دسته ها
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ویژگی ها و خواص سوره هود بر اساس نظر پیامبر و امامان

  • مهتاب علی پناه
  • ۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

سوره هود یکی از سوره های مبارکه قرآن کریم کریم است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد که در آن داستان قوم هود به صورت مشروح ذکر شده است در این مقاله شما را با خواص سوره هود بیشتر آشنا خواهیم کرد.

یازدهمین سوره قرآن کریم سوره هود می باشد که دارای ۱۲۳ آیه است و بعد از سوره یونس نازل شده است و همچنین جزو سوره های مکی محسوب می شود که قرائت آن از فضائل زیادی برخوردار است.

حضرت هود از جمله پیامبرانی است که نام او در قرآن چندین بار آمده و این سوره به نام او نامیده شده است زیرا در آیه پنجاه و شصت این سوره نام این پیامبر آمده و همچنین داستان حضرت هود (ع) و قوم عاد در این سوره بیان شده است.

شگفتی های یازدهمین سوره قرآن کریم

  • بلج

آشنایی با خواص سوره هود

سوره های قرآن کریم هر کدام از سوی پروردگار تجلی نوری است که آثار حیرت انگیری در زندگی افراد داشته و در واقع ریسمانی بین خدا و بندگانش است که یکی از این سوره های نورانی سوره هود است، در ادامه مطلب شما را به فضیلت قرائت آن می پردازیم بنابراین پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ویژگی های سوره هود

سوره هود در اواخر زندگی پیامبر اکرم و همچنین بعد از مرگ حضرت خدیجه و حضرت ابوطالب نازل شده است، پیر شدن پیامبر به دلیل تکالیف الهی و تحمل طاقت فرسای آن در این سوره می باشد.

موضوعات مطرح شده در سوره هود

  • سرگذشت پیامبرانی مانند : نوح، هود، صالح، لوط، ابراهیم و موسی (ع)
  • مبارزه با فساد
    تبیین جهان خلقت و اسرار طبیعت
  • اثبات حقانیت خداوند

رسول خدا (ص) :

 هرکه سوره (هود) را قرائت کند ، ده برابر تعداد کسانی که به حضرت نوح(ع) ایمان آورده اند یا تکذیبش کرده اند و نیز به تعداد موافقان و مخالفان حضرت هود(ع)، حضرت صالح(ع)، حضرت شعیب(ع)، حضرت لوط(ع)، حضرت ابراهیم(ع) و حضرت موسی(ع) به او پاداش داده خواهد شد ، و چنین کسی در رستاخیز سعادتمند خواهد بود.

امام باقر (ع):

هر کسی سوره (هود) را در هر جمعه قرائت نماید ، در روز قیامت در زمره پیامبران مبعوث خواهد شد و گناهانش به او شناسانده نخواهد شد.

آثار و برکات قرائت سوره هود

امام صادق (ع) فرمودند :

هر کسی سوره (هود) را بر پوست آهو بنویسد و آن را همراه خود داشته باشد ، خداوند به او نیرو و یاری عنایت می کند ، و اگر صد مرد با او مبارزه کند ، خداوند او را یاری کرده و پیروزش می کند و هر کس او را می بیند (قصد مبارزه داشته باشد) می ترسد.

آثار و برکات دیگر سوره هود

جلوگیری از خطرات دریایی : به منظور حفظ کشتی از خطرات دریایی آیه چهل و یک سوره هود را بر لوحی نوشته و بر جلوی کشتی آن را نصب نمایید.

برآورده شدن حاجات : به منظور برآورده شدن هر حاجتی سوره هود را دوازده بار قرائت کنید.

آشنایی با خواص سوره هود

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان، همانطور که در این مقاله با خواص سو.ره هود آشنا شدید به منظور آشنایی با دیگر سوره های قرآن کریم می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.