دسته ها
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

خلاقیت در خانه با ۱۰ ابتکار و ایده جدید و متفاوت

  • یلدا محمدی
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱

ایده های جدید و جالب برای انجام انواع خلاقیت در خانه و ترفند هایی زیبا و کاربردی برای انجام امور منزل و خانه داری به بهترین شیوه که در ادامه این ایده های خلاقانه و ابتکارات جدید را مشاهده خواهید نمود

ساخت وسایل خلاقانه در خانه و انجام کارهای خلاقانه و متفاوت در منزل کمک می کند طراحی های جدید و تزیینات مختلفی داشته باشیم. در این مطلب سعی کرده ایم با معرفی چند ایده جدید و خلاقانه کمک کنیم بدون پرداخت هزینه، کارهای متفاوت و زیبایی در منزل انجام دهید و از هنر دست و سلیقه خود در امور خانه و خانه داری بهترین استفاده را ببرید. همراهمان باشید.

ایده های جدید و زیبای خلاقیت در خانه :

برای انجام خلاقیت در خانه نیازی به صرف هزینه های زیاد و سنگین نیست و با کمی ابتکار و با وسایلی که در منزل دارید میتوانید بهترین ایده ها را در منزل اجرا نموده و از هنر و ابتکارات جدید خود لذت ببرید. در ادامه چند نمونه از این خلاقیت های جالب و مورد توجه را معرفی میکنیم.

۱. خلاقیت در ساخت و تهیه جاکفشی

کفش ها از مواردی هستند که اغلب باعث شلوغی منزل و نامرتبی آن می شود، خصوصا برای خانم ها که تنوع بالایی در این زمینه دارند ایجاد وسیله ایی برای جمع آوری کفش ها و کیف ها می تواند ایده مناسب و خوبی در منزل باشد. برای اینکار میتوانید از انواع چهارپایه یا نردبان استفاده کنید. به نمونه های زیر دقت کنید.

خلاقیت در تزیین خانه

خلاقیت در منزل

خلاقیت در منزل

۲. مکانی مناسب برای جمع آوری وسایل

یکی از دغدغه ها شلوغی خانه با وسایل ریز از جمله بطری ها و وسایل ریز آشپزخانه است که البته با کمی ابتکار میتوانید مکانی مناسب برای جمع آوری این اشیا تهیه کنید. در ادامه سه مدل از تهیه فضایی برای جمع اوری انواع وسایل ریز را مشاهده میکنید ک ههر یک ایده خوب و مناسبی به حساب می آید.

  •  آرون گروپس

خلاقیت در منزل

خلاقیت در خانه

خلاقیت در ساخت دکوری

۳. خلاقیت در ساخت گلدان با بطری های قدیمی

با استفاده از بطری های قدیمی و بدون استفاده میتوانید گلدان های مناسبی برای انواع گل تهیه و از آنها در تزیینات منزل استفاده کنید. ساخت این نوع گلدان ها ایده و خلاقیت جالب و زیبایی است که میتوانید در منزل به کار ببرید.

خلاقیت در ساخت گلدان

ساخت گلدان با بطری

خلاقیت جدید

۴. ساخت جاقلمی خلاقانه با استفاده از قوطی

با قوطی و ظرف های فلزی و پلاستیکی میتوانید ظروف مناسبی برای جمع آوری قلم و وسایل ریز تهیه کنید که این نوع خلاقیت در خانه و وسایل تزیینی علاوه بر کمک به جمع کردن یک سری از وسایل، به نوعی دکوری زیبایی به حساب می آید و در نقاط مختلف میتوانید از آن استفاده کنید.

خلاقیت در ساخت جاقلمی

خلاقیت در ساخت دکوری

۵. استفاده از انواع گل ها در منزل

با استفاده از گل های قدیمی و ایجاد تنوع در نوع چیدمان آنها و طراحی و تزیین جدیدی برای آنها میتوانید تنوع زیبایی در خانه ایجاد کنید و از این گل های شیک و دوست داشتنی در مناطق مختلف منزل استفاده کنید و زیبایی بیشتی به آن ببخشید.

خلاقیت در ساخت گلدان

گلدان تزیینی خانه

۶. خلاقیت با تزیین در ورودی منزل با گل

استفاده از گل برای تزیین در ورودی ایده ایی جالب و متفاوت است، این نوع خلاقیت در خانه را انجام داده و از نتیجه کار لذت ببرید. علاوه بر روی در میتوانید دیوارها را نیز با انواع گل و برگ تزیین کنید.

تزیین در خانه با گل

۷. ساخت آباژور و جاشمعی های زیبا

با تهیه و ساخت آباژور و انواع جاشمعی با وسایل دور ریختنی و بدون استفاده میتوانید زیبایی خاصی به فضای منزل ببخشید. برای ساخت آنها از ایده های جدید و متفاوت استفاده کنید تا نتیجه کار رضایت بخش شود.

خلاقیت در خانه

خلاقیت جدید در خانه

۸. تغییر وسایل ساده و قدیمی

وسایل ساده و قدیمی را به راحتی میتوانید با کمی رنگ و یا انجام تزیینات مختلف تغییر داد و با ایجاد تنوع سال ها از آنها استفاده کرد. این کار کمک بزرگی به تزیین منزل و ایجاد تنوع در خانه می کند.

خلاقیت جدید در خانه

۹. تغییر وسایل ساده آشپزخانه

همه ما شیشه ها و بطری های ساده ایی ئر آشپزخانه داریم که گاهی از سادگی آنها خسته می شویم. میتوانید آنها را به شکل های مختلف و با انواع وسایل تزیینی و تور و روبان تزیین کرده و فرم جدید و زیبایی به آنها بخشید.

خلاقیت جدید در خانه

ایده خلاقانه در خانه

۱۰. تزیین دیوار و فضاهای خالی در منزل

با کمی خلاقیت و حوصله میتوانید با وسایل گوناگون دیوارها و فضاهای خالی منزل را تزیین کنید و جلوه ایی خاص به فضا ببخشید. برای تزیین دیوار سعی کنید از ابتکار و نوآوری استفاده کنید تا کار شما نتیجه عالی و رضایت بخشی داشته باشد.

ایده خلاقانه در خانه

خلاقیت در تزیین خانه

خلاقیت در تزیین خانه

خلاقیت در تزیین خانه

خلاقیت در تزیین خانه

۱۱. خلاقیت زیبا با لاستیک کهنه

در اطراف ما وسایل دور ریختنی و به درد نخور زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها و بهره گیری از کمی هوش و خلاقیت یا ایده گرفتن از طرح های موجود، وسایل تزئینی و کاربردی زیادی خلق کرد، در این بخش تصاویر متنوعی از ساخت وسایل با لاستیک های کهنه ماشین را به اشتراک گذاشته ایم که ملاحظه می کنید.

خلاقیت با وسایل دور ریختنیخلاقیت زیبا و جدید با لاستیک ماشین

ساخت وسایل خلاقانه در منزلایده خلاقانه ساخت دمپایی با لاستیک

تصاویری از خلاقیت و ساخت وسایلساخت میز و صندلی زیبا با وسایل بازیافتی

انواع خلاقیت و ساخت کاردستی زیباخلاقیت ساخت صندلی با ایده جذاب و خلاقانه

خلاقیتهایی زیبا در خانهمدلی از خلاقیت با لاستیک

ساخت کالردستی و خلاقیت در منزلتزیین باغچه با لاستیک های کهنه

مدلهایی از خلاقیت در خانهساخت گلدان با لاستیک ماشین با ترفند های جالب و خلاقانه

ساخت وسایل خلاقانه در خانهساخت وسایل تزئینی زیبا با لاستیک

خلاقیت در خانه با وسایل بازیافتی

۱۲. خلاقیت با بطری پلاستیکی

بطری های پلاستیک برای طبیعت بسیار مضر هستند زیرا تجزیه نمی شود و در نهایت به ذرات ریزی تبدیل خواهند شد که با جذب آن در خاک و آب وارد بدن جانوران و ماهیان شده و در چرخه نهایی مواد مضر آن به بدن انسان انتقال می یابد و در نتیجه سلامت انسان را به خطر خواهد انداخت. حال در صورتی که از پلاستیک استفاده می کنید، بهتر است از دور انداختن آنها پرهیز کنید و یا با ساخت وسایل تزئینی و دکوری مورد استفاده مجدد قرار دهید. در اینجا می توانید مدلهایی از خلاقیت و کاردستی با بطری پلاستیکی را ببینید و ایده بگیرید.

خلاقیت با وسایل بازیافتیساخت وسایل زیبا و کاربردی با بطری نوشابه

خلاقیت در منزلکاردستی دمپایی با خلاقیت زیبا و جدید

ساخت وسایل دکوری در منزلساخت اسباب بازی برای بچه ها با بطری پلاستیکی

خلاقیتهایی جذاب در خانهتزئین منزل با کاردستی زیبا از بطری پلاستیکی

مدلهایی از خلاقیت در منزل

امیدواریم ایده های امروز مورد پسند واقع شده باشد و با به کار بردن این موارد خلاقیت در خانه و ابتکارات جدید فضایی متنوع با کارایی بالا در منزل ایجاد کنید. برای مشاهده موارد بیشتر و نکات دیگر به بخش خانه داری مراجعه فرمایید. موفق باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *