دسته ها
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

هشت نکته کلیدی و موثر در گردگیری خانه که باید بدانید

  • یلدا محمدی
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۴
  • ۰

هشت راه حل و نکته اساسی و پرکاربرد برای گردگیری خانه و از بین بردن انواع گرد و غبار از فضای منزل که این نکات کلیدی و راه های ساده برای انجام گردگیری را می توانید در ادامه مشاهده نموده و از آنها نهایت استفاده را در خانه داری و انجام امور منزل ببرید.

گردگیری خانه یکی از کارهای خیلی مهم و در عین حال سخت و دشوار است که حوصله زیادی می خواهد اما نتیجه لذت بخش و جالبی دارد. البته گردگیری اصولی دارد که با رعایت آنها میتوانید علاوه بر نتیجه بهتر از راحتی کار نیز لذت ببرید. درا دامه هشت اصل و نکته مهم و طلایی را برای گردگیری منزل مشاهده خواهید نمود که تاثیر فراوانی در تمیزی منزل و نظافت دارد.

راه های ساده و کاربردی برای گردگیری خانه :

رعایت نکات مهم و اساسی برای گردگیری خانه نقش مهمی در نظافت دارد و باعث می شود با سرعت بیشتری به گردگیری پرداخته و نتیجه مطلوب تری به دست بیاورید. در ادامه هشت مورد از این نکات مهم را که حاصل تجربه افراد زیادی است و کمک فراوانی به انجام گردگیری بهتر و اصولی تر میکند را مشاهده خواهید نمود.

گردگیری خانه

1. گردگیری خانه بعد از جارو:

بهتر است قبل از شروع گردگیری فضای خانه را جاروبرقی بکشید. اینکار کمک می کند تقریبا دو سوم از گردو غبار به کمک جاروبرقی از بین برود و در نتیجه کار گردگیری خیلی راحت تر خواهد شد. البته به این نکته توجه کنید که موقع نظافت منزل و دفع خاک با جاروبرقی از سر مخصوص جارو که به صورت باریک و پدرزدار است استفاده کنید.

2. استفاده از پارچه گردگیر مرطوب:

پارچه گردگیر مرطوب خیلی بهتر از پارچه خشک عمل می کند و گرد و غبار را از سطوح مختلف پاک میکند. البته میتوانید از پارچه های میکروفیبری که به صورت مرطوب در بازار موجود است برای انجام گردگیری استفاده کنید. این نوع پارچه ها برای اغلب سطوخ خصوصا سطح های چوبی که با پارچه های مرطوب دیگر نمیتوان آنها را پاک کرد مناسب هستند.

3. گردگیری دریچه های کولر:

گردگیری دریچه کولر از موارد مهمی است که نباید به سادگی از آن گذشت، زیرا هنگامی که کولر را روشن میکنید گردو غبار به همراه باد به داخل منزل آمده و بر روی وسایل مینشیند. پس گردگیری دریچه کولر را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید.

4. گردگیری کف زمین:

برای گردگیری کف زمین و فرش ها و مبل ها سریعا اقدام کنید زیرا وجود گردو غبار در این مکانها علاوه بر کثیفی و ظاهر نامرتب باعث می شود این مکان ها تبدیل به نوعی منبع پخش گردو خاک در منزل شوند و باعث آلودگی بیشتر فضا شوند.

5. گردگیری خانه بعد از کشف علت:

برای جلوگیری از هر مشکلی، پیدا کردن و کشف علت عامل مهم و با اهمیتی است. با کشف مکانها و عواملی که باعث ورود بیشتر گردو غبار به داخل خانه می شوند از جمله درز در و پنجره ها، دریچه کولر و حتی با گردو خاک وارد شدن خودمان به منزل و همچنین کنترل این موارد میتوان از ورود گردو غبار تا حد زیادی جلوگیری کرد.

6. تعویض به موقع فیلتر جارو برقی:

با تعویض و تمیز کردن به موقع و مناسب فیلتر جاروبرقی کمک بیشتری به گردگیری می کنید. در صورتی که فیلتر جاروبرقی خاک گرفته باشد به جای جذب گرد و غبار آنها را پس زده و وارد محیط میکند و گردگیری و نظافت نتیجه مطلوبی خواهد داشت. پس با تعویض به موقع و همچنین شستشوی فیلتر جارو برقی البته در صورتی که این قابلیت را داشته باشند میتوانید از نتیجه کار مطمئن تر شوید.

7. از بین بردن تار عنکبوت از کنج دیوارها:

یکی از کارهای مهمی که باید در هنگام گردگیری انجام دهید ازبین بردن تار عنکبوت از کنج دیوارها و سقف است که وجود این تارها علاوه بر آلودگی بیشتر باعث جمع شدن گردو غبار و پرز در مکان های خاصی از منزل می شود و تاثیر زیادی در آلودگی منزل دارد.

8. گردگیری با اسپری های تمیز کننده:

در صورتی که برای انجام گردگیری تصمیم دارید از انواع اسپری تمیز کننده استفاده کنید سعی کنید به صورت مستقیم بر روی وسایل و اجسام اسپری نزنید زیرا در جسم نفوذ کرده و در طولانی مدت باعث جذب بیشتر خاک میشود. بهتر از روی پارچه مخصوص گردگیری اسپری بزنید و بعد با آن اجسام مورد نظر را گردگیری کنید.

امیدواریم این نکات مهم کمک فراوانی برای گردگیری خانه به شما کند و راه حل مناسبی برای نظلفت بیشتر باشد. برای مشاهده مطالب تخصصی در زمینه خانه داری و نکات مهم و کاربردی برای انجام امور روزانه منزل به بخش خانه داری مراجعه کنید. موفق باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.