دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

تیر اندازی در مجلس شورای اسلامی

  • بهاره سلطانی
  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۶
  • ۰

صبح امروز سه نفر مسلح به کلاشینکف و کلت کمری در مجلس شواری اسلامی اقدام به تیر اندازی کردند. شنیده ها حاکی از این است که در این حادثه 8 نفر زخمی شده اند. گفتنی است که این افراد مسلح با لباس مبدل زنانه وارد راهروهای مجلس شورای اسلامی شده بودند.

عاملان تیر اندازی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی دستگیر شده اند و یکی از این افراد نیز عامل انتحاری بوده است. به گزارش خبر آنلاین فردی مسلح وارد مجلس شده و تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس را مورد حمله قرار داده است که در این درگیری سه نفر از نیروهای حفاظت مجلس زخمی و یک نفر نیز به دلیل شدت جراحات به شهادت رسید. گفتنی است که نمایندگان در حال حاضر در دفاتری امن می باشند و اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی می باشد. همچنین در طی درگیری ها گلوله هایی نیز به سمت جایگاه خبرنگاران در مجلس اصابت شده است. هنوز از وضعیت قطعی زخمی های این حادثه خبری در دست نیست.

خبرهای تکمیلی: به گفته حاضران در محل در طبقات چهارم و پنجم مجلس صدای انفجار و اصابت گلوله به گوش می رسد، این انفجار در طبقه 5 مجلس و صدای انفجار در اطراف مجلس همراه با دود سفید رنگ مشاهده شده است.
خبر های مبنی بر شهادت 8 نفر از هموطنانمان و 4 گروگان نیز تایید شده است. همچنین به نقل از عصر ایران مهاجمان مسلح از طبقه 5 مجلس در حال تیراندازی به سمت خیابان های اطراف هستند و تیراندازی در ساختمان ملاقات مردمی روی می دهد. گفتنی است که به هیچ یک از حاضرین در محل اجازه خروج داده نشده است و تعدا زیادی آمبولانس به خیابانهای اطراف مجلس فرستاده شده است و مصدومان حوادث امروز به بیمارستانهای طرفه، معیری، هفتم تیر، امام حسین(ع) و سینا اعزام شده‌اند. محدودیت های ترافیکی شدید در اطراف مجلس اعمال شده است و تردد خودروهای شخصی در اطراف مجلس ممنوع می باشد. همچنین تا شعاع 500 متری ساختمان مجلس نیز  تردد ممنوع می باشد. ساختمان مجلس در محاصره کامل نیروهای امنیتی است. گفتنی است که چند تن از مصدومان این حادثه در بیمارستان به شهادت رسیدند. گروهک ترورستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

تیر اندازی در مجلس

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *