دسته ها
یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

راهنمای خرید کالسکه راحت و با کیفیت

 • سحر هودانلویی
 • ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

در عصر امروز، کالسکه از وسیله های بسیار مهم در سیسمونی هر کودکی به شمار می آید که در نهایت باعث آرامش کودک و مادر خواهد شد. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا راهنمای خرید کالسکه را مطالعه نمایید.

یکی از وسیله های مورد نیاز سیسمونی که برای جا به جایی راحت تر کودک از آن استفاده می شود، کالسکه است که با استفاده از این وسیله می‌توان به راحتی امنیت و آسایش کودک را فراهم کرد. در ادامه این مطلب از بخش مجله نویسی آرگا به خوبی راهنمای خرید کالسکه را برای شما شرح داده ایم.

معرفی مشخصات خرید کالسکه

راهنمای خرید کالسکه کودک

برخی مادران همیشه به پیاده روی می روند و به دلایلی چون مشکلات استخوانی، کمر درد و… نمی توانند در طی زمان های طولانی نوزاد خود را در آغوش بگیرند، که در این شرایط خرید کالسکه کودک یک وسیله بسیار کاربردی برای این افراد به شمار می آید. اگر شما قصد خرید سیسمونی نوزاد خود را دارید و یکی از اقلام مورد نیاز شما خرید کالسکه کودک است به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

 • اسکلت و بدنه کالسکه

از نکات مهم در خرید کالسکه کودک توجه به اسکلت آن است. حتما باید جنس اسکلت کالسکه از فلز محکم و با کیفیت باشد که با گذشت زمان در برابر برخورد با موانع دچار شکستگی و کج شدگی نشود.

 • نهال بیبی شاپ
 • بلیط کیش

حتما به آرم استاندارد بر روی بدنه اسکلتی کالسکه دقت کنید که به شکل کلمه انگلیسی E درج شده باشد تا تضمین کیفیت آن محصول را به شما بدهد.
یکی دیگر از موارد داشتن دفترچه ضمانت است که اگر زمانی کالسکه شما دچار مشکل شد، بتوانید با استفاده از ضمانت نامه، کالسکه را تعمیر و یا حتی تعویض کنید.

 • چرخ های کالسکه

راهنمای دیگر برای خرید بهتر، چرخ های کالسکه است. هر کالسکه ای به تعداد مختلف با توجه به مدل خود چرخ دارد. به طور مثال برخی ۱۲ چرخ، ۸ چرخ، ۶ چرخ، ۴ چرخ دارد. برخی کالسکه ها که برای نوزادان دو قلو استفاده می شود، به مدلی است که صندلی آن ها کنار هم قرار گرفته و ۱۲ چرخ دارد که ۶ چرخ در قسمت جلویی و ۶ چرخ در قسمت عقب کالسکه قرار دارد.

برخی از کالسکه های دوقلو صندلی هایشان پشت سر هم هستند که ۸ چرخ دارند که ۴ چرخ در جلو و ۴ چرخ در عقب کالسکه قرار دارد.

تقریبا می شود گفت که چرخ های کالسکه ها از روکشی به نام EVA هستند که پلاستیک نرمی است که در برابر ضرب دیدگی و شکستگی مقاومت خوبی دارد و بر روی سطوح لغزنده لیز نمی خورد. پس حتما در هنگام خرید کالسکه به این نکته توجه کنید که چرخ های کالسکه دارای روکش باشند.

کالسکه خوب چگونه است؟

یکی دیگر از نکاتی که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که چرخ های کالسکه حتماً چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشند تا در هنگام دور زدن به راحتی بتوانید مکان کالسکه را را تغییر دهید. همچنین از ترمز های کالسکه اطمینان حاصل کنید که به راحتی بتواند چرخ های کالسکه را قفل کند و مانع از حرکت آن شود.

 • پارچه و روکش کالسکه

همان طور که می دانید پوست کودکان بسیار حساس است و با کوچکترین موادی که به پوست آن ها سازگار نباشد واکنش نشان می دهد و باعث بروز حساسیت ها در پوست آن ها می شود پس باید به این نکته بسیار توجه کنید.

جنس پارچه به کار رفته در کالسکه ها با هم تفاوت های بسیاری دارد و هر کالسکه با توجه به شرکت سازنده خود از جنس های مختلفی از پارچه استفاده می کند. با توجه به این نکات حتماً به مواردی که گفته می شود، توجه کنید. جنس تشک نشیمنگاه حتما از جنس نرم و لطیف باشد تا با برخورد پوست کودک مشکلی برای کودک پیش نیاید.

این را می دانید که در هنگام خواب ناحیه سر‌ نوزاد شروع به تعریق می کند و این امر باعث کلافگی در نوزاد می شود، از این رو حتما توجه داشته باشید که در کالسکه جنس تشک آن حتما ضد تعریق و ضد حساسیت باشد که بتواند تعریق را به خود جلب کند و مانع از خیس شدن سر و بدن کودک شود.

 • سایبان کالسکه

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید کالسکه به آن توجه کنید این است که کالسکه حتما دارای سایبان باشد چون سایبان نقش بسیار مهمی در آرامش کودک و و مانع شدن از تابش مستقیم نور خورشید به کودک را دارا است. همچنین گاهی که هوا بارانی است می توان با استفاده از کاور بر روی قسمت سایه بان مانع از خیس شدن کودک و کالسکه شد.

معرفی راهنمای خرید کالسکه
برخی کالسکه ها دارای سایبان سه حالته هستند که وابسته به نوع آب و هوا می توان آن را تغییر داد. برخی یک پارچه توری روی سایبان دارند که مادر بتواند به راحتی کودک را زیر نظر داشته باشد، که این نوع کالسکه کمک خوبی به مادر کودکانی که رفلاکس دارند می کند. همچنین اوقاتی که کودک دچار رفلاکس می شود، مادر به راحتی متوجه مشکل کودک خود بشود، با خرید این نوع کالسکه دیگر نگرانی به وجود آمدن این مشکل برای کودک خود را حل می‌کنید.

 • قابلیت رو در رو بودن با مادر

این طرح بسیار مورد استقبال مادران در خرید سیسمونی خود بوده است. اسکلت کالسکه ها به گونه ای طراحی شده که مادر در پشت کودک قرار دارد و در هنگام به حرکت در آوردن کالسکه نمی تواند کودک خود را ببیند.

اما این نوع کالسکه به گونه ای طراحی شده که اهرمی روی دسته کالسکه قرار دارد که با کشیدن آن دسته کالسکه به راحتی تغییر جهت می دهد و مادر با کودک رو در رو می شود که این قابلیت در نهایت باعث آرامش بیشتر کودک و مادر می شود.

 • نشیمنگاه متحرک

همچنین در راهنمای خرید کالسکه باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی کودکان اگر به مدت زمان زیاد در یک حالت قرار بگیرند کلافه و خسته می شوند. اما اگر کالسکه ای انتخاب کنید که که طراحی آن به گونه ای باشد که نشیمنگاه آن با توجه به حالت های کودک تنظیم شود، بسیار در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

راهنمای خرید کالسکه چگونه است

این کالسکه ها در سه زاویه نشسته، نیمه نشسته و خوابیده طراحی و ساخته شده اند. مورد دیگر این است که که حتماً به زیرپایی کالسکه توجه داشته باشید تا پاهای کودک شما آویزان نباشد.

 • دسته های کالسکه

تمامی کالسکه ها دسته هایشان به دو صورت مبلی و عصایی هستند که هرکس بسته به سلیقه خود یکی از این دو مورد را انتخاب می کند. اما در کالسکه دسته عصایی قابلیت رو به رو شدن با مادر وجود ندارد و این قابلیت فقط در کالسکه های دسته مبلی مشاهده می شود.

اما در عوض این کالسکه بسیار سبک است و جا به جایی آن به راحتی صورت می‌گیرد. برخی از کالسکه ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند، که هر شخصی که کالسکه را هدایت می کند، بسته به قد خود آن را تنظیم می کند. اگر این قابلیت وجود نداشته باشد کسی که کالسکه را هدایت می کند پس از مدتی دچار مشکلاتی در ناحیه ستون فقرات خود می شود.

 • کمربند ایمنی کالسکه

اگر شما به دنبال خرید یک کالسکه ایمن هستید حتما در هنگام خرید به کمربند ایمنی که در داخل کالسکه نصب شده دقت کنید تا حتما این کمربندها مقاومی داشته باشند. اصولاً کمربندهایی که در کالسکه ها استفاده می شود سه نقطه ای یا پنج نقطه ای هستند، که که بسته به نوع پارچه استفاده شده در کالسکه تغییراتی در آن ایجاد می شود.

در کمربند سه نقطه ای بندها از روی شانه کودک رد می شود و در ۵ نقطه ای دو بند کنار پهلوها و دو بند از روی شانه نه و یک بند از وسط پای کودک عبور خواهد کرد.

نکاتی مرتبط با خرید کالسکه

 • داشتن مکان مناسب برای لوازم

برخی کالسکه ها به گونه ای طراحی شده اند که یک کنسول روی آن قرار دارد که شما می توانید لیوان، شیشه شیر، پستونک یا هر وسیله دیگری را بر روی آن قرار دهید. همچنین در راهنمای خرید کالسکه این چنین آمده است که یک سبد حصیری زیر کالسکه قرار دارد که مادر می تواند وسایلی چون ساک لوازم را در آن قرار دهد.

 • جمع و بسته شدن

همچنین در ادامه راهنمای خرید کالسکه باید این چنین گفت که دقت نمایید در هنگام خرید، کالسکه بایستی قابلیت جمع و بسته شدن را دارا باشد، یا می‌توان گفت که کالسکه به صورت چمدانی جمع شود که در صورت کمبود جا بتوانید کالسکه را جمع کرده و در یک گوش قرار دهید. این ویژگی باعث می شود شما بتوانید کالسکه را به راحتی در داخل خودرو جا بدهید تا مسافرت راحتی داشته باشید.

در صورتی که مطالعه راهنمای خرید کالسکه برایتان موثر واقع گشت، پیشنهاد می کینم با کلیک بر روی دیگر مطالب مرتبط با خرید وسایل همانند راهنمای خرید دوچرخه بانوان و راهنمای خرید واکر باری دیگر با ما همراه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.