دسته ها
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

بررسی برلیانس h220 و آشنایی با نقاط ضعف و قوت این خودرو

 • رسول پنق
 • ۳ آذر ۱۳۹۸
 • ۰

خودروی برلیانس H220 یک خودروی جوان پسند و شهری محسوب می شود که با همکاری شرکت چینی برلیانس و پارس خودرو تولید شده و در بازار ایران عرضه می گردد. ما در بخش به بررسی برلیانس H220 می پردازیم و نقاط قوت و ضعف این خودرو را نیز بیان می کنیم

خودرو برلیانس H220 مدل هاچ بک خودروی H230 است که محصول شرکت چینی برلیانس می باشد که در شرکت خودرو سازی پارس خودرو در ایران نیز مونتاژ می شود. این خودرو با موتوری قدرتمند، نظر خانواده های ایرانی و خصوصا جوانان را به خود جلب کرده است. ما در این بخش به بررسی برلیانس H220 می پردازیم.

بررسی برلیانس H220 خودرویی جوان پسند

این خودرو در سبک هاچ بک تولید شده است. در واقع این خودرو را می توان کوچکترین عضو از خانواده برلیانس دانست. برلیانس H220 شاید خودرویی خانوادگی نباشد اما به دلیل مصرف سوخت کم و هزینه نگهداری آن برای سفر های جاده خودروی بسیار مناسبی است. طول این خودرو ۴۱۷۰ میلیمتر، عرض آن ۱۷۰۳ میلیمتر و ارتفاع آن ۱۴۸۲ میلیمتر است. همچنین وزن این خودرو بدون در نظر گرفتن سرنشینان و بار و با مخزن بنزین پر ۱۱۸۴ کیلوگرم است. نوع موتور برلیانس H220، از نوع چهار سیلندر BM15L بوده و قدرتی برابر ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه به این خودرو می دهد. مصرف سوخت برلیانس H220 با این موتور ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که مصرف سوخت پایینی است. حجم مخزن سوخت این خودرو ۴۲ لیتر است که با مصرف سوخت کم خودرو تناسب دارد. در بررسی های موتور برلیانس H220 ، این موتور با کمک جعبه دنده ۶ کاره اتومات یا پنج کاره دستی، نیروی خود را به چرخ  ها منتقل می کند. حداکثر سرعت این خودرو نیز با کمک این ویژگی ها ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

ویژگی های ظاهری خودرو برلیانس H220

یکی از نقاط قوت برلیانس H220 طراحی ظاهری آن است. طراحی ظاهری این خودرو، طراحی خود شرکت چینی برلیانس نیست بلکه طراحی طراحان ایتالیایی است که این طراحی ظاهری برلیانس H220 به راحتی می تواند نگاه هر بیننده ای را به خود جلب کند اما این موضوع بستگی به سلیقه هر فرد نیز دارد.

مشخصات ظاهری برلیانس

در بررسی قسمت جلویی برلیانس H220 ، جلو پنجره ی آن از دو سمت به طرف بالا کشیده شده است که در امتداد چراغ های جلویی خودرو طراحی شده است. طراحی چراغ های جلویی این خودرو با فاصله زیاد و زاویه تند و همچنین خطوط تیزشان کمی نامناسب به نظر می رسد. همچنین در این قسمت از خودرو طراحی دایره ای چراغ های مه شکن این خودرو ظاهری کمی قدیمی به برلیانس H220 داده است. در بررسی برلیانس H220 از نمای کناری خطی برجسته از بالای گلگیر به سمت چراغ های عقب کشیده شده است.

بررسی برلیانس h220 و نقاط قوت و ضعف آن

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

قرار گرفتن چراغ های راهنمای جانبی در زیر آینه های جانبی این خودرو علی رغم منحصر به فرد کردن طراحی این خودرو از نظر برخی ممکن است چندان زیبا جلوه نکند. همچنین رینگ های آلومینیومی و فولادی آن با طراحی زیبایی که دارد طراوت و جذابیت خاصی به برلیانس H220 می دهد. در بخش عقبی این خودرو کپی برداری خاصی از خودروی آلمانی بی ام و سری ۱ به چشم می خورد که برلیانس H220 را از نظر طراحی بخش عقب کاملا شبیه به این خودرو کرده است.

خصوصیات داخلی برلیانس H220

در بررسی برلیانس H220 می رسیم به بررسی بخش داخلی این خودرو، فضای داخلی برلیانس H220 تا حدودی فانتزی طراحی شده است که برای خودرویی با قیمتی نسبتا پایین مناسب است. طراحی داخلی این خودرو در سطح متوسطی قرار دارد. محدودیت دید در این خودرو زیاد خوب نیت و نقاط کو بسیاری در برلیانس H220 دیده می شود.برلیانس در ساخت قطعات داخلی از مواد اولیه نامرغوبی استفاده کرده است همچون داشبورد و پوشش داخلی در ها که از پلاستیک خشک ساخته شده است.

مشخصات داخلی برلیانس H220

از بخش های دیگری که برلیانس از جنس نامرغوب برای تولید بخش داخلی خودرو استفاده کرده، جنس خشک صندلی های آن است که نه در رانندگی های طولانی بلکه در رانندگی های داخل شهری و کوتاه نیز دچار کمر درد خواهید شد. صندلی های این خودرو قابلیت تنظیم در چهار جهت رت دارا می باشند همچنین سیستم تهویه آن نسبتا خوب عمل می کند. در فضای داخلی برلیانس H220 نیز بحث کپی برداری دیده می شود همچون داشبورد این خودرو که کاملا واضح است از خودروی پژو ۲۰۶ کپی برداری شده است. شکل طراحی فرمان و نشانگر های اسپرت آمپر ها جذابیت خاصی به این خودرو یعنی برلیانس H220 داده است همچنین قطعات داخلی به خاطر دقتی در جایگذاری کنار هم جذابت بخش داخلی این خودرو را دو چندان کرده است.

مشخصات فنی

در بررسی برلیانس H220 به بررسی بخش فنی این خودروی چینی میرسیم. موتور این خودرو یکی از نکات مثبت آن در طراحی بخش فنی از لحاظ قیمتی که دارد، محسوب می شود. موتور برلیانس H220 از نوع چهار سیلندر BM15L بوده و قدرتی برابر ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه به این خودرو می دهد. این موتور می تواند نیروی خود را از طریق جعبه دنده ی ۶ کاره اتومات یا پنج کاره دستی، نیروی خود را به چرخ  ها منتقل می کند. این ویژگی ها برای برلیانس H220 با قیمتی که دارد بسیار مناسب به نظر می رسد اما در عمل متفائت تر از ظاهر خواهد بود.

بررسی برلیانس H220 از لحاظ ایمنی

یکی از مهمتزین ویژگی های هر خودرویی ایمنی آن خودرو است که ایمنی آن در ترمز گیری، پایداری و ایمنی در تصادفات را شامل می شود.هر چند این خودرو پنج ستاره ایمنی را از موسسه CNCAP دریافت کرده است اما نقاط منفی نیز دارا می باشد.

بررسی ایمنی برلیانس H220

در بررسی برلیانس H220 از نظر ایمنی، این خودرو مجهز به ترمز های دیسکی است که از دو نوع ترمز ABS و EBD بهره می برد. این خودرو فقط دارای ۲ کیسه هوای ایمنی است که البته این در مونتاژ داخلی در خود ایران است ولی در مونتاژ آن در کشور سازنده دارای ۴ کیسه هوای ایمنی است. از دیگر تجهیزات ایمنی که برای برلیانس H220 گذاشته اند می توان به سیستم ضد سرقت موتور، محافظ کودک یا همان قفل کودک، هشدار دهنده باز بودن کمربند ایمنی و سیستم هشدار دهنده باز بودن در ها اشاره کرد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.