دسته ها
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ در چند مرحله ساده

  • محسن محمدی
  • 2 جولای 2019
  • ۰

همانطور که شما نیز از آن مطلع هستید یکی از نرم افزار هایی که برای روتوش عکس استفاده می شود نرم افزار فتوشاپ می باشد. شما می توانید برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ از این نرم افزار کمک بگیرید و عکس های خود را به بهترین نحو آماده چاپ کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که در بین عکس های خود به عکسی برخورده اید که برای شما بسیار با اهمیت بوده ولی بنا به هر دلیلی از کیفیت و وضوح رنگ آن کاسته شده است. اما با وجود نرم افزار های مختلفی از قبیل فتوشاپ و امثال آن دیگر نباید نگرانی خاصی در این باره داشته باشید. بلکه با استفاده از این نرم افزار می توانید به افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ (شما قبلا فارسی نویسی در فتوشاپ را آموزش دیده اید) فکر کنید. و عکس های خود را به آن میزان از کیفیت که مد نظرتان است برسانید. در این مقاله قصد داریم تا با روشی ساده و مرحله به مرحله و با آموزش تصویری به شما نحوه افزایش وضوح تصاویر در فتوشاپ را آموزش دهیم.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ با بالا بردن وضوح تصاویر در این نرم افزار

یکی از راه هایی که شما می توانید به وسیله آن کیفیت عکس های خود را بالا ببرید این است که وضوح تصاویر خود را افزایش دهید. تا بتوانید به آن سطح از کیفیت عکس های خود دست پیدا کنید که مد نظر شما می باشد. در زیر شما آموزش مرحله به مرحله برای انجام این کار را مشاهده خواهید کرد.

۱. باز کردن عکس اصلی برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

در ابتدا شما نیاز دارید که عکسی (عکس عاشقانه بدون متن) که می خواهید بر روی آن روتوش انجام دهید را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید. برای این کار ما از تصویر زیر استفاده می کنیم.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

۲. باز کردن پنجره Histogram

در این مرحله شما نیاز دارید که از پنل Histogram استفاده کنید. در صورتی که شما این بخش را مشاهده نمی کنید می توانید از مسیر Window->histogram این پنل را به نمایش در آورید.

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

۳. باز کردن پنجره Histogram برای عکس مربوطه

در این مرحله شما با کلیک کردن بر روی آیکون New Adjustment Layer می توانید پنجره Histogram را برای عکس مربوطه مطابق آنچه در مرحله قبل گفته شد به نمایش در آورید البته با تفاوتی اندک. شما می توانید برای انجام این کار از تصویر زیر کمک بگیرید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپنحوه افزایش کیفیت عکس

۴. پنل مربوط به Levels

شما در این پنل مطابق شکل زیر سه فلش سیاه، خاکستری و سفید را مشاهده می کنید که از آن می توانید برای تغییر وضوح رنگ تصاویر خود استفاده کنید. این سه فلش به ترتیب برای ایجاد تغییرات بر روی بخش های تیره تر، حد وسط و روشن عکس استفاده می شوند.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

۵. ایجاد تغییرات برای بخش های تیره تصاویر برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

شما با به حرکت در آوردن فلش سیاه رنگ به سمت راست می توانید وضوح بخش های تیره رنگ تصویر خود را بیشتر کنید همانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید.

چگونه کیفیت عکس را بالا ببریمافزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

شما می توانید تغییرات حاصل شده در نمودار Histogram عکس خود را نیز مطابق شکل زیر مشاهده فرمایید.

نرم افزار های افزایش دهنده کیفیت عکس

۶. ایجاد تغییرات برای بخش های روشن تصاویر

شما برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ در این مرحله باید فلش سفید رنگ را متناسب با شکل زیر به سمت چپ به حرکت در آورید. آنچه مشاهده می کنید این است که قسمت روشن عکس وضوح بیشتری پیدا کرد.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپراهنمای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

شما می توانید تغییرات ایجاد شده روی نمودار Histogram عکس را مطابق شکل زیر ببینید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

۷. ایجاد تغییرات برای بخش های حد وسط تصاویر

در این مرحله که بخش پایانی کار شما نیز می باشد. می توانید با به حرکت در آوردن فلش خاکستری رنگ به سمت راست تغییراتی بر روی عکس خود ایجاد کنید که باعث وضوح بیشتر عکس می شوند.

راه های بالا بردن کیفیت عکس

همچنین شما می توانید نمودار Histogram عکس را ملاحظه کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

۸. مرحله پایان

پس از این که شما تغییرات مد نظر خود را بر روی عکس خود انجام داده و این تغییرات را ایجاد کردید می توانید برای اعمال شدن آنها گزینه تایید یا همان OK را بزنید تا تغییرات حاصله اعمال شوند. ما در پایان تصویر نهایی را برای شما آورده ایم تا شما بتوانید تفاوت های عکس نهایی با عکس اولیه را مشاهده فرمایید.

افزایش کیفیت عکس چگونه انجام دهیم

توجه فرمایید آنچه در این مقاله گفته شد تنها یکی از راه های افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ می باشد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.