دسته ها
سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

بی میلی مردان به همسرشان چه دلیلی دارد؟

 • مریم صبوری
 • ۴ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

نشانه های بی میلی در مردان به دلیل یکسری رفتار و اخلاق ها نظیر اختلافات زناشویی، مصرف برخی داروها، مشروبات الکلی، افسردگی و استرس، ابتلا به برخی بیماری ها مثل سندروم پای بی قرار و آپنه خواب، همچنین ورزش نکردن به وجود می آید.

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در بین زن و شوهرهای امروزی خیلی رایج است بحث بی میلی در مردان می باشد. این مشکل به مرور در زندگی مشترک سردی ایجاد می کند و به علت های گوناگونی ایجاد شده و درمان های متفاوتی خواهد داشت. زندگی انسان ها تحت تاثیر عامل های متفاوتی از جمله ارتباط متقابل با انسان های دیگر قرار می گیرد. اگر این ارتباط با شریک جنسی و همسر باشد مشکلات خارجی هم در آن نقش دارند که با بالا بردن شدت تاثیر آن خود را به صورت بی میلی جنسی بروز می دهد. در ادامه مطالب مجله آرگا در باره این موضوع بیشتر اطلاعات کسب خواهید کرد.

چرا مردان نسبت به زنان بی میل می شوند؟

دلیل بی میلی در مردان چیست؟

بی میلی جنسی مردان با عنوان هرگونه کم شدن میل جنسی که نداشتن تمایل به برقراری رابطه زناشویی تعریف می شود. می توان گفت به طور معمول بی میلی جنسی امکان دارد تو هر شرایط زمانی زندگی پیش آید که دو طرف متفاوت باشند. البته اگر این بی میلی به شکل طبیعی با همسر هماهنگ نباشد برای دو طرف مشکل ساز خواهد بود.

این حال بی رغبتی در آقایان به مدت زمان طولانی امکان دارد برای بعضی افراد نگران کننده باشد که حتی در گاهی مواقع مثل یک شاخص سلامت در نظر گرفته شود. عواملی که در به وجود آمدن بی میلی جنسی نقش موثر دارد به شرایط فیزیولوژیک آن بستگی خواهد داشت. عوامل ایجاد آن بسیار متنوع بوده که به طور کلی مهمترین فاکتور آن کم شدن هورمون تستوسترون خون است که به دلایل مختلف به وجود می آید.

 • نهال بیبی شاپ
 • قاصدک 24

علت های بی میلی مردان

 • کم شدن تستوسترون خون

تستوسترون یک هورمون مردانه بسیار مهم می باشد که بیشتر در بیضه مردان تولید می شود. این هورمون در ساخت عضلات و توده استخوانی و تحریک تولید اسپرم نقش دارد. سطح تستوسترون به صورت مستقیم در عملکرد جنسی مردان موثر می باشد. نسبت این سطح در افراد متفاوت بوده و در حالت نرمال کسانی که سطح تستوسترون کمتر از دویست و چهل نانوگرام در دسی لیتر دارند حد پایین شناخته می شود.

کم شدن آن بخشی از روال طبیعی افزایش سن مردان و پیری است که با کم شدن آن می توان دلایل مختلفی در نهایت عملکرد مردانه را تحت تاثیر بگذارد. اگر فکر می کنید مربوط می باشد با مشورت از پزشک و مشاوره گرفتن و کمک از ژل ها و مکمل های مخصوص به سطح طبیعی برسانید.

بی میلی مردان به چه دلیل است؟

 • مصرف انواع دارو

با خوردن برخی از داروها به شکل مستقیم آن فرد با کاهش تستوسترون مواجه می شود که به نوعی با کم شدن میل جنسی مردان روبرو می شود. داروهای فشار خون مثل مسدود کننده و مهار کننده های بتا امکان دارد از انزال و نعوظ جلوگیری کند. همچنین داروها و امراض دیگر که می توانند سطح تستوسترون را کاهش دهند. عبارتند از:

 1. درمان های تابش و شیمی درمانی برای سرطان
 2. هورمون های مورد استفاده برای درمان سرطان پروستات
 3. کورتیکواستروئید ها
 4. داروی ضد قارچی کتوکونازول
 5. داروهای ضد افسردگی خاص مثل اکسی کدون و مورفین
 6. سایمتیدین که برای سوزش سردل و رفلاکس معده
 7. دارو آستروئید آنابولیک که توسط ورزشکاران برای بزرگ شدن عضلات می خورند.

بی رغبتی مرد به زن

 • افسردگی

افسردگی تمامی قسمت های زندگی یک شخص را تحت تاثیر قرار داده و آن ها را از انجام فعالیت های لذت بخش منع می دارد. که بی میلی در آقایان هم به این عامل بستگی دارد البته بی میلی جنسی امکان دارد اثرات جانبی مصرف برخی از دارو های ضد افسردگی هم باشد. مثل بوپروپیون، نوراپی نفرین، بازدارنده دوپامین مهار کننده های باز جذب روتونین دوولتسستین، فلوکستین و سرترالین که این دارو های ضد افسردگی حتما باید با تشخیص و مشورت دکتر متخصص مصرف شود تا دوز پیشنهادی ضرر چندانی نزند.

 • مشکلات خواب

در یک مجله ای نشان داده که مردانی به بیماری مربوط به آپنه خواب دچار شده اند در معرض سطح پایین تستوسترون خون قرار می گیرند که موجب کم شدن میل جنسی می شود. در این تحقیق محققان تقریبا یک سوم از آقایان را که به آپنه خواب شدید مبتلا بودند به کاهش میل جنسی هم دچار شده اند. این افراد به میزان تستوسترون پس از یک هفته کم خوابی در پنج ساعت تا ۱۵% کاهش یافته است. که نکته جالب توجه در افرادی که بین ساعت ۲ شب تا ۱۰ صبح می خوابند میزان تستوسترون بیشتر می شود و این بی میلی می تواند ناشی از خواب نامناسب و یا کم خوابی باشد.

بی میلی مردان به چه دلیل است؟

 • فشار و استرس زیاد

اگر در شرایط خاصی هستید که دوره های استرسی پرفشاری دارید به احتمال زیاد از میل جنسی شما کمتر خواهد شد. فشار و اضطراب و ناراحتی می تواند سطح هورمون های طبیعی بدن را مختل سازد که با فشار و استرس عملکرد شریان های بدن محدود تر خواهد شد. این محدودیت ها به شکل طبیعی در نعوظ اختلال ایجاد می کند. استرس تاثیری مستقیم بر مشکلات جنسی هم در بانوان و هم آقایان می گذارد.

همچنین مشکلات ارتباطی طلاق و مواجه با مرگ یک عزیز از دست رفته، نگرانی های مالی، تولد یک نوزاد جدید و محیط کار شلوغ که برخی از رویداد های زندگی هستند می توانند تا حد زیادی به سردی و بی رغبتی زن و شوهر را دچار کند.

چرا مردان نسبت به زنان بی میل می شوند؟

 • اعتماد به نفس پایین

عزت نفس پایین معمولا بخشی از بی میلی جنسی در مردان بوده که مربوط به اعتماد به نفس پایین آن ها می باشد. این کمتر شدن عزت نفس مربوط به سلامت یا انتظار از آن ها نسبت به وضعیت فیزیک بدنی می باشد. اگر مرد حس کند که ظاهر خوبی ندارد یا جنس مخالف به او عکس العملی ندارد این موضوع موجب سرخوردگی و فشار سنگین به او می شود. که می تواند بی میلی و بی رغبتی را در عملکرد طبیعی بدن فرد تحت تاثیر بگذارد. این عزت نفس پایین در مدت زمان طولانی باعث مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب و مصرف مواد مخدر یا الکل به وجود آورد که همه آن ها در از بین بردن میل جنسی نقش دارند.

بی میلی جنسی مردان

 • نداشتن ورزش یا زیاده از حد

اغلب همه پزشکان به افراد مختلفی توصیه می کنند در طی روز یک ورزش مناسب داشته باشند تا از این طریق خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشارخون بالا، چاقی، دیابت نوع دو را کمتر کنند. با ورزش منظم می توان این راه کار را هم برای زیاد شدن میل مردان تجربه کرد. کم شدن مقدار کورتیزول در فرد موجب شده با کاهش استرس و تاثیر مثبت بر بی میلی جنسی آقایان باشد. اما اگر ورزش کم باشد و یا زیاده از حد ورزش کنند در بخش عملکردهای مختلف جنسی مردان تحت تاثیر قرار می گیرند که منجر به بی محلی آن ها خواهد شد.

دلیل بی میلی مردان

 • مصرف دخانیات و الکل

نوشیدن الکل های سنگین و درصد بالا بیش از ده بار نوشیدنی مخلوط در هفته می تواند به شکل مستقیمی با کاهش تستوسترون رابطه مستقیم داشته باشد. اغلب در بلند مدت استفاده زیاده از حد از مشروبات الکلی موجب کم شدن میل جنسی می شود. گفته شده نباید بیشتر از سه بار از نوشیدنی حاوی الکل دار استفاده کرد. مردانی که کمتر از دو بار به شکل متوسط الکل مصرف می کنند موجب افزایش سلامت در بلند مدت شده همچنین مصرف ماری جوانا و دیگر دخانیات تاثیر مستقیمی در کاهش سطح تستوسترون خون می شود.

بی میلی مرد به زن

 • افزایش سن

میزان سطح تستوسترون خون در جوانی که در بالاترین حد خود قرار دارد به طور مستقیم در بی میلی مردان تاثیر مثبت دارد. که امکان دارد فرد را به اوج لذت جنسی تحریک و انزال را تجربه کند. نعوظ در مردان با افزایش سن پیش می آید که این مسئله در پیری کمک می کند تا در صورت مصرف دارو با کاهش تستوسترون از دست رفته جبران شود.

 • سندروم پای بی قرار

سندروم پاهای بی قرار RLS یک نوع بیماری خاص بوده که موجب ایجاد بی قراری در حرکت پاهای شخص می شود. طبق تحقیقات نشان داده که مردان مبتلا به این بیماری در معرض خطر نعوظ قرار می گیرند که موجب شده توانایی نداشته باشند. طی این تحقیقات دریافتند که مردان مبتلا تا ۵۰% احتمال اختلال نعوظ نسبت به مردان سالم را تجربه می کنند. همینطور مردانی که شدت بیشتری از این بیماری را تجربه کرده انواع مختلفی ناتوانی جنسی را تجربه می کنند.

سردی مردان در رابطه زناشویی

عوارض فیزیکی کاهش میل جنسی در آقایان

بی میلی در آقایان موجب عوارض و مسائل ناراحت کننده ای در رابطه ها می شود که با ایجاد یک چرخه عصبی از عوارض جسمی و عاطفی شکل می گیرد. از مهمترین مشکلات آن می توان به اختلال نعوظ در آقایان که رابطه جنسی مستقیم را تحت تاثیر قرار می دهد می گذارد. همچنین از طرفی اختلال نعوظ موجب اضطراب جنسی خواهد شد که به مرور اختلاف بین مرد و شریک زندگی او شعله ور تر خواهد شد.

ابعاد وسیع تر آن از هم پاشیدگی خانواده ها هم می باشد که منجر به عدم درمان بی رغبتی جنسی به احساس و کمبود اعتماد به نفس و افسردگی و تصورات منفی در مردان می باشد. در همین راستا برای درمان بی میلی جنسی یا دیگر مشکلات پیش آمده باید مشکلاتی مثل تعارض زناشویی، مشکلات روان شناختی و ارتباطی و پزشکی که عامل ایجاد کننده این مسئله شده را حل و درمان کرد. زوج درمانی می تواند در این راه کمک کننده باشد که به دلیل تعارض زناشویی یا نبود عشق دوطرفه زوجین به وجود می آید را رفع کرد. زوج درمانی برای حل مشکلات زوجینی که چند سال از زمان شروع ازدواج شان می گذرد و به مشکل خوردند مفید می باشد.

برای مطالعه دیگر مطلب روان شناسی در مورد دلایل سرد شدن مرد و بالا بردن هیجان رابطه و کسب اطلاعات لازم در این رابطه کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.