دسته ها
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

طرز تهیه پودینگ با دو روش تهیه پودینگ شکلاتی و پودینگ موز

  • سمانه عقیقی
  • 7 سپتامبر 2015
  • ۱

طرز تهیه پودینگ شکلاتی و پودینگ موزی با مواد اولیه مشترک شیر، شکر، نشاسته ذرت و زرده تخم مرغ می باشد. علاوه بر این ها برای پودینگ شکلاتی: پودر کاکائو، وانیل، کره و آرد لازم است؛ و برای پودینگ موزی: خامه، موز، نمک و بیسکوییت خرد شده نیاز است.

طریقه ساخت پودینگ بسیار ساده است زیرا این دسر خوشمزه و با کلاس نیازی به فر ندارد. پودینگ را می توان در انواع مختلف تهیه کرد که در این مطلب دو نوع روش تهیه پودینگ شکلاتی و پودینگ موزی با روش تهیه مرحله به مرحله که آن را آسان کرده، آموزش داده شده است.

دو طرز تهیه پودینگ شکلاتی و پودینگ موز

طرز تهیه پودینگ لذیذ

مواد لازم برای تهیه پودینگ شکلاتی :

۱ – شیر : یک لیتر

۲ – زرده تخم مرغ : ۲ عدد

۳ – شکر : ۱ پیمانه

۴ – وانیل : نصف قاشق چایخوری

۵ – پودر کاکائو : ۲ قاشق غذاخوری

۶ – کره : ۱ قاشق غذاخوری

۷ – آرد : ۳ قاشق غذاخوری

۸ – نشاسته ذرت : ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پودینگ شکلات

دستور تهیه پودینگ شکلاتی :

۱ – در ظرفی مناسب که باید روی حرارت گذاشته شود مواد : شکر، وانیل، پودر کاکائو، آرد و نشاسته ذرت را ریخته و همه را با هم مخلوط نمایید.

۲ – سپس ۳ پیمانه شیر سرد را آهسته و به تدریج به مواد بیافزایید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.

۳ – بعد زرده تخم مرغ زده شده با یک لیوان شیر سرد، را هم به این مواد اضافه کنید و مواد را هم بزنید.سپس ظرف را روی حرارت گذاشته و همینطور هم بزنید.

۴ – بعد از یکی دو جوش زدن کره را هم به مواد درون قابلمه اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید. سپس حرارت را خاموش نمایید.

۵ – بالافاصله مواد دسر پودینگ شکلاتی را درون ظرف های مورد نظر بریزید و ۲ ساعت دورن یخچال بگذارید و با سلیقه خود آن را تزئین نمایید.

۲ – طرز تهیه پودینگ مـــــــوز :

طرز تهیه پودینگ موزی

مواد لازم برای تهیه پودینگ موز :

۱ – موز رسیده : ۴ عدد

۲ – زرده تخم مرغ : ۳ عدد

۳ – خامه : ۱/۳ پیمانه

۴ – شیر کم چرب : ۲ پیمانه

۵ – شکر : ۱/۳ پیمانه

۶ – نشاسته ذرت : ۳ قاشق غذاخوری

۷ – نمک : به مقدار لازم

۸ – خامه زده شده : به مقدار لازم

۹ – بیسکویت خرد شده : به مقدار لازم

طرز تهیه پودینگ موز و شکلات

دستور تهیه پودینگ موز :

۱ – در ظرفی مناسب مانند پیرکس، شیر، زرده تخم مرغ، شکر، نشاسته ذرت، و مقداری نمک ریخته و با همزن مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند.

۲ – قابلمه ای به طول ظرف پیرکس خود انتخاب کنید و درون آن مقداری آب به اندازه ۵ سانتی متر بریزید و بر روی حرارت بگذارید تا به جوش آید.

۳ – ظرف پیرکس را روی قابلمه آب جوش قرار داده، مواد دسر را هم بزنید تا قوام بیاید و ده دقیقه پس از آن ظرف را از روی حرارت بردارید.

۴ – موزها را به صورت ورقه های نازک حلقه کنید و میان ۶ کاسه تقریبا ده ساتی متری تقسیم کنید و یا در یک ظرف ۱.۵ لیتری این کار را بکنید.

۵ – مخلوط دسر پودینگ داغ را روی موز ها بریزید، روی دسر را صاف کرده و موزها را شناور کنید.

۶ – روی پودینگ موز را با یک نایلون بپوشانید و و در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و با بیسکوییت و خامه آن را تزئین نمایید.

در ساخت پودینگ می توانید برای جلوگیری از بریده شدن پودینگ، مقداری از پودینگ داغ را همراه مقداری پودر ژلاتین و کره، را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود و باقی پودینگ را به این مواد اضافه کنید. از رنگ های خوراکی مجاز نیز می توانید در تهیه پودینگ استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.