دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

از بین بردن جای جوش صورت با روش های طبیعی خانگی

  • ندا خوشرو
  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
  • ۰

یکی از معضل های بزرگ و آزاد دهنده برای خانم ها و آقایان به جا ماندن آثار جوش در صورت است که شما می توانید آثار جوش در صورتتان را با کمک روش های طبیعی و کم هزینه از بین ببرید. در ادامه این مطلب از بین بردن جای جوش های صورت صورت را با چند روش طبیعی و خانگی در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

یکی از آرزو های هر انسانی داشتن صورتی صاف و عاری از هرگونه لک و جای جوش است. داشتن صورت صاف حس اعتماد به نفس را در شما بیشتر می کند. اگر در صورت شما آثار جوش باقی مانده اند با کمک روش های طبیعی و خانگی می توانید آن ها را از بین ببرید و بهتر است بدانید از بین بردن جای جوش از خود جوش دشوار تر است.

برخی از افراد از دیدن آثار و نشانه های جای جوش در صورت خود کلافه می شوند و تنها راه حلی که به نظر آن ها می رسد صرف هزینه های زیاد و درمان به وسیله محصولات شیمیایی و لیزر است که این روش ها عوارض و آسیب هایی را به پوست وارد می کنند. از بین بردن جای جوش با روش های طبیعی علاوه بر این که مقرون به صرفه است هیچ آسیبی را به پوست شما وارد نمی کند.

روش های طیبیع برای از بین بردن حای جوش صورت

از بین بردن جای جوش با روش های طبیعی و خانگی

درمان های طبیعی جای جوش صورت و از بین بردن جوش کمی زمان بر هستند و نیازمند صبر و حوصله می باشند شما باید در مدت زمانی مشخصی این روش های طبیعی را انجام دهید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید. در ادامه این بخش از سلامت پوست مجله آرگا انواع روش های طبیعی و کم هزینه برای درمان جای جوش را ملاحظه خواهید کرد.

از بین بردن جای جوش صورت با درمان های خانگی

از بین بردن جای جوش با عسل

عسل یکی از مواد طبیعی مفید برای از بین بردن آثار جوش در صورت است شما می توانید عسل را از شب تا صبح بر روی صورت خود بمالید و سپس صبح صورتتان را با آب بشویید.

انواع ماسک عسل برای رفع جای جوش صورت

ماسک عسل و جو دوسر

ماسک عسل و جو دو سر یکی از درمان های موثر برای رفع جای جوش است که در ادامه طرز تهیه انواع ماسک عسل را در اختیار شما همراها عزیز قرار داده ایم.

ماسک عسل و پودر جو دوسر

مواد لازم

عسل : 2 قاشق غذاخوری
پودر جو دو سر : 1/4 پیمانه

طرز تهیه ماسک

ابتدا در درون ظرفی مناسب عسل را با پودر جو مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را بر روی جای جوش صورت خود به مدت 20 دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک عسل و پودر دارچین

این ماسک را می توانید از شب تا صبح بر روی صورت خود قرار دهید توجه داشته باشید که تنها با یک بار استفاده از این ماسک به نتیجه مطلوب و دلخواه نمی رسید و باید این ماسک را به صورت مداوم بر روی صورت خود قرار دهید.

ماسک عسل و پودر دارچین

مواد لازم

پودر دارچین : 1/2 قاشق چای خوری
عسل : 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه ماسک

عسل را با پودر دارچین در درون ظرفی مناسب مخلوط کنید.

ماسک عسل و پودر دارچین

سپس مخلوط این مواد را بر روی جای جوش به مدت 1 ساعت و یا از شب تا صبح قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

درمان جای جوش در صورت با دارچین و عسل

ماسک عسل و آسپرین

با ماسک آسپرین و عسل می توانید جای جوش و آکنه را از روی پوست خود رفع کنید. آسپرین یک لایه بردار مفید و مناسب برای پوست محسوب می شود.

ماسک عسل

ماسک آسپرین و عسل

مواد لازم

عسل : 2 قاشق غذاخوری
آب : چند قطره
آسپرین : 3 عدد

دستور تهیه ماسک

آسپرین ها در درون چند قطره آب قرار دهید تا حل شوند و سپس به مخلوط آب و آسپرین عسل را اضافه نمایید و سپس این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و بعد از مدت زمان مکث برای این نوع ماسک صورت خود را با آب بشویید.

ماسک عسل و آسپرین

شستشوی صورت با آب

درمان جای جوش صورت با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده طبیعی برای رفع جای جوش صورت است و صورت را به خوبی لایه برداری می کند.

طریقه استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن جای جوش صورت

دو قاشق غذا خوری جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید و جوش شیرین را به صورت خمیری درست کنید.

خمیر جوش شیرین

سپس صورتتان را با خمیر جوش شیرین به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید و بیشتر ماساژ را بر روی جای جوش های خود متمرکز کنید سپس چند دقیقه اجازه دهید تا خمیر جوش شیرین بر روی پوست شما باقی بماند و بعد از مدت زمان مکث صورتتان را با آب گرم شستشو دهید.

درمان جای جوش با خمیر جوش شیرین

بعد از شستن پوست صورت خود از یک مرطوب کننده استفاده نمایید و بهتر است که این مروطب کننده ترجیحا روغن زیتون باشد. استفاده از خمیر جوش شیرین را سه بار در هفته تکرار کنید.

درمان جای جوش با آلوئه ورا

آلوئه ورا برای تسکین پوست های متورم یک گیاه مفید است و هم چین این گیاه می تواند بافت های صدمه دیده را نیز ترمیم کند. بهتر است از ژل تازه این گیاه برای درمان جای جوش صورت خود استفاده نمایید.

از بین بردن جای جوش با ژل طبیعی آلوئه ورا

چگونه با آلوئه ورا جای جوش را از صورت خود محو کنیم ؟

پوست سبز بیرونی یک برگ آلوئه ورا را بردارید و ژل موجود در زیر پوست بیرونی آلوئه ورا را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس پوستتان را با آب شستشو دهید. بهتر است که دو بار در روز از این ژل طبیعی استفاده کنید تا در کمترین زمان به نتیجه مطلوب برسید.

مالیدن ژل آلوئه ورا بر روی پوست

آب خیار محلولی مناسب برای ازبین بردن جای جوش

آب یک عدد خیار را بگیرید و بر روی پوست خود به کمک پنبه قرار دهید. آب خیار آلودگی های پوست شما را کاهش می دهد و برای درمان جای جوش صورت محلول مناسبی به شمار می رود.

آب خیار محلولی مناسب برای از بین بردن جای جوش در صورت ملیدن آب خیار بر روی پوست

درمان جای جوش با سرکه سیب

سرکه سیب جریان خون را در محل آثار جوش افزایش می دهد و سرعت ترمیم سلول ها را به خوبی بالا می برد و هم چنین سرکه سیب برای تمیز کردن جای جوش و آکنه بسیار مفید و موثر است.

درمان جای جوش یا سرکه سیب
چند قطره از سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و با کمک پنبه بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از چند دقیقه مکث صورتتان را با آب بشویید.

شستن صورت بعد از مکث برای ماسک

ماسک زرد چوبه و آب نعناع

مصرف خوراکی زردچوبه و استفاده از ماسک های زردچوبه روشی مناسب برای از بین بردن جای جوش در صورت است.

مخلوط کردن زردچوبه با آب نعناع

روش تهیه ماسک

زردچوبه و آب نعناع را با یکدیگر مخلوط کنید و مخلوط این مواد طبیعی را بر روی پوست خود به مدت 20 دقیقه قرار دهید و سپس صورتتان را بعد از مدت زمان ذکر شده با آب گرم شستشو دهید.

مالیدن ماسک زردچوبه بر روی صورت شستن ماسک از روی صورت با آب ولرم

توصیه های تغذیه ای بررای رفع جای جوش صورت

علاوه بر استفاده از ماسک های طبیعی برای داشتن پوست شاداب و سالم  شما باید تغذیه ای سالم و مناسب  داشته باشد و داشتن تغذیه ای مناسب بهترین روش برای درمان جای جوش در صورت است. قرار دادن میوه ها و سبزیجات تازه در رژیم غذایی جای جوش را به خوبی درمان و کاهش می دهند و شما با خوردن میوه ها و سبزیجات تازه پوست سالمی را خواهید داشت. مواد غذایی که سرشار از ویتامین های A هستن سلامت پوست را افزایش می دهد و غذا های حاوی آنتی اکسیدان آسیب های احتمالی رسیده به پوست را کاهش می دهند.

راه حل های تغذیه ای برای درمان جای جوش صورت

رفع جای جوش در صورت

بهترین ماده طبیعی برای از بین بردن جای جوش در صورت آب است تا می توانید در طی روز آب بنوشید تا سموم مضر از بدن شما به وسیله خوردن آب دفع شوند و هم چنین آب بدن را بازسازی می کند و به افتادن سلول های مرده پوست و تشکیل مجدد پوست کمک می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.