دسته ها
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳

راه های موفقیت در زندگی را بهتر بشناسیم

 • ندا خوشرو
 • ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
 • ۰

بدست آوردن موفقیت در زندگی کار سخت و دشواری نیست و شما می توانید با رعایت کردن چند اصول ساده در هر مرحله از زندگی خود موفقیت هایی را کسب کنید, در ادامه این مطلب راه های موفقیت را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

بیشتر افراد تصور می کنند که برای کسب موفقیت در زندگی باید به دنبال مسیرهای سخت و دشواری باشند, که بر خلاف تصور این دسته از مردم کسب موفقیت در زندگی راحت و آسان است. مسیرهای موفقیت بسیار ساده و راحت هستند و شما می توانید با رعایت کردن این روش ها مسیر موفقیت در زندگی را به آسانی طی کنید.

دست یافتن به موفقیت در زندگی نیازمند تلاش و جدیت است و اگر شما اراده کنید می توانید به موفقیت های بزرگی در زندگی خود برسید. تنها روش اصولی برای بدست آوردن موفقیت اراده و پشتکار است و اگر شما هدف های مورد نظر خود را با جدیت دنبال کنید می توانید به نتیجه دلخواه خود در زندگی برسید.

راه های موفقیت در زندگی

راه های موفقیت در زندگی

انسان ها همیشه به دنبال راه هایی برای پولدار شدن و افزایش اعتماد به نفس و راهکارهایی برای کسب موفقیت های بیشتر در زندگی خود هستند. در ادامه این مطلب ۵ روش ساده برای کسب موفقیت به همراه سخنان بی نظیر آنتونی رابینز در مورد رسیدن به موفقیت بزرگ در زندگی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

5 راز مهم برای کسب موفقیت در زندگی

راز اول : کنترل استرس

یکی از مهم‌ترین راه های موفقیت در زندگی کنترل استرس است. درصد قابل توجهی از مردم دچار استرس و اضطراب هستند. به عبارت دیگر هیچ‌کس در دنیا نیست که بتواند استرس و اضطراب را به طور کامل کنترل کند. البته استرس و اضطراب تا حدودی طبیعی است. هنگامی که دچار استرس می‌شوید، یک نفس آرام و عمیق بکشید به صورت دم و بازدم، بعد بدنتان را شل کنید و اندام‌ ها را بکشید و سپس کلمات آرامش‌بخش را با خود تکرار کنید، به عنوان مثال با خود بگویید، من آرام هستم یا من استرس و اضطراب ندارم و از محیطی که باعث ایجاد استرس در شما شده است، خارج شوید. سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. زمانی که بتوانید با این روش یا هر روش دیگری که خودتان می‌دانید استرس تان را کنترل کنید، آن وقت می‌توانید با آرامش بیشتری مشکلات زندگی را بررسی و سپس حل و فصل کنید؛ زیرا توانسته‌اید در زندگی به آرامش نسبی دست یابید. در نتیجه یک گام در جهت کسب موفقیت، برداشته‌اید.

راز دوم : تغذیه مناسب

 • آرون گروپس

یکی دیگر از راه های موفقیت در زندگی توجه به تغذیه سالم است. شما می توانید با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و استفاده بیشتر از سبزی‌ها، مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و ثابت نگه داشتن قند خون خود فشارهای روانی را کم کنید. تلاش کنید به جای استفاده از مواد غذایی کنسرو شده و نیز پرچرب، بیشتر از غذاهای خانگی و طبیعی استفاده کنید، زیرا غذاهای کنسرو شده بیشتر شامل مواد افزودنی است و فقط باعث اضافه وزن بیشتر می‌شوند. پس از رژیم غذایی خود غافل نشوید، که سلامت بدن را تضمین می‌کند. زمانی که به لحاظ روحی و جسمی سالم باشید، می‌توانید به موفقیت‌های زیادی در زندگی خود دست یابید.

راز سوم : ورزش کردن

ورزش کردن هم می تواند بر روی موفقیت شما در زندگی تاثیر گذار باشد پس بهتر است هر روز ورزش کنید، زیرا بدن به ورزش روزانه نیاز دارد. در واقع سعی کنید ورزش را در برنامه‌های روزانه خود بگنجانید. بد نیست بدانید ورزش فقط برای سلامت جسم نیست، بلکه در روحیه ما نیز خیلی موثر است. پس از چند دقیقه ورزش روحیه خود را در قبل از ورزش و بعد از ورزش باهم مقایسه کنید.  ورزش می تواند سموم بدن را دفع کند و باعث شادابی بیشتر در شما شود، همچنین کالری‌های اضافه در بدن به وسیله ورزش کردن می‌سوزد، ورزش ضریب هوشی را بالا می‌برد و خستگی ناشی از کارهای روزانه را از بدن ما از میان می‌برد. در نتیجه زمانی که ورزش می‌کنید سالم‌تر و سرحال‌تر می‌شوید، آن وقت بهتر می‌توانید با مشکلات خود کنار بیایید.

راز چهارم: افکار مثبت

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید، زیرا افکار مثبت یکی از عوامل موثر بر موفقیت در زندگی محسوب می‌شود. وقتی افکار منفی به سراغتان آمد و ذهنتان را درگیر خود کرد، یک نفس عمیق بکشید و سپس با آرامش به موضوعات خوب و امیدبخش فکر کنید، زیرا افکار منفی مانع رسیدن شما به اهدافتان می‌شود. اگر بتوانید بر افکارتان مسلط شوید، آن وقت می‌توانید با روحیه‌ای مناسب و خوب به اهداف تان در زندگی دست یابید. موفقیت ما در زندگی به نوع تفکر و نیز نگرش ما بستگی دارد. پس همیشه مثبت فکر کنید و شاد باشید، زیرا لحظه های زندگی در گذرند.

راز پنجم : روحیه خوب

یکی دیگر از مهم‌ترین مسیرهای موفقیت داشتن روحیه مثبت و بالاست. ما می‌توانیم با انقلاب درونی تغییرات مثبتی در روحیه خود و اطرافیان ایجاد کنیم. اگر روحیه مثبت داشته باشیم، چهره و نگاه ما بشاش می‌شود و روحیه اطرافیان ما نیز بهتر می‌شود و اگر روحیه منفی داشته باشیم هم حال خودمان را خراب کرده‌ایم و هم حال اطرافیان را. شما با داشتن روحیه بالا می‌توانید افکار منفی را از ذهن‌تان پاک کنید و با آرامش خاطر به دنبال کسب موفقیت در زندگی بروید. پس مراقب روحیه خود باشید.

راز هایی برای بدست آوردن موفقیت

سخنان آنتونی رابینز برای کسب موفقیت در زندگی

 • فراموش نکنید که هرگز نباید در انتظار معجزه باشید زیرا خود نیز از معجزات هستید.
 • تکرار،مادر تمام مهارت هاست.
 • یکی از شگفت انگیز های وجود انسان این است که می تواند برای هر واقعه چنان اهمیت قائل شود که نیروبخش و یا نابود کننده باشد.
 • تصمیم واقعی،خطی است بر روی سیمان.
 • آنچه سرنوشت آینده ما را می سازد تصمیمات ما است.
 • دربرابر مشکلات یک فکر را باید از ذهن بیرون کنید و آن این است که هیچ راه حلی وجود ندارد.

بدست آوردن موفقیت در زندگی

 • اغلب،امور جزئی است که تغییرات عظیم را موجب میشود.
 • زندگی،با ارزش ترین هدیه خداوند به انسان ها است.
 • از خود بیش از آنچه دیگران از شما انتظار دارند متوقع باشید.
 • کسانی که حرفی برای گفتن ندارند بیشتر از همه حرف میزنند.
 • سعی نکنید موجودی کامل باشید فقط نمونه عالی از انسان باشید.
 • اشتباه کار انسان است اما در اشتباه ماندن نه.
 • زندگی خود را به صورت شاهکاری بی همتا درآورید.
 • موفقیت پیش رفتن است.

5 روش برای کسب موفقیت در زندگی

و در پایان موفقیت در زندگی به نحوه تفکر و نگرش ما بستگی دارد. پس استرس خود را کنترل کنید، به تغذیه خود توجه داشته باشید، ورزش کنید و افکار منفی را از ذهن‌ تان بزدایید و در نهایت روحیه‌ ای بالا داشته باشید. راه های موفقیت در زندگی را در این مطلب مطالعه کردید, امیدواریم با بکارگیری این روش ها بتوانید موفقیت های بزرگی را کسب کنید و به همه اهداف خود در زندگی برسید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *