دسته ها
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

راهنمای خرید لنز دوربین دیجیتال و نکاتی که قبل از تهیه دوربین باید با آن ها آشنا باشید

  • محسن محمدی
  • ۵ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در زمینه عکاسی فعالیت دارید و از دوربین های حرفه ای برای این کار استفاده می کنید. می توانید با راهنمای خرید لنز دوربین که در این مقاله آمده است همراه باشید.

اگر شما نیز به فکر خرید لنز برای دوربین دیجیتال خود هستید می توانید با خواندن این مطلب که در رابطه با راهنمای خرید لنز دوربین نوشته شده است اطلاعات مفیدی را در این رابطه به دست بیاورید تا در هنگام خرید لنز دوربین دیجیتال دچار اشتباه نشوید. آنچه در این مقاله نوشته شده است راهکار های ساده ای است که در خرید لنز دوربین دیجیتال به شما کمک فراوانی خواهد کرد. پس به شما توصیه می شود قبل از خرید کالای خود این مطلب را خوانده و بنا به هر یک از فاکتور های ذکر شده در آن اقدام به خرید نمایید. تا بتوانید از خرید خود راضی بوده و با استفاده از آن تصاویر زیبایی را ذخیره کرده و از آن لذت کافی را ببرید.

راهنمای خرید لنز دوربین و مهمترین فاکتوری های تاثیر گذار برای خرید آن

راهنمای خرید لنز دوربین

در زیر تعدادی از این فاکتور های موثر برای خرید این وسیله را برای شما برشمرده ایم.

میزان پولی که قصد هزینه کردن آن را دارید

فروشندگان لنز دوربین دیجیتال

با توجه به این موضوع که انواع لنز های مختلف با کیفیت های متنوع در بازار وجود دارند همین موضوع باعث می شود که فاکتور قیمت لنز دوربین دیجیتال یکی از عوامل موثر در ارزش گذاری آنها باشد. پس توجه داشته باشید که لنزی را می باید انتخاب کنید که علاوه بر داشتن کیفیت بالا از قیمتی برخوردار باشد که شما توانایی پرداخت آن را نیز داشته باشید.

سوژه های مورد عکاسی کدام اند؟

یکی از مواردی که همواره برای عکاسان و افرادی که به طور حرفه ای از دوربین های دیجیتال استفاده می کنند مهم است این است که قرار است با استفاده از این وسیله چه تصاویری را ثبت و ضبط کنند. قبل از خرید لنز دوربین دیجیتال شما می باید به این نکته توجه کنید که می خواهید از این وسیله برای چه کارهایی استفاده کنید. در صورتی که شما بدانید قرار است از چه سوژه های عکاسی کنید می توانید بهترین لنز های تولید شده را برای آن کار خریداری نمایید.

وزن و اندازه لنز

راهنمای خرید لنز دوربین

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

یکی دیگر از مواردی که می تواند در راهنمای خرید لنز دوربین برای شما مفید واقع شود این است که بدانید فردی که باید این لنز را حمل کند شما هستید. پس وزن آن می تواند نقش مهمی در خرید شما داشته باشد. یک از مواردی که شما باید آنها را تهیه کنید فیلتر ها هستند در صورتی که اندازه لنز خریداری شده توسط شما کوچک باشد می توانید فیلتر های کمتری را برای آن خریداری نمایید که از این طریق صرفه جویی مالی برای خود خواهید داشت.

کیفیت ساخت و مقاوم بودن در شرایط آب و هوایی مختلف از دیگر راهنمای خرید لنز دوربین

خریداران لنز دوربین دیجیتال

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در شرایط آب و هوایی سخت می باید عکاسی کنید این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که لنز خریداری شده باید در برابر این نوع آب و هوا مقاوم بوده و تحت تاثیر آن قرار نگیرد تا شما بتوانید ضمن لذت بردن از عکاسی کردن به ثبت و ضبط تصاویری منحصر به فرد بپردازید. همچنین باید توجه داشته باشید که لنز های ارزان قیمت معمولا متناسب با هزینه های آنها از کیفیت کمتری نسبت به لنز های گرانتر برخوردار می باشند. با توجه به این که کیفیت لنز از عوامل مهم به شمار می آید پس بهتر است با خریدی مطمئن از داشتن لنزی با کیفیت بالا لذت ببرید. این نکته را لازم است بدانید که در هنگام خرید لنز دوربین دیجیتال باید از فروشنده در رابطه با کیفیت آن سوال نمایید.

خرید لنز هم برند دوربین یا شرکت دیگر

راهنمای خرید لنز دوربین

بهتر است شما لنزی را خریداری نمایید که از برند دوربین شما باشد مگر این که شرکت سازنده دوربین شما آن لنز را تولید نکند و یا به هر دلیل دیگر شما توانایی تهیه آن را نداشته باشید. با توجه به این که ارزش لنز های اصلی بهتر حفظ می شوند و عملکرد فوکوس خودکار آنها بهتر است این مورد نیز می تواند عاملی باشد که شما را به خرید لنز اصلی ترغیب نماید.

در پایان شما می توانید به آموزش عکاسی با موبایل نیز از طریق لینک ذکر شده هدایت شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *