دسته ها
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

نحوه فعال سازی حالت دستکش در انواع گوشی

 • حکیمه فهیمی
 • ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

اگر تمایل دارید روش فعال سازی حالت دستکش در گوشی های سامسونگ گلکسی نوت ۴ و اکسپریا زد ۳ سونی را بدانید با این مطلب همراه ما باشید.

در فصولی مانند پاییز که هوا رو به سردی می رود یا زمستان که پوشیدن دستکش نیاز می شود. استفاده از گوشی دشوار می شود. بنابراین با فعال سازی حالت دستکش می توانید این مشکل را برطرف کنید.

آشنایی با روش فعال سازی حالت دستکش

با رسیدن فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان که به پوشیدن دستکش احتیاج پیدا می کنیم، کار کردن با گوشی هوشمند دشوار می شود. به عبارتی در بیشتر مواد وقتی دستکش دست فرد باشد نمی تواند از قابلیت لمسی دستگاه استفاده کند. در دستگاههای هوشمند امروزی که به جز دو دکمه سخت افزاری استفاده از بیشتر امکانات گوشی به طور لمسی امکان پذیر است.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

در مواردی نیز در روزهای سرد بخش لمسی گوشی از کار می افتد که دلیل آن به سنسورهای موجود روی صفحات لمسی باز می گردد که از طریق حرارت انگشتان کار می کنند در دمای زیر سفر تشخیص حرارت توسط اسمارت فون و تبلت ها سخت می شود و در این وضعیت کاربر نمی تواند از گوشی استفاده کند.

در چند سال اخیر شرکت های سازنده گوشی همراه مانند سونی، سامسونگ و … قابلیتی به اسم حالت دستکش را به محصولاتشان اضافه نموده اند. این حالت امکان استفاده از گوشی با دستکش را برای کاربر فراهم می نماید.

برای فعال سازی این ویژگی باید به تنظیمات گوشی مراجعه و در قسمت روشنایی می توانید این حالت را فعال نمایید. البته دقت داشته باشید همه گوشی ها این قابلیت را ندارند و در گوشی های سری اکسپریا(شامل اکسپریا زد ۲ و اکسپریا زد ۳) سونی، سری نوت (شامل نوت ۳، نوت ۴)، اس(گلکسی اس ۴ و گلکسی اس ۵) سامسونگ و … حضور دارد.

 • مبل و میز
 • چکاد بام

در این مطلب روش فعال سازی حالت دستکش در گوشی گلکسی نوت ۴ و اکسپریا زد ۳ ارائه می شود.

۱. ابتدا از منوی گوشی به تنظیمات دستگاه بروید(تصویر سمت راست اکسپریا زد ۳ و تصویر سمت چپ گلکسی نوت ۴).

۲. در گلکسی نوت ۴ به بخش نمایشگر و تصویر زمینه وارد شوید و در اکسپریا زد ۳ به بخش نمایشگر بروید.

۳. برای فعال سازی قابلیت شناسایی دستکش توسط گلکسی نوت ۴ باید تیک گزینه افزایش میزان حساسیت نمایشگر فعال شود. در اکسپریا زد ۳ برای این کار باید گزینه حالت دستکش را فعال نمایند.

نکته:

 • در مورد گوشی های گلکسی اس ۵ و نوت ۳ برای رفع مشکل مذکور می توانید حساسیت لمسی این گوشی ها را بالا ببرید تا هنگام استفاده از دستکشی قادر به بهره گیری از صفحه لمسی گوشی باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم. همچنین پیشنهاد می شود برای آشنایی با نحوه فعالسازی حالت شب اینستاگرام و حالت مهمان در اندروید روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.