دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

آموزش کاشت درخت لیمو ترش و نکاتی برای پرورش آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۸ دی ۱۳۹۷
  • ۰

با توجه به اینکه تغذیه سالم می تواند در حفظ سلامت انسان مؤثر باشد بیشتر افراد ترجیح می دهند تا برای داشتن تغذیه و زندگی سالم بیشتر مواد غذایی خود را در منزل پرورش دهند. کاشت درخت لیمو ترش یکی از علایق این دسته افراد است که از کاشت این درخت در منزل لذت می برند.

لیمو ترش از اسانس هایی است که در بیشتر غذا ها و نوشیدنی ها رایحه ای بی نظیر ایجاد می کند و با بیشتر ذائقه های جور است به همین دلیل کاشت درخت لیمو ترش در منزل و پرورش آن بسیار پرطرفدار است و مورد علاقه بسیاری از افراد است. با توجه به اینکه کاشت لیمو ترش از مرکبات کاری آسان و راحت است می توانید این کار را در منزل نیز انجام دهید و از این درخت نگهداری کنید. بوی خوب این میوه و پراکنده شدن بوی آن در فضای منزل می تواند موجب تقویت روحیه و ایجاد نشاط در طول روز شود و استشمام آن برای سلامت روح و جسم مفید است.

 چگونه لیمو ترش بکاریم

نحوه کاشت درخت لیمو ترش در منزل:

برای کاشت هر محصولی در منزل اگر با آگاهی اقدام کنید و نحوه درست کاشت و پرورش یک گیاه در منزل را بدانید می توانید به زودی بیشتر محصولات غذایی مورد نیاز را در منزل خود پرورش دهید و از انجام این کار لذت ببرید. برای کاشتن لیمو ترش در منزل و در گلدان های کوچک نیز راهکارهای پرورشی و نکاتی وجود دارد که در ادامه بیان خواهیم کرد.

۱- جمع آوری دانه ها:

ابتدا باید برای کاشت درخت لیمو ترش دانه های آن را از لیموی تازه خارج کنید و به تعداد دلخواهی که می خواهید در گلدان یا باغچه خود بکارید از این دانه ها جمع آوری کنید و دانه های جمع شده را درون لیوان آب گرم به مدت ۴۸ دقیقه قرار دهید.

کاشت درخت زیبای لیمو ترش

۲- جداسازی پوست:

اگر می خواهید لیموهایی با کیفیت پرورش دهید باید از دانه های درشت و سالم تر برای این کار استفاده کنید و بعد از اینکه دانه هاا را در آب گرم قرار دادید پوست دور دانه ها را به وسیله دستمال از آن جدا کنید.

۳- قرار دادن در گلدان:

گلدان مورد نظر خود را انتخاب کنید و دانه های لیمو ترش را در آن به طور منظم قرار دهید سپس روی دانه ها آب بریزید تا خاکی مرطوب داشته باشید و به مقدار دو سانتی متر روی دانه ها را با خاک مرطوب گلدان بپوشانید. و مرحله آخر آب پاشی را انجام دهید.

نحوه کاشت درخت لیمو ترش در منزل

نکات کلیدی:

برای پرورش و کاشت درخت لیمو ترش به بهترین شکل می توانید بر روی سطح گلدان یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را در محیطی گرم و دارای نور آفتاب قرار دهید زمان مورد نیاز برای جوانه زدن این گیاه نیز  دو هفته می باشد.

با جوانه زدن درخت لیمو می توانید کیسه پلاستیکی روی گلدان را بردارید تا هوای و نور تازه به گلدان برسد و در طول روز میزان ۵ ساعت گلدان لیمو ترش را در برابر نور خورشید قرار دهید. همچنین دمای مناسب برای رشد این درخت ۱۸-۲۷ درجه سانتی گراد است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.