دسته ها
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

مدل های آستین فانوسی و آموزش دوخت آستین فانوسی به زبان ساده

  • ندا خوشرو
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸
  • ۰

در این مطلب با نحوه دوخت مدل آستین فانوسی و طرح هایی از این آستین فانتزی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده این طرح ها نهایت لذت را ببرید.

آستین فانوسی از انواع طرح های آستین پرطرفدار و زیبا است که از آن برای دوخت آستین شومیز و مانتو و لباس مجلسی استفاده می شود و اگر شما تمایل دارید لباس هایتان آستینی شیک و بی نظیر داشته باشد بهتر است از این طرح استفاده نمایید.

آموزش دوخت مدل آستین فانوسی به صورت مرحله به مرحله

آستین فانوسی از قسمت بالا به صورت راسته می باشد و در قسمت پایین نیز دارای تکه ای چین دار و جدا است. قسمت چین دار آستین می تواند از آرنج تا مچ دست باشد همچنین چین این آستین می تواند از قسمت ساعد تا مچ دست ها امتداد داشته باشد. در مطالب قبلی آموزش دوخت یقه انگلیسی و آموزش دوخت چادر ساده را مشاهده کردید در ادامه آموزش دوخت آستین فانوسی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم با توجه به مراحل ذکر شده بتوانید این طرح آستین را به راحتی بدوزید.

طرح آستین فانوسی

مراحل دوخت آستین فانوسی

ابتدا الگوی آستین فانوسی را تهیه نمایید و قسمتی را که باید برش بخورد را نیز علامت بزنید. توجه داشته باشید که اندازه قد قسمت چین دار سلیقه ای می باشد و شما می توانید به هر اندازه ای که تمایل دارید این قسمت را علامت بزنید.
قسمت بالای آستین نیز به صورت دست نخورده است و به همان صورت آن را روی پارچه قرار دهید و برش بزنید. قسمت جدا شده از الگو اصلی نیز مربوط به قسمت چین دار می باشد. برای پایین آستین می توانید از تکه جدا شده از الگوی اصلی قسمتی را از مچ جدا کنید. مقدار باقی مانده از الگو مربوط به بخش چین دار می باشد.
برای قسمت چین دار آستین نیز به مستطیلی نیازمند هستید که طول آن از قسمت باقی مانده الگو و پهنا است.

نحوه دوخت آستین فانوسی

برای دوخت مدل آستین فانوسی ابتدا قسمت چین دار را آماده نمایید و مستطیل برش زده شده را روی پارچه قرار دهید و برش بزنید. قسمت بالا و پایین پارچه مستطیل شکل را چین سوزنی بزنید توجه داشته باشید که پهنای مستطیل بعد از چین دار شدن باید به اندازه لبه تکه بالایی الگو باشد.

در این مرحله از دوخت آستین فانوسی ابتدا الگوی مچ را به صورت دولای بسته روی پارچه قرار دهید و بعد از برش و دوخت آن را به بخش چین دار متصل نمایید سپس تکه چین دار را به قسمت بالایی آستین وصل کنید.

آستین فانوسی

توجه داشته باشید که می توانید قسمت چین دار آستین را به کمک پارچه ای با رنگ متفاوت بدوزید یا از پارچه طرح دار برای دوخت این قسمت استفاده نمایید. برای دوختن آستین مانتو نیز می توانید این قسمت را بیشتر چین بدهید تا پف دار تر شود.
اگر تمایل دارید قسمت آستین فانوسی پف دار شود می توانید برای دوخت آستین از پارچه ضخیم استفاده نمایید. برای دوختن آستین فانوسی شومیز و پیراهن های مجلسی نیز می توانید از پارچه حریر یا گیپور استفاده نمایید.

طرح آستین فانوسی

مدلهای آستین فانوسی

آستین فانوسی از انواع طرح های آستین فانتزی است و از آن می توانید برای دوخت آستین مانتو و لباس مجلسی و … استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که آستین فانوسی برای خانم ها با بازوهای لاغر انتخابی مناسب و ایده آل می باشد و اگر بازوهای شما توپر است بهتر است از این طرح آستین برای دوخت لباس و مانتوهایتان استفاده نکنید. در ادامه با انواع آستین فانوسی آشنا خواهید شد که امیدواریم این طرح ها مورد توجه تان قرار بگیرند.

آموزش دوخت آستین فانوسی

مانتوی آستین فانوسی

آستین فانتزی

مانتو با طرح آستین فانوسی

مدل مانتو با آستین فانوسی

مانتوی دخترانه با آستین فانوسی

طرح آستین مانتو

مدل آستین مانتو

طرح آستین فانوسی

طرح آستین فانوسی برای مانتو

مدل بلوز آستین فانوسی

بلوز آستین فانوسی

شومیز آستین فانوسی

شومیز آستین فانوسی

مانتو با آستین فانتزی زیبا

مانتوی دخترانه با آستین فانتزی

مانتو آستین فانوسی

طرح مانتو با آستین فانتزی

مانتو با آستین فانوسی

مانتوی دخترانه با آستین فانوسی و شیک

مانتوی آستین فانوسی

 آستین فانوسی شیک و متفاوت

مدل مانتو آستین فانوسی

مانتوی زنانه با طرح آستین فانتزی

در این مطلب با نحوه دوخت مدل آستین فانوسی آشنا شدید که امیدواریم به کمک مطالب ذکر شده بتوانید این طرح آستین را به راحتی در منزل بدوزید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.