دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

تزیین سالاد الویه مجلسی با ایده های جذاب و شیک برای سفره های ایرانی

  • ندا خوشرو
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
  • ۰

در این بخش از سفره آرایی مجله آرگا با آموزش و مدل های تزیین سالاد الویه مجلسی آشنا خواهید شد که امیدواریم با ایده گرفتن از آن ها بتوانید این نوع سالاد خوش طعم را به راحتی تزئین نمایید.

سالاد الویه از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار می باشد که به عنوان پیش غذا یا وعده اصلی غذا میل می شود. برای تزئین سالاد الویه روش های مختلفی وجود دارد و شما می توانید این نوع سالاد را به صورت ساده یا مجلسی به کمک سبزیجات و خیارشور و …. تزئین نمایید.

آموزش و مدل های تزیین سالاد الویه مجلسی با روش های خلاقانه

سالاد ماکارونی و سالاد الویه از انواع سالادهایی هستند که اغلب برای پذیرایی از مهمان ها در مجالس مختلف تهیه می شوند و بهتر است شما بعد از تهیه این نوع سالاد ها از روش های تزئین سالاد ماکارون و تزئین سالاد الویه ایده بگیرید و ظرف سالاد را به زیبایی تزئین نمایید تا زینت بخش سفره یا میز غذای تان باشد.

تزیین سالاد الویه قالبی

آموزش تزئین سالاد الویه با ۵ روش مختلف

همانطور که خوش طعم شدن غذا برای هر کدبانویی دارای اهمیت است باید زیبایی و تزیین آن نیز مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه انواع روش ها برای تزئین سالاد الویه را پیش رو خواهید داشت.

تزیین زیبا سالاد الویه

  • کالا چیو
  •  بلیط کیش

روش اول : تزئین سالاد الویه به شکل درخت

برای این روش ابتدا سالاد الویه را درون یک دیس بیضی شکل بریزید و روی آن را به کمک قاشق صاف نمایید. توجه داشته باشید که می توانید برای یکدست بودن سطح سالاد یک سیب زمینی آبپز را روی آن رنده نمایید سپس سس سفید را درون قالب خامه بریزید و به کمک آن تصویر تنه درخت را روی قسمتی از الویه نقاشی کنید و به کمک سس خردل یا هر نوع سس دیگری روی تنه خط های افقی را ایجاد کنید.

تزیین سالاد الویه به شکل درخت

مقداری سبزی مانند جعفری و تره یا پیازچه را خرد نمایید و سبزیجات خرد شده را صورت برگ دور شاخه ها بریزید و به کمک دست آن ها را روی سطح سالاد ثابت کنید و در قسمت پایین تنه درخت نیز مقداری سبزی بریزید و چند عدد قارچ را سرخ نمایید و روی سبزی ها قرار دهید.

تزیین زیبا سالاد الویه مجلسی

روش دوم : تزئین سالاد الویه به شکل گل صد برگ

تزیین سالاد الویه به شکل گل از انواع ایده های محبوب و زیبا است و برای این روش تزیین شما می توانید از انواع میوه و سبزیجات نظیر خیارشور و هویج و کلم و فلفل دلمه ای و … استفاده نمایید.

برای این مدل تزیین ابتدا میوه و سبزیجات را به صورت رشته های باریک برش بزنید به گونه ای که انتهای آن ها تیز باشد سپس سالاد را درون ظرفی مناسب بریزید و روی آن را صاف نمایید همچنین می توانید روی سالاد را به کمک سس سفید بپوشانید تا گل ها برجسته تر به نظر برسند.

تزیین سالاد الویه

رشته های سبزی یا میوه را به صورت گرد دور یکدیگر بچینید و اگر تمایل دارید یک عدد گل روی سالاد داشته باشید بهتر است آن را در مرکز ظرف قرار دهید و اگر تمایل دارید چند عدد گل روی سالاد داشته باشید می توانید گل های کوچکی را در کنار ظرف درست کنید سپس وسط گل ها را چند عدد ذرت آبپز قرار دهید.

توجه داشته باشید که اگر فاصله بین گل ها زیاد می باشد می توانید به کمک سبزیجات و گل های ریز این فاصله را پر نمایید همچنین می توانید به کمک سفیده و زرده تخم مرغ نیز گلی زیبا برای تزئین سالاد الویه درست نمایید.

تزیین سالاد مجلسی

روش سوم : تزئین سالاد الویه به صورت مدل های مختلف گل

برای تزیین سالاد الویه مجلسی می توانید به کمک میوه ها و سبزیجات مختلف گل های رنگی و زیبایی را درست کنید. برای این روش ابتدا سالاد الویه را درون ظرف بریزید سپس دور سالاد را شوید بریزید و روی آن چند سر برگ جعفری قرار دهید و به کمک قالب های آماده هویج یا لبوی پخته شده را به شکل گل درآورید سپس آن ها را در بین برگ های جعفری قرار دهید و روی هر گل نیز یک دانه ذرت قرار دهید.

تزیین خلاقانه سالاد الویه

روش چهارم : تزیین سالاد الویه به صورت قالبی

ابتدا سالاد را درون قالب بریزید و آن را فشار دهید تا سالاد شکل قالب را به خودش بگیرید سپس سالاد را درون ظرفی مناسب برگردانید و روی آن را به کمک سس سفید بپوشانید.

دور تا دور قسمت پایینی سالاد را نخود فرنگی بچینید و روی سالاد را به کمک جعفری تزیین نمایید سپس گوجه های کوچک را به شکل دایره برش بزنید و روی برگ ها قرار دهید و به کمک نخود فرنگی بین برگ های جعفری و ساقه ها را تزیین کنید.

تزیین سالاد الویه قالبی

روش پنجم : تزئین سالاد الویه به شکل هدیه

ابتدا سالاد را درون ظرفی مناسب بریزید و روی آن را به سس سفید آغشته نمایید سپس یک هویج را به کمک پوست کن به صورت ورقه ورقه در آورید و ورقه های هویج را روی سالاد قرار دهید و دو ورقه از هویج را نیز به صورت اضافه روی یکدیگر قرار دهید و سر ورقه ها را بگیرید و آن ها را به مرکز بیاورید و به کمک خلال دندان آن ها را ثابت نمایید.

 تزیین سالاد الویه به شکل کادو

دو عدد گل با سایز کوچک و بزرگ درست نمایید سپس آن ها را در وسط سالاد قرار دهید و روی گل ها مقداری ذرت بریزید همچنین می توانید در صورت تمایل قسمت های خالی روی سالاد را به کمک تزیینات مختلف پر نمایید.

سالاد الویه مجلسی

۲۴ مدل تزئین سالاد الویه به صورت مجلسی

برای تزیین سالاد الویه بهتر است روشی را انتخاب نمایید که در انجام آن مهارت لازم را داشته باشید همچنین اگر شما تمایل دارید سالاد الویه را به صورت مجلسی و حرفه ای تزئین نمایید بهتر است با تمرین و تکرار زیاد تجربه لازم را در این زمینه بدست آورید.

اگر تعداد مهمان های شما زیاد می باشد می توانید سالاد الویه را به صورت فینگر فودی تهیه نمایید سپس به کمک سبزیجات و … به تزئین آن بپردازید همچنین می توانید مواد سالاد را رنده نمایید یا آن ها را به صورت ریز خرد نمایید سپس این سالاد خوش طعم را تزئین کنید.

تزیین زیبا و خلاقانه سالاد الویه

تزیینات سالاد الویه

تزیین جالب سالاد الویه

مدل تزئین سالاد الویه

تزیین زیبا سالاد الویه

دیزاین سالاد الویه مجلسی

تزیین سالاد الویه به شکل کادو

سالاد الویه قالبی

تزیین مجلسی سالاد الویه

تزئین شیک الویه

دیزاین سالاد الویه مجلسی

ایده هایی برای تزیینات سالاد الویه

تزیین سالاد الویه زیبا

تزئین سالاد الویه مجلسی با روشی جالب

تزیین ساده و زیبا سالاد الویه

دیزاین حرفه ای سالاد الویه

مدل تزئین سالاد الویه مجلسی

تزئین خلاقانه و جالب الویه

سالاد الویه مجلسی

مدل تزئین الویه

تزیین قالبی سالاد الویه

تزئین الویه مجلسی

تزیین سالاد الویه به شکل فینگر فودی

تزیین الویه به صورت فینگر فودی

تزیین زیبا سالاد الویه

تزیین سالاد الویه

تزیین خلاقانه سالاد الویه مجلسی

تزیین فانتزی الویه

تزئین سالاد الویه

مدل تزئین الویه مجلسی

تزئین سالاد الویه به صورت فینگر فودی

تزئین سالاد الویه فینگر فودی

تزیین جالب سالاد الویه

تزئین الویه مجلسی

آموزش تزیین سالاد الویه مجلسی با 4 روش مختلف

تزئین الویه به صورت تک نفره

تزیین سالاد الویه به شکل ماهی

تزیین الویه به شکل ماهی

تزیین جالب سالاد الویه

تزیین الویه مجلسی

تزیین جالب سالاد الویه

تزئین سالاد الویه با ایده های جالب

تزیین شیک سالاد الویه مجلسی

تزئین خلاقانه الویه مجلسی

  تزیین سالاد مجلسی

تزئین شیک الویه مجلسی

تزیین شیک و خلاقانه سالاد الویه

تزئین سالاد با روش های جالب

تزیین خلاقانه سالاد الویه

مدل تزئین جالب سالاد الویه

تزیین سالاد الویه به صورت انگشتی

تزئین شیک سالاد الویه مجلسی

تزیین سالاد الویه

مدل تزیین شیک سالاد الویه مجلسی

تزئین شیک و خاص الویه مجلسی

تزیین الویه مجلسی زیبا

تزیین جالب سالاد الویه

تزیینات سالاد الویه مجلسی

در این مطلب با ایده های خلاقانه برای تزیین سالاد الویه مجلسی آشنا شدید که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت بهره را برده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.