی یکدیگر بچینید و آجرهای قسمت دیواره داخلی و دیواره سمت چپ را به سمت داخلی باربیکیو بچرخانید تا لبه ای برای گذاشتن سینی زغال ایجاد شود. برای لبه بیرونی دیواره ها نیز می توانید از یک آجر نصفه استفاده کنید و در نهایت سه ردیف دیگر آجر بچینید و مراحل ذکر شده را تکرار کنید.

باربیکیو آجری خانگی

 • برای اینکه باربیکیو ظاهری زیباتر داشته باشد می توانید برشی کوچک از شیلنک را بردارید و آن را در بین آجرها و روی ملات بکشید و با اضافه کردن سطح نهایی آجرها یک لایه شیک و زیبا ایجاد کنید و بعد از اینکه کارتان تمام شد همه سطح های باربیکیو را بررسی نمایید.

باربیکیو آجری

 • در قسمت کنار باربیکیو برای اینکه مکانی مناسب برای قرار دادن کباب ها داشته باشید می توانید یک سنگ بزرگ را روی دیواره ها قرار دهید.

مدل باربیکیو زیبا و جذاب

باربیکیو آجری باربیکیو آجری زیبا و جذاب

در این آموزش ساخت باربیکیو خانگی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دادیم که امیدواریم با طی مراحل ذکر شده بتوانید باربیکیو شیک و کاربردی را بدون صرف هزینه اضافی بسازید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش ساختن انواع کاردستی کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.