دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

آموزش بافت دستکش به صورت تصویری

 • ندا خوشرو
 • ۹ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب آموزش بافت دستکش پنج انگشتی و دستکش بدون انگشت را به صورت مرحله به مرحله به شما خانم های عزیز و گرامی آموزش می دهیم و شما می توانید با کمک این مطلب آموزشی با نحوه صحیح بافت دستکش آشنا شوید.

با نزدیک شدن به فصل سرما همه افراد به فکر تهیه انواع لباس های بافتنی می افتند. دستکش پوششی مناسب برای دستان است که در انواع مدل های متنوعی بافته می شود و شما می توانید با یادگیری مدل های مختلف دستکش های متنوعی را ببافید که آموزش بافت دستکش با دو مدل متفاوت را در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

بافتن انواع لباس های مختلف نظیر کلاه بافتنی و شال گردن بافتنی و دستکش نیازمند مهارت و خلاقیت است و اگر شما در این زمینه مهارتی ندارید می توانید با کمک مطالب آموزشی بافت دستکش و کلاه و … و تمرین فراوان لباس های بافتنی مورد نیاز خود و یا فرزندتان را در منزل ببافید.

مدل های دستکش بدون انگشت

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

آموزش بافت دستکش با دو روش متفاوت

دستکش های پنج انگشتی و دستکش های بدون انگشت از انواع مدل های پرطرفدار دستکش هستند به همین دلیل در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با بافت دستکش های بدون انگشت و پنج انگشتی آشنا سازیم.

آموزش بافت دستکش با دو روش متفاوت و بی نظیر

نحوه بافت دستکش بدون انگشت

دستکش های بدون انگشت از انواع مدل های جدید دستکش هستند که امروزه در بین خانم های جوان محبوبیت پیدا کرده اند شما می توانید این نوع دستکش ها را در منزل نیز ببافید.

آموزش بافتن دستکش بدون انگشت

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

۱. ابتدا باید تعداد دانه هایی را سر بیاندازید توجه داشته باشید که برای بافت این نوع دستکش اگر از نخ کاموای ظریف استفاده می کنید باید ۵ دانه سر بیاندازید و اگر از نخ کاموای ضخیم تر استفاده می کنید ۴۰ دانه کافی است.

سر انداختن دانه های دستکش
۲. بعد از سر انداختن دانه ها نوبت به بافتن طرح بافت می رسد برای این مدل دستکش باید دو تا رو و ۴ تا زیر ببافید تا طرح پیچ دوتایی روی دستکش ایجاد شود توجه داشته باشید برای اینکه پیچ های ریز و زیبایی بر روی مدل دستکش ایجاد شود  فاصله بین پیچ ها باید هر ۴ رج یک بار باشد.

بافت دستکش به صورت مرحله به مرحله

نحوه بافت دستکش بدون انگشتبافت کشباف برای دستکش
۳. بافت دستکش را تا زمانی که بلندی دستکش به اندازه دلخواهتان رسید ادامه دهید.

مراحل بافت دستکش بدون انگشت
۴. در وسط بافت دستکش برای انگشت شصت باید دانه اضافه کنید اگر ۵۰ تا دانه سر انداخته اید رج رفت و دو دانه ای که به رو بافته اید دقیقا وسط بافت می شود توجه داشته باشید که در این مرحله باید در دو طرف دو دانه ای که به رو بافته اید دو دانه دیگر اضافه کنید ( یک دانه قبل از دانه اول و بعد دو دانه رو ببافید و سپس یک دانه دیگر را اضافه کنید) و به بافتن رج ادامه دهید.

بافت دستکش با 2 روش متفاوت

۵. به رج برگشت دانه ای اضافه نکنید ولی دوباره به وسط رج رفت قبل از ۴ تا دانه وسط یک دانه و بعد از ۴ دانه وسط یک دانه دیگر اضافه کنید و همین روش بافت را ادامه دهید تا ۱۶ دانه در وسط بافت بوجود آید ( ۸ با دانه اضافه کردن را باید ادامه دهید).

مراحل بافت دستکش

۶. ۱۴ دانه وسط را جدا کنید و همانطور به بقیه بافت ادامه دهید.

روش بافت دستکش بدون انگشت

بافت دستکش با دو روش بی نظیر
۷. بافت را تا جایی که می خواهید دستکش روی انگشتانتان را بگیرد ادامه دهید و کور کنید سپس به سراغ بافت انگشت بروید و دانه ها را در میل بیندازید و به نخ گرده دهید و بقیه را ببافید می توانید هم از روش بافت ساده و هم کشباف در این مرحله استفاده کنید و سپس کور کنید و درز ها را هم بدوزید.

دستکش بدون انگشت

مراحل بافتن دستکش

    دستکش بدون انگشت   مدل دستکش بدون انگشت

نحوه بافت دستکش ۵ انگشتی

در ادامه مطلب آموزش بافت دستکش ۵ انگشتی را به صورت مرحله ای و با بهترین روش مشاهده خواهید کرد.

آموزش بافت دستکش 5 انگشتی
۱. ابتدا ۴۴ دانه سر بیاندازید و سپس ۶ سانت را به صورت کشباف ببافید.
۲. میل را از داخل دانه ها در آورید و کشباف را تا بزنید تا دانه ها در دو ردیف قرار بگیرند.
۳. دانه ها را باید به گونه ای به میل برگردانید که دانه ها به صورت یکی در میان از هر ردیف در میل قرار گیرند و دوباره همان ۴۴ دانه که سر انداخته اید به دست آید.
۴. در این مرحله باید به روش کشباف دولا بافت را ادامه دهید ( دانه های زیر را ببافید و دانه های رو را به صورت نبافته با میل بگیرید) با این روش دستکش بدون درزی بافته می شود و فقط در قسمت کشباف مچ دست درز می خورد.
۵. بعد از بافتن ۴ سانت محل انگشت شصت را علامت بزنید ( با یک نخ دیگر ۱۲ دانه اضافه کنید و داخل میل دیگری نگه دارید) سپس دوباره ۴۴ دانه را ادامه دهید تا به نزدیک ۴ انگشت دست برسید.
۶. دانه ها را ۴ قسمت کنید و برای هر انگشت ۱۱ دانه را در نظر بگیرید.
۷. برای انگشت کوچک به همان روش کشباف دولا ببافید و برای انگشتان بعدی ۱۱ دانه را که جدا کرده بودید از بغل انگشت نیز ۲ دانه دیگر بگیرید که جمعا ۱۳ دانه خواهید داشت سپس یکی یکی انگشت ها را تا انتها ببافید و در انتهای هر انگشت دانه ها را به صورت یکجا کور کنید.
۸. با کمک دانه هایی که علامت گذاشته اید و ۱۳ دانه ای که اضافه کرده اید انگشت شصت را ببافید.

مدل دستکش دو رنگ 5 انگشتی

انواع مدلهای دستکش بافتنی جدید و شیک

دستکش بافتنی زنانه و دخترانه پاییزی و زمستانی در انواع مدلهای بدون انگشت و تک انگشتی بافته می شوند، ایده های جذاب و متنوع زیادی برای بافت این نوع دستکش ها وجود دارند، حال در صورتی که به این هنر علاقمند بوده و کمی آن را بلد باشید، می توانید با الگوگیری از مدلهای موجود و به راحتی دستکش های بافت زیبایی در انواع مختلف ساق کوتاه و بلند و نیز انگشت دار یا بدون انگشت و تک انگشتی ببافید، در ادامه مدلهای جدید و شیکی از دستکش های بافت دخترانه گلچین کرده ایم که ضمن لذت بردن از تماشای تصاویر می توانید از مدل بافت آنها ایده بگیرید.

مدل جدید بافتنی دستکش

با نزدیک دن به فصل سرما بازار استفاده از انواع لباس های بافت از جمله پلیور، ژاکت، دستکش و … داغ می شود، از آنجا که بسیاری از خانوم های خوش ذوق و خوش سلیقه دوست دارند، بافتهای زمستانی همچون دستکش، کلاه و … را خود در منزل و با هنرمندی خود تهیه کنند، از این رو بعد از یادگیری دو نوع بافت از دستکش های انگشت دار و تک انگشتی که در بالا در اختیارتان قرار داده ایم، می توانید از انواع مدلهای زیبا و متنوع دستکش بافتنی دخترانه گردآوری شده در اینجا دیدن کنید و الگو بگیرید.

تصاویر بافتنی دستکش مدل بافتنی دستکش انواع بافتنی دستکش مدل بافت دستکش شیک مدل بافت دستکش دخترانه آموزش بافت دستکش فانتزی مدلی از بافت دستکش مدل جذاب بافت دستکش آموزش بافت دستکش زیبا مدل شیک بافت دستکش مدل زیبا بافت دستکش مدل جدید بافت دستکش مدل بافت دستکش آموزش بافت دستکش گرم

در این بخش با آموزش بافت دستکش با دو مدل متفاوت آشنا شدید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید دستکش هایی زیبایی را ببافید. برای مشاهده آموزش بافت سایر لباس های بافتنی به بخش آموزش بافتنی مجله آرگا مراجعه کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.