دسته ها
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

ربات فروشنده شغل خود را از دست داد!

  • زهره امامی
  • ۸ بهمن ۱۳۹۶
  • ۰

در اسکاتلند در فروشگاهی بنام «مارجیوتا» که در شهر ادینبرو قرار دارد رباتی با نام «فابیو» به عنوان فروشنده به استخدام این فروشگاه درآمد اما فابیو فقط یک هفته دوام آورد و بعد از آن به خاطر ناتوانی در انجام مسئولیت‌ هایش شغل خود را از دست داد.

این ربات توسط شرکت ژاپنی سافت‌ بانک طراحی و عرضه شده بود. این پروژه‌ ی تحقیقاتی نیز بخشی از مستند «شش ربات و ما» می باشد که توسط بی‌ بی‌ سی تولید می‌ شود.

النا مارجیوتا مدیر فروشگاه مارجیوتا گفت:

فکر می‌ کردیم که این ربات عضوی فوق‌ العاده خواهد بود و به مشتریان ما نشان می‌ دهد که همواره می‌ خواهیم کاری نو و جذاب انجام دهیم. متاسفانه فابیو آن‌گونه که انتظار داشتیم کار نمی‌ کرد. به‌ نظر می‌ رسید که مردم در عمل از آن دوری می‌ کنند.

مارجیوتا در ادامه نیز افزود:

مکالمات فابیو [با مشتریان] به خوبی انجام نمی‌ شد. یکی از مشکلات (نیز) محدودیت‌ های حرکتی این ربات بود. این ربات نمی‌ توانست در فروشگاه حرکت کند و مشتریان را به سمت محصولات مورد نظرشان راهنمایی کند.

با این وجود اولیور لمون مسئول آزمایشگاه تعاملات در دانشگاه هریوت وات می‌ گوید:

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

یکی از چیزهایی که انتظار نداشتیم این بود که کارکنان فروشگاه رابطه‌ ی خیلی خوبی با این ربات داشته باشند. این موضوع خوب بود چرا که انتظار داشتیم که عکس این مسئله اتفاق بیفتد و آن‌ ها (کارکنان) تهدیدی را از سوی ربات احساس کنند به این دلیل که این (ربات) درگیر رقابت شغلی با آن‌ ها بود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *