دسته ها
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

همه چیز درباره وقفه شغلی و بازگشت به محیط کار

  • شقایق ایران دوست
  • ۹ اسفند ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب قرار است شما را با وقفه شغلی آشنا کنیم و شما می توانید با دانش بیش تری برای بازگشت به کار اقدام نمایید و اگر از این نکات استفاده کنید قطعا راه شما آسان تر خواهد شد.

وقفه شغلی یکی از مهم ترین دوره های زندگی افراد می باشد با این حال اگر این دوره را داشته اید و می خواهید به کار بازگردید بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام داده و از پس تمامی چالش های آن بر بیایید.

شکاف کاری

وقفه شغلی و بازگشت به کار

همانطور که می دانید وقفه افتادن بین کار ها می تواند چالش هایی را با خود به همراه داشته باشد و اگر شما نیز درگیر چنین موضوعی شده اید بهتر است سعی کنید ابتدا خودتان را برای هر چیزی آماده کنید و همچنین این را بدانید که شاید بسیاری از افراد نخواهند با شما کار کنند از این رو نا امیدی و … هیچ دردی از شما دوا نخواهد کرد.

شما مجبور نیستید دلیل اصلی این که بین کار خود وقفه ایجاد کرده اید را برای دیگران توضیح دهید و همین که بتوانید روش های خود را برای توسعه شخصی بین کنید ممکن است راهی برای استخدام مجدد شما نیز وجود داشته باشد. در این میان شما باید با یک سری از نکاتی که شما را در این زمینه یاری می کنند آشنا باشید و این نکات را به صورت کامل برایتان توضیح خواهیم داد.

تعیین کردن انتظارات

سعی کنید انتظارت خود را از شغل خود بنویسید و تعیین کنید که چه چیز هایی را از این شغل می خواهید. شبیه بودن حرفه جدید به حرفه قبلی می تواند بسیاری از افراد را راضی نماید با این حال بهتر است تمامی جوانب را بسنجید و بعد وارد یک کار شوید در غیر این صورت ممکن است نتوانید از شغل خود رضایت لازم را داشته باشید.

در این یمان یادتان باشد که تنها به درآمدی که شغلتان خواهد داشت فکر نکنید و سعی کنید نیاز ها و توانایی هایی که دارید را نیز مورد توجه قرار دهید.

  •  مبل و میز
  •  قاصدک 24

کار نکردن برای مدت کوتاه

تامل کردن

سعی کنید در مورد زمانی که وقفه داشته اید کمی بیش تر تامل کنید و اگر ایده های جالب و خوبی دارید به سراغ ان ها بروید و مطمئنا در این زمان مهارت هایی را آموخته اید و این مهارت ها می تواند به شما در استخدام شدن کار جدید کمک نماید. بسیاری از مدیران دوست دارند افراد فعال و خلاق را استخدام کنند تا بتوانند با استفاده از آن ها کار های خود را بهتر انجام داده و در نهایت بهره وری بیش تری داشته باشند.

آشنایی با روند های فعلی

اگر دوست دارید به کار سابق خود باز گردید باید تمامی روند های صنعتی را بدانید و به آن ها آشنا باشید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید کار محبوب خود را پیدا کرده و فرصت های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شبکه سازی کردن

بهتر است با دوستان و همکارانی که داشته اید ارتباط برقرار کرده و سعی کنید آن ها را از این که می خواهید به شغل خود باز گردید آگاه سازید. این افراد مطمئنا می تواند کمک بسیار زیادی به شما بکنند و همچنین چشم انداز های بسیار زیادی را به شما خواهند داد و می توانند شما را در روند مصاحبه ها همراهی کنند.

وقفه شغلی

افزایش مهارت ها

اگر وقفه شغلی داشته اید بهتر است سعی کنید بعد از آن مهارت های خود را افزایش دهید تا شانس بیش تری در پیدا کردن کار مورد علاقه خود داشته باشید. در این میان برای افزایش دادن مهارت ها می توانید از نرم افزار ها و سایر برنامه ها استفاده کنید و با این کار قدمی برای موفقیت بردارید.

همچنین برای این که مهارت های خود را بالا تر ببرید می توانید از کلاس های متفاوت استفاده کنید و برای این کار می توانید از دوره های حضوری و آنلاین نیز کمک بگیرید. خواندن کتاب ها و گوش دادن به پادکست ها نیز می تواند راهی برای بهبود مهارت های شخصی باشد.

تمرین کردن

سعی کنید خود را در موقعیت های مصاحبه قرار دهید و موضوعات متفاوت را با خودتان تمرین کنید تا بتوانید سر جلسه مصاحبه ریلکس تر بوده و پاسخ های قانع کننده تری را به مدیران استخدام بدهید. در این مین سعی کنید راهی برای بیان وقفه شغلی خود بیابید و آن را به بهترین شکل ممکن برای افراد بیان نمایید.

بازگشت به کار بعد از شکاف شغلی

توضیح دادن وقفه

سعی کنید دلیل های قانع کننده خود را به صورت واضح و مختصر و همچنین شفاف برای افراد توضیح دهید و از به کار بردن کلمات سخت و … نیز خودداری نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید فرصت های بهتری بدست آورید.

به روز کردن رزومه

سعی کنید رزومه خود را به روز کنید و اگر مدتی است برای هیچ کاری اقدام نکرده اید بهتر است رزومه قبلی خود را با خود به جلسه مصاحبه نبرید. در واقع سعی کنید در رزومه جدید شغل هایی که دوست دارید را انتخاب کنید و  مطمئن شوید که رزومه باب میل شما می باشد. در واقع اگر موقعیت های شغلی ساده می خواهید می توانید از رزومه سیاه و سفید و ساده استفاده کنید و اگر می خواهد موقعیت های هنری را بدست اورید بهتر است برای رزومه خود از قالب اینفوگرافیک استفاده نمایید.

داشتن اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس و بالا بردن عزت نفس دو عامل مهم در موفقیت می باشند و با این حال اگر دارای وقفه شغلی می باشید می توانید با داشتن این مورد خود را به موقعیتی که دوست دارید نزدیک تر کنید. در واقع داشتن کارمند های جسور یکی از آرزو های هر مدیر می باشد زیرا می داند که این کارمند ها بهتر از دیران می باشند و با اعتماد به نفس بالایی که دارند می توانند از پس هر مشکلی بر آمده و ان را حل نمایند.

کار و شکاف بین آن

امیدواریم که از این مطلب رضایت داشته باشید و بتوانید از نکات گفته شده در مصاحبه های شغلی خود استفاده نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *