دسته ها
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

فواید مثبت اندیشی و تاثیرات مثبتی که بر زندگی شما می گذارد

  • ملیحه بال افکن
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
  • ۰

مثبت اندیشی که در واقع در زندگی از اهمیت فراوانی برخوردار است و همچنین دارای مزیت های خارق العاده ای نیز می باشد که در این مطلب سعی داریم تا شما را با فواید مثبت اندیشی در زندگی آشنا نماییم با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که در واقع می توان مثبت اندیشی را یک حسن و موهبت دانست زیرا وجود آن باعث خواهد شد تا فرد انرژی مثبتی به خود و اطرافیان خود بدهد و اگرچه زمانی کاری برایش خوشایند نبود با دید متفاوتی که به موضوع دارد برایش ناخوشایند نخواهد بود و بدین ترتیب در مسیر موفقیت قرار خواهد گرفت و معمولا همین مثبت اندیشی دلیل اصلی پیشرفت آن ها شناخته خواهد شد.

آشنایی با فواید مثبت اندیشی

همانطور که می دانید تغییر افکار منفی ذهن کار بسیار سختی محسوب می شود و درواقع فرآیندی است که به زمان نیاز دارد. به طور کلی مثبت اندیشی این نیست که عینکی بر چشم بزنید تا همه جا را زیبا و خوشرنگ نشان دهد و تمامی مواردی را که با آن روبرو می شوید را نادیده بگیرید. در حقیقت مثبت اندیشی بدین معنا نیست که تمامی واقعیت های اطراف خود را نادیده بگیرید بلکه به این معناست که بتوانید رویکرد بهتر و فعال تری نسبت به زندگی خود داشته باشید. مثبت اندیشی به جای احساس کلافگی و نا امیدی به شما این امکان را خواهد داد تا با فکر کردن به راه های موثر برای رفع و حل مشکلات قدم بردارید. بسیاری از افراد به دلیل مشغل کاری فراوان و یا مسئولیت هایی که در زندگی دارند اغلب اوقات احساس کلافگی و خستگی خواهند کرد و بدین ترتیب خیلی راحت ذهن خود را درگیر مسائل منفی خواهند کرد و به تدریج این افکار وارد ذهن خواهند شد.

آشنایی با فواید مثبت اندیشی

از آنجایی که نوع باور و اعتقاد فرد است که برداشت او را از زندگی و وقایع آن را نشان می دهد و سپس او را به سمت خوشبختی و یا بدبختی به دنبال خود می کشاند به همین خاطر توصیه می شود که به هیچ وجه افکار منفی را وارد ذهن خود نکنید و اگر چنانچه مسئله یا مشکلی برایتان پیش آمد به دنبال راه های طلایی و مثبت برای رفع آن باشید.

مزیت های مثبت اندیشی در زندگی:

همانطور که متوجه شدید مثبت اندیشی دارای فواید بسیار زیادی است و وجود آن در هر فردی می تواند انگیزه و توانایی او را افزایش دهد و به همین خاطر در ادامه به بیان مزیت های بیشتری از مثبت اندیشی پرداخته ایم:

مثبت اندیشی باعث پیشرفت می شود:

بهتر است بدانید که مثبت اندیشی همواره بهترین عامل پیشرفت مالی و شغلی بوده و اغلب انسان های مثبت اندیش نیز از شانس بیشتری برای کسب موفقیت برخوردار هستند. افراد مثبت اندیش معمولا در مشکلات غرق نخواهند شد و سعی دارند تا هر چه سریع تر راهی را برای مدیریت موقعیت پیدا کنند. همچنین در این زمینه بایستی اعتقاد داشته باشید که مشکلات حل خواهند شد و برای حل شدن آن ها تنها لازم است شما اعتماد به نفس داشته باشید و تمام تلاش خود را برای حل آن به کار بگیرید.

فواید مثبت اندیشی در افراد

چیز های زیادی برای لذت بردن وجود دارند:

متاسفانه ما انسان ها عادت کرده ایم که تنها چیز های منفی را ببینیم و آن ها را به سمت خود جذب کنیم به همین خاطر توصیه می کنیم که چشمان خود را باز کنید و با دقت بیشتری اطراف را نظاره کنید تا از تمام محیط اطراف خود لذت ببرید. بهتر است بدانید که دلخوشی های ساده زندگی بسیار با ارزش هستند زیرا شما هرگز نمی توانید لبخندی که بر روی لب فرزندتان نقش می بندد و یا لحظات خوشی را که در کنار دوستان خود می گذرانید را با پول بخرید.

لحظات شاد در زندگی:

بر اساس اغلب اعتقاد ها هر شخصی در زندگی اش دارای یک چیز لذت بخش است که البته برایش بسیار با ارزش خواهد بود و هنگامی که مجبور هستید در زندگی بر یک سری از مشکلات غلبه کنید لازم است تا دیدگاه خود را نیز در این زمینه تقویت نمایید. برای مثال شما می توانید به خانواده،دوستان و تمام لحظات خوبی که در زندگی دارید افتخار کنید و یا کاغذی بردارید و تمام ویژگی ها و موفقیت های خود را بر روی آن بنویسید و آن هنگام متوجه خواهید شد که زندگی به اندازه ای که فکر می کنید هم بد و بی روح نیست.

تاثیر لحظات خوش بر مثبت اندیشی در افراد

دارویی خوب برای لحظات سخت زندگی است:

یکی دیگر از فواید مثبت اندیشی این است که تمام انسان های مثبت اندیش می دانند که لحظات شاد و سخت در زندگی دائمی و پایدار نیستند و به همین خاطر همواره آمادگی لازم برای مقابله با چالش های مختلف زندگی را دارند. اغلب افراد مثبت اندیش در حال و لحظه کنونی زندگی می کنند و این روش آن ها را در مقابل با نگرانی،اضطراب گذشته و آینده مصون می دارد. پیشنهاد می شود که صبور باشید و در پی آن خواهید دید که چگونگه زندگی روی خوش خود را به شما نشان خواهد داد. به طور کلی اغلب انسان های مثبت اندیش مانع های موجود در راه موفقیت را یک تکه باز سنگین نمی دانند و از آن به عنوان یک فرصت استفاده می کنند.

داشتن زندگی طولانی تر:

بر اساس تحقیقات انجام شده یکی از دیگر از فواید مثبت اندیشی سالم و جوان ماندن است. در واقع نگرش و افکار مثبت ذهن باعث افزایش سطح دفاعی بدن خواهد شد و در نهایت بدن را قوی تر خواهد کرد. همچنین مثبت اندیشی یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با بیماری استرس محسوب می شود و باقی ماندن استرس در بدن بسیار خطرناک است. به همین خاطر مثبت اندیشی کمک خواهد کرد تا عمر طولانی تر و بدون بیماری داشته باشید و از هر لحظه زندگی خود نهایت لذت را ببرید. پس اگر قصد دارید تا کیفیت زندگی خود را بالا ببرید توصیه می کنیم که مثبت اندیشی را جایگزین منفی نگری کنید.

قدرت افکار مثبت:

توجه داشته باشید که همه افراد مثبت اندیش می دانند که داشتن افکار مثبت آن ها را در رسیدن به هدف ها یاری می کنند و همچنین باعث حال خوب آن ها خواهند بود. بهتر است بدانید که مثبت اندیشی بر روی احساسات تاثیر خواهد گذاشت و در روند تمرکز ذهن برای شما کمک کننده خواهد بود و به تدریج برای شما تبدیل به عادت خواهد شد تا پیش از هر کاری به جنبه مثبت آن فکر کنید.

تاثیر افکار مثبت در روند مثبت اندیشی

مثبت اندیشی کلید موفقیت شما است:

همانطور که می دانید افراد مثبت اندیش کسانی هستند که سریع برای انجام هر کاری اقدام می کنند و منتظر معجزه نمی مانند. توجه داشته باشید افرادی که در زندگی قدم های کوچکی بر می دارند دارای شانس بیشتری در رسیدن به اهداف خود هستند. جالب است بدانید که گریه کردن برای واقعیت های منفی زندگی آینده ای نخواهد داشت ولی مثبت اندیشی در این گونه مواقع می تواند در موفقیت را به روی شما باز کند. همچنین معمولا یک فرد مثبت اندیش به چالش هایی که در زندگی به وجود می آیند به دیده تجربه نگاه خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.