دسته ها
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

نقش آینه در زیبایی بخش های مختلف دکوراسیون منزل

  • فاطمه میرزایی
  • ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۰

آینه ها از طریق انعکاس نور موجب بزرگنمایی فضا شده و نیز با پوشش برخی عیب های موجود در مکان و ایجاد زیبایی و جلوه زیاد کاربرد زیادی در دکور یک خانه می توانند داشته باشند، در ادامه با نقش آینه در دکوراسیون بیشتر آشنا می شوید.

استفاده از آینه ها در دکوراتیو و زیباسازی فضای خانه نقش مهمی دارد، ضمن اینکه موجب ایجاد دکوراسیونی فوق العاده شیک و جذاب خواهد شد، آینه ها به دلیل بازتاب و منعکس کردن نور، فضا را روشن تر کرده و نمای زیبایی را ایجاد خواهند کرد، همچنین استفاده از آنها در نمای خانه های سنتی و مدرن از گذشته تا به امروز کاربرد فراوانی داشته است و با ایده های مختلفی می توان این کار را به جذاب ترین شکل انجام داد.

آشنایی با نقش آینه در دکوراسیون

همانطور که گفتیم استفاده از آینه به شکل کاربردی و به عنوان عنصر زیبایی از گذشته وجود داشته است و امروزه نیز این وسیله دکوراتیو و پر کاربرد را می توان در انواع طرح ها و قاب های مختلف در فضا های مختلف از جمله ورودی خانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس بهداشتی و غیره استفاده کرد و دکوراسیونی شیک و متفاوت به وجود آورد.

تاثیر آینه در دکوراسیون

یکی از کاربرد های مهم استفاده از آینه ها در فضا های کوچک، بزرگ نمایی آن می باشد و نیز با درخشش نور در آینه موجب روشنایی محیط خواهد شد، ضمن اینکه آینه عنصری انرژی بخش است که می تواند موجب آرامش و بهتر شدن حالات روانی افرادی شود که در آن محیط زندگی می کنند.

نقش آینه در دیزاین داخلی

در صورتی که آینه هایی در ابعاد بزرگ در دکوراسیون داخلی به شکل صحیح نصب شده باشند، می توانند با ایجاد توهم در بعد، فضا را بزرگتر و نیز روشن و درخشان نشان دهند، بنابراین برای بزرگنمایی محیط های کوچک می توان بدون حذف دیوار ها در آن مکان و فقط با به کار بردن چند آینه زیبا، فضای خانه را دلباز، زیبا و بزرگ نشان داد.

نقش آینه در فضای خانه

کاربرد آینه در قسمت ورودی خانه می تواند بسیار مهم باشد و ضمن اینکه تصویر بسیار چشم نوازی ایجاد می کند، در هنگام ورود نگاه ها را به سمت خود جلب خواهد کرد.

تاثیرات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی+تصاویر

نکته مهم در هنگام انتخاب آینه برای استفاده در دکوراسیون خانه، هدف و کارایی آن می باشد، همانطور که گفتیم آینه ها می توانند نقش تزئینی، کاربردی و یا هر دو مورد را در دکور خانه داشته باشند، بنابراین اگر جنبه تزئینی آن مدنظر شما باشد، استفاده از آینه هایی با قاب زیبا و تزئین شده و یا حتی کاملا ساده و شیک می تواند انتخاب خوبی باشد. در ادامه به برخی تاثیرات آینه در فضای داخلی خانه اشاره می کنیم.

آینه های تزیینی برای دکوراتیو

روشنایی و درخشندگی

نقش آینه در منعکس کردن نور خورشید، انواع  نور های مصنوعی و تکثیر و گسترش این نور ها تاثیر زیادی در روشن و درخشان تر کردن فضا دارد.

نقش آینه ها در دکوراسیون

جلوه طبیعی و زیبا

اغلب افراد از کارایی زیاد آینه بی اطلاع هستند و صرفا آن را وسیله ای برای نگاه کردن خود در آن تصور می کنند، در حالی که این وسیله پر کاربرد می تواند از اهمیت زیادی در دکوراسیون خانه ها برخوردار باشد، ضمن اینکه به عنوان یک عنصر هنری و یا تزئینی مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیر آینه در دکوراتیو داخلی

وسعت و عمق بخشیدن به فضا

در صورتی که از آینه به شکل صحیح و اصولی در دکوراسیون داخلی استفاده شود، می تواند عمق آن فضا را چند برابر نشان دهد و از این نظر تاثیر زیادی در بزرگنمایی مکان دارد.

نقش آینه در دکوراسیون+تصویر

بازتاب و انعکاس نور

از نقش های دیگر آینه در دکوراسیون داخلی هر مکان، افزایش میزان نور و بازتاب آن به شکل چند برابر می باشد، از این رو می توانید با نصب آینه هایی در کنار پنجره و یا در نزدیکی لوستر ها و آباژور ها از انعکاس زیبای نور لذت ببرید، البته به طور کلی نصب آینه های زیاد در یک فضا توصیه نمی شود.

نقش آینه در دکوراسیون خانه

کاهش شلوغی و به هم ریختگی

از آنجا که در دکوراسیون خانه های کوچک، شلوغی زیاد و وجود در های بزرگ و بسته موجب کوچکتر نشان دادن فضا می شوند، بنابراین برای حل این مشکل می توانید با نصب آینه هایی بر روی در ها علاوه بر زیبایی و جلوه بیشتر، مکان را دلباز و بزرگتر کنید.

نقش آینه در دکوراسیون+عکس

دیوار های آینه ای و پنجره های بزرگ

استفاده از دیوار های آینه در فضا های بسته و بدون پنجره که چشم اندازی به بیرون ندارند به طرز شگفت انگیزی می تواند فضا را روشن، بزرگ و دلباز نمایش دهند.

نقش آینه در دکور

آینه های قدی بزرگ

آینه های قدی بزرگ، تاثیر زیادی در ایجاد تحول در دکوراسیون اتاق و یا مکان های دیگر دارند و ارزش معماری آن فضا را افزایش خواهند داد، حال آینه هایی با قاب پهن به مدل طراحی عمق خواهند بخشید، بنابراین در صورتی که قصد دارید دکوراسیون اتاق نشیمن را بزرگ و زیبا جلوه دهید، می توانید از آینه های عریض و نیز دیوار های آینه ای برای این مکان استفاده کنید. در صورت تمایل برای آشنایی با نقش پرده در دکوراسیون و نیز انواع طراحی و دکوراسیون داخلی همچون دکوراسیون بهاری، دکوراسیون تلفیقی و غیره می توانید از مطالب قبلی آرگا دیدن کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.